Skocz do zawartości

ORP Wicher 1:400 Mirage


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

OK, z tym, że bardziej chodziło mi o jakieś uplastycznienie tych wnęk... nie wiem, czy były tam otwory, i jak to wyglądało, no ale tak czy owak, ostatecznie, są bardzo małe, więc tak czy owak problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

Jeśli mogę wrzucić swoje trzy grosze to proponuję zamienić śruby na te z zestawu.W zeszłym roku zmagałem się z Wichrem i też chciałem wkleić śruby z blaszek ale one są sporo za małe i wygląda to troche karykaturalnie.Zestawowe są z kolei za grube ale po odpowiedniej obróbce wyglądają o niebo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na Wichra poszedł podkład Mr.Surf...1200. Od razu uwidocznił trochę baboli. Po ich usunięciu polegającym na szpachlowaniu wykałaczką powtórnie położyłem w tych miejscach podkład. Jak sami widzicie w niektórych miejscach można by zrobić poprawki ale jest to trudne ze względu na bliskość innych elementów.

Spód kadłuba otrzymał kolor zbliżony do sugerowanego czyli Humbrolla 100. W moim przypadku jest to mieszanka Pactry A79 i A7.

 

PB070012_zps73b16a90.jpg

PB070013_zps8ff23feb.jpg

 

W trakcie wczorajszego wieczornego wykańczania rufy doszło do dwóch wypadków.

Pierwszy to wystrzelenie w siną dal elementu fototrawionego którego zastąpiłem samoróbką z drutu i papieru.

 

PB070014_zps0cd739bf.jpg

 

To ten okrągły element na nadbudówce rufowej.

 

Drugi wypadek przypadek to sam do końca nie wiem kiedy powstał. Po zakończonej pracy chciałem Wichra odstawić na półkę patrzę ,a tu na relingu na rufie jakiś zapaćkany fragment tak że aż zaklejony . I nie tylko on ale i pokład obok niego też. Prawdopodobnie kiedy kleiłem nadbudówkę rufową musiał kapnąć klej z pędzelka. I cóż z relingu go usunąłem ale z pokładu przy próbie okazało się że pokład jest ciut miękki i zrobiłem wgłębienie w nim. Postanowiłem miejsce to zalać rzadkim SG i zostawić do wyschnięcia. Efekt jest kiepski ale już i tak tego nie zmienię.

 

PB070015_zpsde1c51c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol 100 jest taki bardziej ceglasty... Poza tym, nie myślałes o tym, żeby najpiew pomalować burty na szaro, a dopiero część podwodną na czerwono. Czerwień może przebijać spod szarego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy budowy

Wicher pomalowany. Niewielkich poprawek wymagał czarny pas. ( I tak na marginesie przy ściąganiu taśm maskujących w jednym miejscu odeszło trochę farby. Przetarłem i jeszcze raz pomalowałem i śladu nie ma )

 

Co do ciemniejszego pokładu zamierzam go potraktować Washem do kolorów szarych pewnie go trochę pociemni.

 

PB080002_zpsa2b8ac45.jpg

PB080003_zpsd619f47d.jpg

 

Te pomarańczowe kwadraciki to skrzynie na kapoki dla załogi

 

Wszystkie polery pomalowane na czarno , łańcuch też. Czapy kominów również dostały kolor czarny. Do malowania pędzlem używam akryli vallejo.

Po zakończeniu malowania położyłem kalki. Oczywiście wcześniej miejscowo pomalowałem lakierem błyszczącym. W moim zestawie kalkomania była pomarszczona tak jakby wcześniej dostała wilgoci. Dlatego spore problemy miałem kładąc maty anty poślizgowe pod działa główne. Kalka pękała i cały czas się marszczyła. Dopiero użycie większej ilości płynów zmiękczających dało jako taki rezultat.

 

PB080004_zps65e06190.jpg

PB080005_zpsbf17137b.jpg

PB080006_zpsab9c0b83.jpg

PB080007_zps2f25e74a.jpg

PB080008_zps969d6f76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład zostaje w takim kolorze, czy jakiś inny będzie kolor? Bo wnioskuję z tego, że położyłeś kalkę z tą matą przy działach, że już tak zostanie.

 

Tak w ogóle - to Wicher nie miał usuniętej tej maty? Nie było coś, że były one zniszczone?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jest na to pytanie odpowiedzieć. Jak na razie bazuję na Planach Modelarskich nr 143 dotyczących Wichra.

 

Kolor pokładu będę się starał trochę zmienić- przyciemnić. Jak się uda oczywiście

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdyby zajrzał tu któryś ze specjalistów od Naszej floty i rozwiał Nasze wątpliwości, bo szkoda by było gdyby okazało się że ich nie miał, wiązało by się to z tym, że byś poprawił to, bo model naprawdę zacny i szkoda by było gdyby takie coś się nie zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał delikatny Wash ciemno brązowy. Spód otrzymał Washa w postaci ciemno czerwonych smug. Artyleria , wyrzutnie torped oraz miny na swoim miejscu. Trochę gimnastyki było z rufowymi osłonami śrub. Element bardzo delikatny i trudny do wyprofilowania. Przedstawiony lewy był robiony jako pierwszy więc na nim testowałem co mogę robić a co nie wyjdzie

Teraz pozostanie pobawić się w naciągi , dorobić flagsztok dziobowy oraz pomyśleć o sposobie odtworzenia zawieszania szalup.

 

PB0900012_zpsae754607.jpg

PB090001_zps4b5f6c03.jpg

PB090002_zps9e80a4b4.jpg

PB090003_zpsc1e4a26a.jpg

PB090005_zps362b10b5.jpg

PB090006_zps886b0e7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z dużym zainteresowaniem ślędzę twoją relację z racji ukończonego Wicherka.W moim modelu zawieszenie szalup zrobiłem z rozciagniętych ramek polistyrenowych.Gotowe szalupy przykleiłem w swoje,nazwijmy to łoża i metodą prób i błędów dobierałem "linkę" zawieszenia przycinając ją odpowiednio.Następnie przyklejałem je do żurawia.Z racji,że "linka" przeważnie była minimalnie krótsza niż było to wymagane zwisała sobie.Na koniec powstałe szczeliny między linką a szalupą zaklejałem "bloczkiem" czyli kolejnym kawałkiem rozciągniętej ramki,tym razem grubszej.No i malowanie.Mam nadzieję,że opis będzie pomocny,w razie czego mogę wkleić zdjęcie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.