Skocz do zawartości

Flammpanzer III (F-1) Sd.Kfz. 141/1


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zacieki przydało by się jeszcze troszkę rozetrzeć a wash jak na mój gust w niektórych miejscach za gęsty a w niektórych niewidoczny... zrób jeszcze zdjęcia w świetle dziennym ale od razu mówię że z tym washem to musisz jeszcze popracować.

Nie owijamy w bawełnę Twitch. Na modelu kolegi nie ma właściwie washa, tam gdzie on powinien być. Przez to model jest płaski. Szkoda, że nie posłuchałeś wcześniejszych rad i nie zrobiłem modulacji kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem mokre błoto sposobem kolegi Nugget (znalazłem w garażu jakąś starą farbę do malowania drewna, w kolorze jasnego brązu), efekt zadawalający... przynajmniej mnie

Mierzu - washa troszkę poprawiłem przy śrubach, nitach i niektórych wypukłościach (jak zdążę wrócić za dnia do domu to cyknę parę fotek), to dopiero mój drugi model na forum więc dopiero zaczynam raczkować pomiędzy takimi modelarzami jak Ty (oglądając Twoje prace zastanawiam się czy i za 10 lat będę mógł się z Tobą choćby troszkę porównać ). Następny w kolejce będzie Stug IV, mam nadzieje, że mi pomożesz

Nugget - mam takie pytanie: czy jak teraz trysnę całość modelu olejnym lakierem bezbarwnym (Humbrol), matowym to mokre błoto nie zleje mi się z suchym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto !

 

Nie używaj żadnego gipsu ! Lekkie błotko same pigmenty z utrwalaczem do pignentów, fixerem itp.

Grubsza faktura błotka, ja używam np drobno zmielonej kawy wymieszanej z wikolem lub od razu z farbą np humbrol. po wyschnięciu oczywiście kolorki i pigmenty. Wychodzi rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam preparat Miga Pigment Fixer, stosuję z pigmentami Vallejo. Nie mieszałem wcześniej pigmentów z gipsem ale same pigmenty dobrze utrwala. I jeszcze jedno jak już wymieszam pigment z gipsem to dodawać utrwalacz, wodę czy jedno i drugie?

 

 

Eh gdzieś mi umknął ten temat i niestety odpowiadam za późno, swoją drogą szkoda, że najpierw nie sprawdziłeś eksperymentalnej mieszanki na starym modelu.

 

Ja swoje "błotko" robiłem bez pigmentów. Użyłem efektów AK, które są olejne i dlatego dodawałem gips, żeby je zagęścić. Lubię tą metodą bo oleje mają właściwie od razu taki sam kolor jak po wyschnięciu.

 

W przypadku użycia suchych pigmentów wystarczy, że połączysz je po prostu z Fixerem.

Jeśli chcesz dokonać przetarcia to łączysz je z samą wodą, a Fixerem zabezpieczasz już po uzyskaniu żądanego efektu.

 

Jak już koledzy Ci powiedzieli do gęstego błota warto zakupić Acrylic Resin.

Wtedy mieszasz najpierw suche pigmenty z gipsem, dodajesz ew. piasek/ziemie jeśli potrzebujesz bardziej szorstką strukturę, a na końcu dodajesz Acrylic Resin.

 

Pamiętaj też żeby nadać różnorodny kolor błota i nakładać je warstwami.

Przede wszystkim warto też przestrzegać złotej zasady "less is more".

Bo o wiele łatwiej jest dołożyć kolejną cienką warstwę niż pozbyć się za grubej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nugget - mam takie pytanie: czy jak teraz trysnę całość modelu olejnym lakierem bezbarwnym (Humbrol), matowym to mokre błoto nie zleje mi się z suchym

Szczerze, nie pryskałbym, nie maluj w tych miejscach i juz,

bo możliwe że starcisz połysk, wrazie czego poprawić możesz zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się wrócić do domu o przyzwoitej porze i zrobiłem kilka obiecanych fotek.

Nugget - wczoraj na moich próbkach błota zrobiłem lakierowanie matem, niestety rano nie zdążyłem ocenić efektów, teraz muszę niecierpliwie czekać 8 godz. w robocie

Kolejny babol to łączenie gąsienic, podczas sklejania (prawdopodobnie klej rozpuścił gumę) powstała brzydka luka, niestety z tym już prawdopodobnie nic nie zrobię. Obawiam się, że po rozklejeniu oderwaniu gąsienicy narobię więcej szkód i dojdzie do tego, że nie będę w stanie na nowo połączyć gąsek

 

Zdjęcie 1

P1020732.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020730.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020733.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020734.JPG

 

Zdjęcie 5

P1020735.JPG

 

Zdjęcie 6

P1020736.JPG

 

Jak na moje oko pierwsze w życiu błocenie modelu wyszło całkiem nie źle

Jeszcze nie znam efektów malowania próbek ale, może by tak zamaskować błoto, resztę trysnąć matowym lakierem Humbrola, zerwać maski i pędzelkiem dolakierować łączenia błocka z nadwoziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do komentowania.

Fajne starodawne wypraski

Jesteś tak fajny i pospolity jak fajny...nawet mnie to już nie chacha, trollu od panter wiedzący. Na ten czas to idę do ustępu tak żeś mnie nastroił.Ziew faJNY ...DO aż MNIE SIĘ ZACHCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przepraszam za OT. Rafał? Co jest? W 20 postach, w różnych tematach niemal to samo.

 

 

 

Wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać od komentarza:

Przepraszam za OT. Rafał? Co jest? W 20 postach, w różnych tematach niemal to samo.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=oyOto_9B9Ak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.