Skocz do zawartości

Panzerhaubitze 2000 Revell 1:72


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem sobie taki modelik do spróbowania sił w pancerce i jako "odstresowywacz" przed kończeniem anakondy bo mi już sił brakuje... Model skleiłem w niecałe 2 godzinki, sklejalność i detal na najwyższym poziomie. Potem Surfacer 1200, i na całość zieleń Gunze H303 z kroplą czerni, następnie CM z dodatkiem czerni i bieli, maskowanie na blu tack i brąz Gunze H37 również z odrobiną czerni, i na koniec kolejne maskowanie i czerń matowa z Pactry którą od góry lekko rozjaśniłem bielą. Do tej pory spędziłem nad nim może 4 godzinki, a czarny świeżo malowany. Oczywiście niezbędne będą poprawki bo gdzieniegdzie pojawił się odkurz itp. ale jak na w sumie pierwszy poważny pojazd myślę że jest ok. Z waloryzacji to tylko kilka kabelków i lina (które jeszcze są "w proszku") oraz wyjąłem jeden segment błotnika którego akurat tu jeszcze nie ma. ( Brąz wygląda trochę dziwnie bo z jakiegoś powodu farba na modelu zaczęła się rozchodzić i tak w zagłębieniach jest brąz a na wypukłościach coś ala róż, ale z poprawieniem nie będzie problemu )

ef6u.jpg

0gr7.jpg

fhph.jpg

d4b2.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał poprawki kamo, washa, pierwsze zacieki i podkład pod brud pod wieżą. (jak mówiłem to właściwie mój pierwszy pancerniak i techniki czerpię z weathering magazine) Teraz dokończę gąski i biorę się za brudzing.

2nn3.jpg

6s7g.jpg

nls1.jpg

6qow.jpg

oka.JPG

8bii.jpg

x6w2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę za słabo washa powycierałeś, widać to szczególnie na 3cim zdjęciu od dołu. Plama pod wieżą na tą chwilę wygląda jakby ktoś beczkę oleju tam wylał, ale skoro to podkład to się nie czepiam Poza tym jest bardzo dobrze, działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować Ogółem koncepcja jest taka że ma on być na podstawce przedstawiającej go w trakcie jakiś ćwiczeń na poligonie pod koniec zimy jak już się roztopy zaczynają, będzie dość mocno umorusany stąd chociażby ta plama pod wieżą Coś w ten deseń :

pzh2000_cn_05_of_24.jpg

pzh2000_cn_11_of_24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobiony , co do merytoryki się nie wypowiadam bo nie moja epoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.