Skocz do zawartości

Flammpanzer III (F-1) Sd.Kfz. 141/1


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrast by się jednak przydał. Szkoda że masz już narzędzia pomalowane. Nie jest jeszcze za późno na rozjaśnianie. Jak dasz sido to nic nie będzie z tego widać. Można to będzie lekko podciągnąć przy olejach, ale warto teraz nad tym pomysleć

Ja maluję narzędzia na czarny mat a potem suchym pędzlem gun metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiepski nie jest, ale tak jak koledzy jestem za tym żebyś jednak uwydatnił modulację.

Przy okazji popraw miejsca przez które prześwituje kolor plastiku - widać zwłaszcza na 2 ostatnich zdjęciach.

Ogólne to nie jest źle, czekamy na dalsze postępy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jak dałem sido to nie było widać różnicy, do tego nalepiłem kalkomanie i nie byłem z siebie dumny

Zrobiłem jeszcze raz modulację (nawet myślałem przed kolejną warstwą sido, że za duży kontrast), sido i efekty przedstawiam poniżej. Oczywiście podczas malowania musiałem coś urwać moimi niezgrabnymi paluchami

Amadem - poprawiłem prześwity, gdybyś się jeszcze jakiś dopatrzył to pisz (dopiero na fotkach się dopatrzyłem mojego partactwa)

bazylms - narzędzia przyciemniłem i przeciągnołem mocno rozrzedzonym kolorem bazowym (dowiedziałem się, że wszystkie narzędzia były malowane na czarno lub na kolor bazowy)

 

Zdjęcie 1

P1020613.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020614.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020615.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020616.JPG

 

Zdjęcie 5

P1020617.JPG

 

Czubek lufy jeszcze planuję odpowiednio przydymić (w końcu to miotacz płomieni), koła są jeszcze nie przyklejone więc niektóre są krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nikt nie komentuje a roboty idą naprzód. Dodałem washa, rdzę, obicia i zacieki. Teraz czeka mnie obłocenie modelu pigmentami i gipsem (to jest dla mnie nowe wyzwanie, któremu muszę stawić czoła). A poniżej fotki z postępu prac.

 

Zdjęcie 1

P1020619.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020620.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020618.JPG

 

Z zdjęciach strasznie to wygląda ale w rzeczywistości nie rzucają się tak te zacieki. Sprawdzę jeszcze jutro przy świetle dziennym jak to wygląda (zdjęcie nr 3 bez flesza)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twitch - zrobiłem na szybko kilka fotek bez flesza, zapaliłem wszystkie światła w pokoju i chyba ze sto świec żeby Panzer był dobrze oświetlony ale na żywo to wygląda inaczej (mimo to zacząłem się martwić). Jutro strzelę kilka fotek przy dziennym świetle.

 

Zdjęcie 1

P1020618.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020626.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020628.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020630.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieki przydało by się jeszcze troszkę rozetrzeć a wash jak na mój gust w niektórych miejscach za gęsty a w niektórych niewidoczny... zrób jeszcze zdjęcia w świetle dziennym ale od razu mówię że z tym washem to musisz jeszcze popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki w świetle dziennym, teraz model wygląda tak jak i ja go widzę w rzeczywistości.

jakub97 - przód wanny poprawię przy pomocy white spirit (też mi się nie podoba zdjęcie nr 8, troszkę przesadziłem )

Twitch - na podstawie tych zdjęć na pewno ocenisz model sprawiedliwie, poprzednie moim zdaniem przekłamywały rzeczywistość, jednak sztuczne oświetlenie w moim wykonaniu przekłamuje kolory i kontrasty.

 

Zdjęcie 1

P1020631.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020632.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020633.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020634.JPG

 

Zdjęcie 5

P1020635.JPG

 

Zdjęcie 6

P1020636.JPG

 

Zdjęcie 7

P1020637.JPG

 

Zdjęcie 8

P1020638.JPG

 

Nugget - przód wanny już częściowo zmyty white spirit to samo boki wieży przy włazach, wash poprawię na nitach i śrubach, co do obić to jeszcze się zastanawiam. Koło już przyklejone na swoim miejscu. Pod i na kalkach jest warstwa błyszczącego sido więc już sam nie wiem czemu to się jeszcze świeci, na koniec pójdzie jeszcze lakier bezbarwny, matowy to może przestanie się to świecić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt regularne te obicia i moim zdaniem zbyt jasnym metalizerem. Kalki nadal się swiecą, zapomniałeś dać lakier bezbarwny. Zacieki rób farbą olejną, te maja zbyt ostre przejscia z powierzchnią, wyglądaja nieestetycznie, nienaturalnie, dodatkowo poprzechylane są pod dziwnymi kątami. Nie zaznaczyłeś wielu elementów washem, chociażby nitów. Te obite krawędzie w wielu miejscach przesadzone i niezrozumiałe. Coś Ci się chyba odkleiło Ładna rdza na tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojej III będę próbował porobić zacieki wodne na burtach - też czeka mnie Tylko, że zamiast na modelu docelowym, będę je wpierw próbował na bryle testowej, bo zawsze lepiej najpierw poćwiczyć na czymś na sucho Myślę, że zacieki będę robił w tym tygodniu, a jak wyjdzie zostaną pigmenty i moja III będzie skończona. A u Ciebie ten przód szczególnie jest do poprawy, bo wyszedł.. sztucznie. Może lepiej na przyszłość przetrenować sprawę na jakimś luźnym kawałku plastiku? A poza tym fajna III, chociaż od mojej różni się paroma detalami

 

Pozdrawiam.

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwutygodniowej delegacji wziąłem się za poprawki, zacieki z przodu pojazdu częściowo wytarte, dorobiłem brudzenie na śrubach i kilku innych miejscach, obicia zostawię już w spokoju, takie mi się podobają. Teraz czeka mnie nanoszenie błota na model, mam nadzieje, że wyjdzie mi to poprawnie, mam zamiar wykonać to techniką kolegi Amadem viewtopic.php?f=87&t=39857&start=30

Z pigmentów użyłem tylko rdzy i dymu na mniejszych elemntach (m.in na zapasowych gąsienicach i wydechu).

Z racji, że już parę osób pytało jak zrobiłem "błotko" już śpieszę z odpowiedzią.

Mianowicie użyłem AK Summer Kursk Earth oraz Africa Dust Effects.

Najpierw nałożyłem pędzlem Kursk - co widać było na ostatnich zdjęciach przed ukończeniem.

Później, gdy już dobrze wyschło, przy użyciu White Spirit stopniowo wytarłem efekt w miejscach mnie interesujących.

Następnie nałożyłem mieszankę gipsu szpachlowego oraz Kursk i Africa.

Żeby uzyskać różnorodność kolorów powtórzyłem to kilku krotnie w różnych proporcjach.

Później przejechałem poszczególne miejsca różnymi tonami mieszanek efektów już bez gipsu.

Na koniec aerografem i starym pędzlem wykonałem rozbryzgi tonami jak wyżej, ale z dodaniem trochę gipsu.

 

Do efektów mokrych plam użyłem mieszankę AK Fuel Stains z Abteilung Dark Shadow i White Spirit (sam AK był za gęsty i za jasny).

Mam nadzieję, że pomogłem.

Jeżeli, ktoś ma uwagi do tego sposobu niech napisze. Kolejne fotki wrzucę jak już obłocę model.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już musisz pisać do Adamedema. Ja z gipsem nie robię tutaj z mojego ostatniego ulepku viewtopic.php?f=68&t=40065 tam poneizej watku masz lepsze foty. Na drugiej stornie napisałem jak wykonuje, ale jeżeli chcesz zrobić efekt suchego błota to już robię je zupełnei inaczej. Działaj jak uwazasz, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem bawiłem się w obłocenie modelu. Efekty poniżej. Teraz zdjęcia już zawsze będę robił w świetle dziennym (przynajmniej te z malowaniem). Błoto wyszło jakby trochę za jasne, czy jak trysnę lakier matowy to wystarczająco mi to ściemnieje Jeszcze jeden problem te błotko strasznie się sypie, może po lakierowaniu będzie się trzymało kupy

 

Zdjęcie 1

P1020714.JPG

 

Zdjęcie 2

P1020714.JPG

 

Zdjęcie 3

P1020716.JPG

 

Zdjęcie 4

P1020719.JPG

 

Zdjęcie 5

P1020720.JPG

 

I co Wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze. Mnie się nie podoba zwłaszcza na ostanich dwóch fotach, straciłeś fakturę, zróżnicowanie kolorów, wygląda jak szpachla rzucona na czołg przez murarza, ja bym to jednak zmienił trochę, szkoda że nie zrobiłeś na próbę na podwoziu i nie pokazałeś, wtedy na pewno bysmy pomogli i doradzili. No chyba, że jak wyschnie to będzie lepiej. Jaki hcciałeś uzyskać efekt ogólnei jakiego błota(świeżego o jasnej glepie, czy zaschniętego) ? W niektórych miejscach przesadziłeś z ilością, jak odchodzi to dobrze, może coś się zniweluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy robiłem wczoraj w południe poniżej efekty (gąski są z dzisiaj):

 

P1020711.JPG

 

Tylko z wodą mieszanka strasznie szybko wysychała

Z samym fixerem robiła się mazia konsystencji dobrze wyrobionej plasteliny (słabo przylegała do podłoża i dużo trzeba było sporo dodać żeby mieszanka była płynna)

Z wodą i fixerem mieszanka wydała mi się najbardziej optymalna (urabialność i czas schnięcia) i taką wybrałem.

Kolor wszystkich próbek wyszedł taki sam różnice są tylko w fakturze.

We wszystkich próbkach była taka sama ilość gipsu (5 ml) i pigmentów (po dwie łopatki widoczne na zdjęciu), następnie dodawałem 1 ml fixera (tam gdzie był w składzie mieszanki, w środkowej próbce dodałem mnóstwo fixera), i lałem wodę do uzyskania odpowiedniej konsystencji,

Chciałbym uzyskać efekt wyschniętego błota na większych płaskich powierzchniach tam gdzie jest go mniej i jeszcze mokrego - wilgotnego błota tam gdzie jest więcej błota i w zagłębieniach (łączeniach dwóch elementów, w rogach).

Wiem żeby uzyskać efekt mokrego błota będę musiał dokupić jakiś preparat tylko jeszcze nie wiem jaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaopatrzyć się w MIG Acrylic Resin - żywicę akrylową gwarantujący odp. objętość mieszaniny i fakturę suchego błota gdy wymieszasz to z gipsem i pigmentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten specyfik żywiczny jest dobry, żeby uzyskać fakture, na świeżo zrobione błoto strzepuj pigment jak z papierosa, jak wyschnie powinno się dobrze prezentować. Co do mokrego błota to bardzo łatwo i tanio je zrobić viewtopic.php?f=68&t=40065 nie wiem czy na tych zdjeciach widać, ale realnie ma bardzo fajny połysk. Gdzies na drugiej stronie tematu pisałem jak robiłem błoto. Jak coś to pytaj o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub97 - Zmywanie a raczej zrywanie odpada (obawiam się, że więcej zrobię szkód niż pożytku). Na próbce testowej wypróbowałem rozcieńczony pigment w fixerze Miga (ten ciemniejszy z mojego ostatniego zdjęcia), nanosiłem pędzlem, próbka jest chropowata i chłonna ładnie przyjmuje nowy kolor. Poczekam dwie godziny, niech podeschnie i zobaczę efekt.

Stojkovic - zastanawiam się nad tym preparatem Miga, o którym wspomniałeś ale rozumiem, że miesza się go z pigmentem i dopiero potem nanosi na model nową grubą warstwę a ja już grubiej nie mogę

Nugget - Co do mokrego błota to myślałem o jakimś specyfiku, którym się maluje miejsca, które chcę żeby wyglądały na mokre. Robienie dodatkowej, mokrej warstwy moim zdaniem mija się z celem bo tego błota i tak jest już sporo.

Helder - dzięki za link ale mój Panzer jest o wiele bardziej upaćkany, w następnym będę się podpierał twoim przykładem o ile dobrze rozszyfruję wszystkie chemiczne substancje, które tam są użyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakąś błyszcząca emalie olejną która troche już postała i pigment osiadł na dole, to możesz zebrać to co się utrzymało taki olej i naniesc w miejsca gdzie chcesz miec mokre błoto, o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto przyciemnione (nałożyłem dwie warstwy rozcieńczonego pigmentu), teraz wygląda o wiele lepiej. Poczekam jeszcze aż porządnie wyschnie i jutro porobię mokre palmy błota sposobem kolegi Nugget. Następnie psiknę wszystko matowym lakierem i galeria

Takie są plany, w kolejce czeka już z niecierpliwością Stug IV (jest już cały brudny w moich tłustych odciskach palców od ciągłego oglądania ) a jak wyjdzie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.