Skocz do zawartości

Flammpanzer III (F-1) Sd.Kfz. 141/1


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

W oczekiwaniu na brakujące części do mojego Stuga IV rozpoczynam nowy warsztat. Kolejny stary Dragon (9017) 1:35 Flammpanzer III (F-1) Sd.Kfz. 141/1.

Planuję dokupić blaszki, lufę może linę ale jeszcze musze się rozejrzeć w necie co tam będzie pasowało, podpowiedzi mile widziane. Co do malowania to jeszcze nie wiem, poszukam jakiś ciekawy kamuflaż, sugestie mile widziane.

Na zdjęciu nr 4 widać koszmarnie odlane wahacze, razem z wanną (w tym zestawie na szczęście jest ). Na zdjęciu nr 5 są oddzielne wahacze i tu moje pytanie czy ktoś już robił taką podmiankę tj. powycinał koszmarne wahacze z wanny i dokleił dodatkowe, warto to zrobić Bardzo jest to trudne

 

Zdjęcie 1

P1020336.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020328.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020331.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020339.JPG

 

Zdjęcie 5

P1020341.JPG

 

Zapraszam do komętowania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zgadzam się z sugestią kolegi co do wahaczy. Koła i tak w większości je zasłonią - no chyba ze chcesz ruchome. Choć też nie jestem pewny czy się do tego nadają lb tylko do przyklejania w określonych pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu skończyłem delegację i mam troszkę wolnego czasu na przyjemności

Małe postępy ale zawsze, koła nie przyklejone, góra kadłuba nie sklejona z wanną. Dodałem od siebie siatki we włazach nad silnikiem i koło wydechów zdjęcie 2 (nie wiem do końca czy powinny tam być, wypowiedzcie się). Zrezygnowałem z przerabiania wahaczy uznałem, że jak na razie to dla mnie za wysokie progi

Chcę dokupić jakieś blaszki ale dedykowanych dla Flammpanzer nie mogę znaleźć, czy do zwykłego Panzer III będą pasowały (mam nadzieję, że tak)

O metalowej lufie mogę tylko pomarzyć

 

Zdjęcie 1

P1020344.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020347.JPG

 

Czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siatek raczej widać nie będzie, bo zakryją je pokrywy. Co do elementów fototrawionych, to w zasadzie wersja z miotaczem ognia niewiele różni się od standardowej trójki, więc myślę że jakiś podstawowy zestaw blach powinien załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na blaszki Abera, sklejam powoli większe elementy bo nie wiem dokładnie co będę zastępował blaszkami a rozklejanie drobnych elementów nic dobrego nie wróży

Co do włazów nad komorą silnika to myślałem żeby je troszkę uchylić lub po prostu podnieść równomiernie (poziomo)nad właz na jakieś 2mm. Co o tym sądzicie, czy rzeczywiście tak działał mechanizm ich otwierania/uchylania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Sklejanie wstrzymane do czasu otrzymania blaszek, które otrzymam dzięki uprzejmości kolegi Greif, wielkie dzięki. Pomalowane bandaże kół (środki trysnę od szablonu przy okazji malowania kadłuba) i podkład gąsienic, zaszpachlowane niektóre szpary, liczę, że zwrócicie mi uwagę co jeszcze zostało do szpachlowania

Dumo - mam jeszcze kilka starych dragonów

Seb - mam nadzieję, że przy Twojej pomocy jakoś mi pójdzie z tymi blaszkami

 

Zdjęcie 1

P1020351.JPG]

 

Zdjęcie 2

P1020352.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020355.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020358.JPG

 

Zapraszam do komentowania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mam taką fotkę i wydaje mi się, że uchwyty na wieży nie są wygięte, w zestawie plastikowe też nie były wygięte (choć zestawowym wzorem za mocno bym się nie podpierał). Co do grubości to wzorowałem się właśnie zestawowymi co mogło mnie wprowadzić w błąd przemyślę jeszcze sprawę "tłustości" uchwytów.

 

Zdjęcie 1

fotka%252520wie%2525C5%2525BCa%252520Flammpanzer%252520III.jpg

 

Zdjęcie 2

fotka%252520wie%2525C5%2525BCa%252520Flammpanzer%252520IIIa.jpg

Zdjęcia pochodzą z Achtung panzer No.2

 

Co o tym sądzicie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oj długo mnie nie było...

I od razu problem z dodawaniem zdjęć

Model prawie sklejony pozostały jeszcze elementy (które są na fotkach), przykleję je dopiero po pomalowaniu trudno dostępnych miejsc, narzędzia przykleję dopiero po pomalowaniu całości. Poniżej efekt mojej kilku dniowej zabawy dodałem kilka blaszek i dokupiłem karabiny, koła przylepie jak już pobrudzę wannę.

Stojkovic - mam nadzieję, że zaszpachlowałem szparę, o którą Ci chodziło

piotrkur - uchwyty na wieży wymienione na bardziej "chude"

 

Jeżeli ktoś zna rozwiązanie problemu z brakiem możliwości wejścia na stronę http://www.picasa2html.com/ to proszę o pomoc, na razie dodałem zdjęcia w ten sposób jak poniżej. Mam 10 godz. na ewentualne poprawki w poście więc proszę o szybką pomoc

 

Zdjęcie 1

https://lh5.googleusercontent.com/-WRvtrKnJ934/UlqMFSSZC1I/AAAAAAAAAPA/h_lUKX9ALpU/s800/P1020557.JPG

 

Zdjęcie 2

https://lh4.googleusercontent.com/-7b2oYHhpGyI/UlqMIwxCO3I/AAAAAAAAAPI/NJEULqsiiVI/s800/P1020560.JPG

 

Zdjęcie 3

https://lh3.googleusercontent.com/-TDvRqcW0QQg/UlqMMYF3vmI/AAAAAAAAAPQ/md3Wj7uBckI/s800/P1020563.JPG

 

Zdjęcie 4

https://lh6.googleusercontent.com/-pbhvkA37ztw/UlqMPM9bLsI/AAAAAAAAAPY/JZ1Jz6Jmglg/s800/P1020567.JPG

 

Zdjęcie 5

https://lh3.googleusercontent.com/-NeomMBse4B0/UlqMTcwz0yI/AAAAAAAAAPg/8f3zOreQR6c/s800/P1020569.JPG

 

Zachęcam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj długo mnie nie było...

 

Model prawie sklejony pozostały jeszcze elementy (które są na fotkach), przykleję je dopiero po pomalowaniu trudno dostępnych miejsc, narzędzia przykleję dopiero po pomalowaniu całości. Poniżej efekt mojej kilku dniowej zabawy dodałem kilka blaszek i dokupiłem karabiny, koła przylepie jak już pobrudzę wannę.

Stojkovic - mam nadzieję, że zaszpachlowałem szparę, o którą Ci chodziło

piotrkur - uchwyty na wieży wymienione na bardziej "chude"

bazylms - dzięki za pomoc przy fotkach, teraz to wygląda tak jak powinno

Wiadomość dla Moderatora: można usunąć post z linkami, teraz wygląda o wiele lepiej a treść ta sama

 

Zdjęcie 1

P1020557.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020560.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020563.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020567.JPG

 

Zdjęcie 5

P1020569.JPG

 

Mam jeszcze takie pytanie: w instrukcji kolor bazowy to Gunze Hobby Colour 66, wg. mojego przelicznika nie ma odpowiednika w Humbrolach w sklepie kupiłem za poleceniem sprzedawcy 84, który to wpada w odcień zieleni (piaskowy - zielony) ale w porównaniu z kolorem na pudełku to powinien być raczej odcieniem brązu. Co o tym sądzicie

Zachęcam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp prac, ale zawsze. Zrobiłem małe rozjaśnienia koloru bazowego na większych płaskich powierzchniach, niestety dodałem za mało białej farby do koloru bazowego i trzeba się naprawdę bardzo przyjrzeć, aby cokolwiek zobaczyć.

bazylms - mam nadzieję, że Cię zadowoli, musze jeszcze popracować a raczej zakupić jakieś lepsze oświetlenie.

Teraz sidoluks, kalki, wasch, obicia (małe nie takie jak w jagdpanzer) i brudzenie (tego się obawiam najbardziej).

 

Zdjęcie 1

P1020602.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020603.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020604.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020605.JPG

 

Zdjęcie 5

P1020606.JPG

 

Dopiero na fotkach dojrzałem kilka nie domalowanych miejsc pod klapami nad silnikiem .

Malo komentarzy i nie wiem czy model jest taki kiepski, że szkoda pisać czy taki wspaniały, że nie ma się do czego przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.