Skocz do zawartości

ORP Wicher 1:400 Mirage


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś gdzieś wyczytałem,że pontony Wicher dostał dopiero po modyfikacji bodajże w 1937 roku. Też ich na zdjęciach nigdzie nie wypatrzyłem ale to pewnie dlatego,że mało jest zdjęć,albo ja mało ich widziałem z późniejszego okresu służby.Chyba po tym jak przestał być okrętem flagowym stracił zainteresowanie fotografów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj zakupiłem żyłki wędkarskie 0,06 i 0,04. Do Wichra wykorzystałem 0,06 , a 0,04 zostawię sobie na skalę 1:700.

 

Udało mi się wykonać naciągi przy kominach i na przednim maszcie. Do klejenia używam gęstego Bonda. Żyłka pomalowana Tamką XF-56 Gun metal

 

PB140001_zps2b0c492d.jpg

PB140002_zps29462271.jpg

PB140003_zps5ab93cd1.jpg

PB140004_zpsf48db339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowanie ukończone Jakie wnioski po pierwszym tak poważnym wieszaniu linek.

Po pierwsze pośpiech nie jest wskazany

Po drugie nawet SG wymaga co najmniej 15 min czasu by dobrze związać. Gęsty nawet 30 min.

Po trzecie trzeba dobrze zaplanować pracę.

 

Zamieszczam fotki mojego Wichra z ukończonym olinowaniem. Pozostało jeszcze wykonać flagsztok dziobowy od podstaw bo zestawowy jest mówiąc delikatnie mało filigranowy. Oraz powiesić łodzie i motorówki.

 

Ogólnie postawił bym sobie 4 z minusem za wykonanie olinowania. Szczególnie że maszt rufowy jest trochę zmęczony walką z SG i odklejającą sie żyłką. Trochę skrobania i poprawek jeszcze się mu przyda Proszę o konstruktywne uwagi i wskazówki

 

PB150001_zps62a06af6.jpg

PB150002_zpsf8deaafa.jpg

PB150003_zpsc23e3dd2.jpg

PB150004_zps0923dcbb.jpg

PB150005_zpsb4e51793.jpg

PB150006_zps0978e0e6.jpg

 

Mam nadzieje że to był dobry trening przed kolejną morską przygodą ale już tym razem w 1:700.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie znasz cód - miód, fajnie te liny wyszły, a żyłki pożyczę kawałek do I-19

Mam nadzieje że to był dobry trening przed kolejną morską przygodą ale już tym razem w 1:700

...no i poza 700-setką pamiętaj, że czekam na Twojego "Grafa Spee" w 1:350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki miód??? Zawsze pozostaje pewien niedosyt że mogło być lepiej że inni robią to lepiej i takie tam

 

Mięska trochę poleciało ale tylko pod nosem by żona nie słyszała bo zawsze jej mówię że moje hobby mnie relaksuje

Żebyś wiedział jak mi się ręce trzęsły jak wieszałem linki

 

Tomku ciągle czekam na drewniane pokłady do Yamato i Grafa oraz fototrawki. najszybciej wybór padnie na Arizonę z Dragona której posiadaczem właśnie się stałem. Tam już jest to co potrzeba blachy i lufy.

A żyłka czeka do dyspozycji jak masz czas to wpadaj po nią

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiedzmy to tak, przy tej skali odstresowanie przychodzi w momencie pstrykania galerii końcowej Najpierw są: krew, pot, łzy i koszarowe słownictwo (dosłownie ), ale jak już skończysz to idzie się zesr... z dumy Ops, pardon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, powiedzmy to tak, przy tej skali odstresowanie przychodzi w momencie pstrykania galerii końcowej Najpierw są: krew, pot, łzy i koszarowe słownictwo (dosłownie ), ale jak już skończysz to idzie się zesr... z dumy Ops, pardon

 

Panowie nie demonizujcie ten model jest duży to skala 1/400 !!! Zabawa się zaczyna przy 1/700 i wcale nie chce dla odmiany ja demonizować skali w jakiej działam ale wiem,że detal większy można uzyskać w mniejszych skalach ;-)

Tak czy owak model się podoba ale ja tego Wicherka traktuje raczej jako próbę sił w szkutnictwie kolegi seba77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc byłem sceptyczny wobec wędkarskich żyłek ale wygląda to całkiem rozsądnie muszę przyznać A tak z ciekawości,nie ma czarnych żyłek?Troche by to ułatwiło sprawę :P

A propos pancerników to jest może jakiś model USS Missouri stan na 1945r?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do USS Missouri stan na 1945 to widziałem tylko nie pomnę gdzie chyba w SAHARA HOBBY model w 1:700 .

Żyłki chyba są ciemniejsze lecz takich nie znalazłem.

 

Co dalej , a więc powklejałem łodzie i dodałem pierwsze bloczki zainspirowany fotografią kolegi " kukiUN "

 

PB160001_zps3bac6467.jpg

 

Dalej zainstalowałem linki łączące bloczki. Jak całość przeschnie to pomaluję na Gun metal XF-56.

 

PB160002_zps5ad068e7.jpg

PB160003_zpsdd30cf39.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku, ja akurat miałem na myśli skalę 1/700, tylko zapomniałem napisać

Co do łodzi okrętowych, pozwolę sobie posłużyć się fotką z konradusa, zresztą przypadkiem znalezioną w netu:

154u_zpscc88e83e.jpg

Nie spróbował byś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku, ja akurat miałem na myśli skalę 1/700, tylko zapomniałem napisać

Co do łodzi okrętowych, pozwolę sobie posłużyć się fotką z konradusa, zresztą przypadkiem znalezioną w netu:

154u_zpscc88e83e.jpg

Nie spróbował byś tak?

 

Niestety te szalupy nie są w mojej skali....nie mniej jednak gdybyś się na żywo przyjrzał moim ulepkom to zauważył być w moich szalupach wiosła rumpel ster itp. Niestety mało kto zauważa takie smaczki ;-). Tak więc dobrze zdetalizowane szalupy i inne pierdoły są już w moim arsenale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bym spróbował , ale teraz już za późno no i chyba nie za bardzo dałbym radę w tej skali Zresztą co zgodności tych łodzi zresztą motorowych (więc po co im wiosła? ) jakieś nie takie.

 

- Te pakunki po co komu one na zawieszonych łodziach

- Bloczki powinny być zaczepione o łodzie , bo inaczej będą się bujać na lewo i prawo

 

A tak poza tym bardzo ładne wykonanie i czyste. Tylko pozazdrościć

Jednak jedna rzecz mi się przyda z fotki. Nigdzie nie znalazłem jak przymocowane były taśmy(liny) mocujące łodzie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bym spróbował , ale teraz już za późno no i chyba nie za bardzo dałbym radę w tej skali Zresztą co zgodności tych łodzi zresztą motorowych (więc po co im wiosła? ) jakieś nie takie.

 

- Te pakunki po co komu one na zawieszonych łodziach

- Bloczki powinny być zaczepione o łodzie , bo inaczej będą się bujać na lewo i prawo

 

A tak poza tym bardzo ładne wykonanie i czyste. Tylko pozazdrościć

Jednak jedna rzecz mi się przyda z fotki. Nigdzie nie znalazłem jak przymocowane były taśmy(liny) mocujące łodzie.

 

pozdrawiam

 

Nie ma czegoś takiego jak taśmy mocujące szalupy więc nie rób tego błędu. Szalupa musi być tak zamocowana żeby jedna osoba była w stanie ją opuścić. Wszelkie dodatkowe mocowania sprzętu ratunkowego jest zabronione.

Blok o którym piszesz musi być wpięty w ucho zamontowane w szalupie. Notabene ten blok potocznie nazywa się killer men.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czas kończyć

 

Po 1,5 miesiąca prób , błędów i wielu innych schodów udało się dobrnąć do końca. Bandery zawieszone na modelu to w 50% produkt własny ze względu na kruchość kalkomanii Mirage.

Podsumowanie i wnioski zamieszczę w GALERII.

 

Zapraszam

PB1600072_zps8e6eacc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.