Skocz do zawartości

Rosyjski czołg T-90 Zvezda 1/35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem sklejenia modelu tego czołgu. No i stalo się...

Moim zdaniem jest to w ogóle jeden z najlepszych współczesnych czołgów średnich produkowanych seryjnie, oraz chyba najlepszy model Zvezdy.

Model będzie wykonany w wersji "defiladowej", to znaczy takiej, jakim został zaprezentowany na ostatniej defiladzie na Placu Czerwonym, zorganizowanej z okazji rosyjskiego Dnia Zwycięstwa. Czyli model będzie czysty, bez brudzingu i naniesionych śladów eksploatacji.

 

default_zps7fe0da1b.jpeg

Źródło: internet.

 

Chciałbym go wykonać w mniej więcej takiej formie:

1240955480_g_zpsa98bb078.jpg

Źródło: internet.

 

Trudne początki:

T-90warsztat004_zpsb0744c39.jpg

 

T-90warsztat005_zps52d85df0.jpg

 

T-90warsztat006_zps010399d8.jpg

 

T-90warsztat008_zps14c30fae.jpg

 

T-90warsztat009_zps8d58a204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze...Być może...W każdym razie T-90 były prezentowane na defiladach również w trójbarwnym malowaniu, przy czym barwa piaskowa występuje w dwóch odcieniach: typowo piaskowym oraz takim odcieniu wpadającym w odcień kremowy. Niestety, nie znam tych odcieni w F.S...Nigdzie nie mogłem znaleźć danych na ten temat. Poza tym to co zauważyłem na fotkach, na tych wozach nie istnieje jeden wzór kamo - właściwie każdy egzemplarz różni się pod tym względem. Być może obowiązuje tylko procentowy wzór malowania...

Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, miło widzieć, że znów coś działasz, nawe jeżeli jest to "tylko" T-90 Powodzenia

 

Co do kolorów, to Zvezda nie podaje odpowiedników w schemacie malowania? Być może pomogą Ci koledzy, którzy już ten model zrobili - kilka ich na forum powstało. A jak nie, to poszperaj w sieci - Meng i Trumpeter też T-90 mają w swojej ofercie, może tam schematy malowania okażą się bardziej pomocne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś robił tą pierwszą wersję malowania ( czołg na platformie kolejowej ), to według mnie najlepszym piaskowym kolorem byłby tamiyowski BUFF . Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor nie bardzo pasuje...Porównałem ze swoim wzornikiem i zdjęciami. Zastosuję kolor Pactra 123. Pactra 112 to jak najbardziej odpowiedni kolor dla współczesnych rosyjskich pojazdów pancernych. Pactra 46 to odcień praktycznie uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też go zacząłem dłubać, podpytywałem o kolory, szukałem. I tak MEng jako piaskowy proponuje Valeyo 71 075, ktoś tam jako czarny zastosował Tamiya XF 63 German Grey. Co do zielonego zastosuję przelicznik kolorów zaproponowanych przez Zwezdę- XF 58 Olive Green. Widzę że nie walczysz z błędami Zwezdy, ale i bez tego ta ilość detali daje po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za oceny i pomoc. Zarazem przepraszam za tak krótki warsztat. Model tak mnie wciągnął, że już go ukończyłem. Model robiony "z pudła", jedynie co zmieniłem, to siatki na silniku. Zamontowałem solidniejsze.

Model do obejrzenia w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.