Skocz do zawartości

ORP Wicher 1:400 Mirage


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Kilka dni poświęciłem na szpachlowanie szlifowanie potem znów szpachlowanie i szlifowanie. Na częściach jest trochę jam skurczowych wymagających interwencji szpachlówki. Łączenie pokład z burtą też wymaga dopracowania szpachlą.
Zastanawia mnie, po co malowałeś kadłub przed łataniem, szpachlowaniem, szlifowaniem... Po co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem tak zmywacz Wamodu szpachlówkę traktuje tak samo jak farbę szczególnie szpachlę akrylową.

Po prostu po myciu kadłuba zabiegi szpachlowania musiałem powtórzyć troszkę pracy sobie dołożyłem.

 

A w trakcie suszenia powychodziły takie rysy ja ta na burcie czyli jakby popękania w skutek naprężeń od powklejanych rozpórek w środku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Powiem tak zmywacz Wamodu szpachlówkę traktuje tak samo jak farbę szczególnie szpachlę akrylową.

Po prostu po myciu kadłuba zabiegi szpachlowania musiałem powtórzyć troszkę pracy sobie dołożyłem.

 

A w trakcie suszenia powychodziły takie rysy ja ta na burcie czyli jakby popękania w skutek naprężeń od powklejanych rozpórek w środku.

 

Pozdrawiam

Kumam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, Panie Sebastianie - "Wicherek" coraz ładniejszy, szykuje się kolejna fajna łódka i chcę ją na żywo zobaczyć A skoro mowa o klimatach marynistycznych, to po skończeniu Spitfire'a będę Cię gonił z "Repulsem", juz zagruntowałem pokład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj poczekaj Panie Tomaszu

Już niedługo dojdą dodatki do Grafa to wtedy zaczniemy

A tak poważnie to coraz większą ochotę mam na Yamato , aż boję się że pęknę i będę musiał domowy budżet wyczyścić

 

Już za miesiąc będzie Osowa.

Pozdrawiam

 

PS. Jak zobaczyć na żywo to dopiero jak zakończę bo teraz to nie ma na co patrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy.

 

Dzisiaj mając chwilę czasu dobudowałem piętro nadbudówki przedniej.

 

PA190001_zpsd3af4813.jpg

PA190002_zps5ba522ad.jpg

 

I właśnie dzisiaj dostrzegłem to co jakoś nie dawało mi spokoju od początku budowy. To jakiś numer elementu nie zgadzał się z tym na wyprasce to miał inny kształt niż w instrukcji. Dzisiaj dostrzegłem że zamiast wypraski B dedykowanej Wichrowi wz.39 dostałem w promocji wypraskę C dedykowaną Burzy wz.44

 

PA190004_zpsb88f6a1d.jpg

 

Widać wyraźnie czterolufowe pom-pomy i działko 102 mm , bomby głębinowe ...... Przez to brakuje mi podstawowych elementów do Wichra wz.39 takich jak lornety obserwacyjne , podwójne działka AA, miny, i wiele innych drobnych elementów.

 

Albo napiszę do firmy Mirage albo kupię drugiego Wichra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam porobiłem przy fototrawakach i połatałem jamy skurczowe.

Pomału Wicher zaczyna nabierać kształtów

Przy przyklejaniu elementów fototrawionych korzystam z gęstego Bonda. Blaszki wcześniej zostały pomalowane podkładem Mr.Metalprimer.

 

PA200001_zps71f2a32e.jpg

PA200002_zps74b12865.jpg

PA200003_zps43423b48.jpg

PA200004_zps99d4d69a.jpg

PA200005_zps1b972b47.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymałem odpowiedzi z działu reklamacji Mirage więc postanowiłem zakupić drugi model Wichra wz39. Mam tylko nadzieję że ten będzie OK.

 

Mając trochę czasu zacząłem zabudowywać śródokręcie Wichra kominami.

Kominy przetarłem do zera naniosłem wgłębny podział za pomocą czeskiej żyletki oraz dorobiłem kołnierz z plastikowego profilu.

"Czapa" została nawiercona wiertłem 4,5mm oraz dokleiłem fototrawioną kratkę. Wszystkie powierzchnie obrabiane zalałem rzadkim klejem do plastiku Tamiya Extra Thin o zapachu cytrusowym :-) Bardzo ładnie rozpuszcza wszelkie paproszki plastikowe. Podobnie postąpiłem z nawietrznikami które musiałem po szpachlować i nawiercić.Instrukcja sugeruje ODWROTNY montaż na to trzeba zwrócić uwagę. Ostatni komin otrzyma czape dopiero gdy dotrze do mnie nowy zestaw. Ten z zestawu Mirage jest niepoprawny gdyż firma sugeruje że pierwsza czapa była wyższa od pozostałych. A w planach jest wyraźnie pokazane że wszystkie są jednakowe.

 

Z pozostałych fototrawek to dorobiłem trapy oraz uzupełniłem rufę o dodatkowe elementy.

Na koniec już chyba z braku dodatkowych emocji :-) ponawiercałem lufy artylerii głównej. Szukałem metalowych zamienników ale chyba nikt takowych nie produkuje.

 

PA220001_zps2d1cd634.jpg

PA220002_zps55096450.jpg

PA220003_zps6ebaa6ed.jpg

PA220004_zpsfe240202.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeżeli chodzi o spasowanie modelu z pudła to troche pozostawia do życzenia. I tak na prawdę to nie jest aż tak ładnie jak bym chciał.

 

Nie narzekaj. Jak kiedyś weźmiesz się za Groma czy Błyskotkę to dopiero będziesz klął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie!!!

Dzisiaj otrzymałem paczkę z nowy modelem "ORP Wicher wz.39" i znów to samo. Po prostu ręce opadają.

 

Czy może ktoś z Was koledzy modelarze posiada na zbyciu lub na wymianę model Wichra w który będzie dolewka z ramką B??

 

Jeżeli nie to może ktoś posiada plany WKM kal.13,2mm oraz działka przeciwlotniczego Vickers wz28 kal.40mm??

 

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.