Skocz do zawartości

AH-64D Academy 1:48


xellus

Rekomendowane odpowiedzi

Prace poszły dalej...

Etap przejściowy, jeszcze będzie szpachlowanie miejscami i szlifowanie...

 

bdx5.JPG

 

widok z góry

j2vb.jpg

 

widok z dołu

tlaa.JPG

 

profil

bk4.JPG

i kamera, która... nieźle dała mi w kość!! Części są ruchome, ale nie wiem, czy tak zostawić. Chyba jest tam za dużo luzu. Może przy malowaniu te luzy się zredukują, a jak nie, to coś podkleję.

f5jp.jpg

 

kw7l.jpg

o, widzę ślady kleju - pójdzie do poprawki!! uff!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najlepiej zdejmij osprzęt na nosie, bo odpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ruszyłem dalej dwa zespoły: owiewkę i uzbrojenie.

 

Owiewkę zdecydowałem się pomalować w inny sposób, niż podaję Academy. Położę stalowy kolor na ramę szyby, a resztę blachy owiewki pomaluję na kolor wiatraka.

Na razie powalczyłem z ramami! ma ok.0,8mm grubości, co dla mojej niewprawnej ręki było nielada wyzwaniem. Niestety nie widać ich teraz. Zamaskowałem szyby z ramami i zapodkładowałem .

 

Wygląda to tak:

owiewka na zewnątrz, część główna

rh3a.jpg

 

i wewnątrz (zdecydowałem się też psikać, jeśli to błąd - proszę o komentarz

xj0j.JPG

 

drzwi pilota

39tn.jpg

 

wewnątrz

tebd.jpg

 

i analogicznie strzelca

ejbq.jpg

 

ofdv.jpg

 

CDN

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzbrojenia, to ostatnie kilkanaście dni spędziłem na lekturze czego się dało, na temat wyposażenia zbrojeniowego Apacha. Standardowo widać, że większość jednostek wyposażona jest w rakiety Hell-fire i wyrzutnie FFAR (mam nadzieję, że nie przekręcam nazw - jakby co, proszę o korektę

Wertując sieć znalazłem opcje rakiet AIM-9, które bywają podpinane do Apacha. Ze względu na ich kształt, który mi się spodobał, postanowiłem wyposażyć w nie mój model (ciekawe,że są w zestawie, ale nie ma o nich ani słowa w instrukcji).

Arsenał mojego Indianina będzie więc następujący:

-na końcówkach skrzydeł: stingery (po obu stronach)

-pod skrzydłami, bliżej kadłuba: rakiety AIM-9 (po obu stronach)

-pod skrzydłami-drugie stanowisko, strona prawa: Hell-fire, strona lewa FFAR

 

Na razie przygotowałem artylerię i nałożyłem podkład. Jak zawsze wyszło jeszcze trochę niedoróbek, które zniweluję.

Osprzęt prezentuje się następująco:

 

rakiety AIM-9 (2 sztuki)

 

s2iw.jpg

 

do tego część zaczepowa (jak to fachowa nazwa?? )

j3op.jpg

 

0wwg.jpg

 

stingery

 

p199.jpg

 

uvrn.jpg

 

Zaczepy (znowu ta nomenklatura ) są zamontowane na skrzydłach, celem pomalowanie w całości z kadłubem (fotki w następnej kolejności)

Same wyrzutnie Stinger będę jeszcze je waloryzował, ale dopiero po pomalowaniu (parę kabelków itp)

 

pociski Hell-fire

 

eqxe.jpg

m9j5.jpg

euec.jpg

 

oraz "kosz" do zawieszenie pocisków

 

5sr5.jpg

s8er.jpg

owy6.jpg

 

komplet

e1dq.jpg

 

wyrzutnia FFAR

 

qw4g.jpg

 

front

sxwz.jpg

 

tył

d3oa.jpg

 

Nie mam pewności, co do kolorystyki. Niektóre egzemplarze są jednolite (helo drab), w innych pojedyncze pociski są niebieskie. Chyba zostawię w kolorze całości...

 

I jeszcze część "skrzydłowa" kadłuba z zamontowanymi panelami do zamocowania uzbrojenia.

Tu widać dwa panele na rakiety i na końcu skrzydła mocowanie Stingerów

 

rjee.jpg

 

druga strona, od dołu:

 

zth.JPG

 

i jeszcze widok z dołu

 

i445.jpg

 

i z góry

 

o8lm.JPG

 

Kadłub tym samym jest gotowy do pokrycia farbą: helo drab. Zabezpieczyłem wyloty silników, będą w kolorze szarym-metalicznym

 

6g1j.jpg

 

Tyle nowości...

Zabieram się za malowanie kadłuba oraz kolorowanie pocisków i rakiet.

Żeby efekt końcowy nie był monotonny, pomaluję hell-fire'y na kolor zbliżony do czarnego (będzie to helo drab Pactry z dodatkiem czerni). Rakiety AIM-9 będą białe z ciemnoszarymi lotkami -ożywi to dość jednostajne malowanie tego śmigłowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na malowanie.

Na silnikach masz jakby niedoszlifowaną spzachlę, wiem, ze pisałeś że to fotki, ale to wygląda jakby rzeczywiście było niedoszlifowane.

Co do rakiet to uważaj, żeby te helfire równo posklejać.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silnikach masz jakby niedoszlifowaną spzachlę

 

Wiem, widać to na powiększeniach. Zajmę się tym zanim zacznę malowanie. Dzięki za podpowiedź

Jest jeszcze kilka miejsc wymagających papieru...

 

no to trzeba zmienić opis na AH-64SF

A proszę bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko symetrycznie? czy jak?

Przecież są wersje ze zbiornikiem paliwa, i inne...

Teoretycznie może być i moja wersja. Rozumiem, że mogła nie mieć zastosowania. Zależy mi głównie na tym żeby pokazać wielość możliwości. Raczej nie będę budował kolejnego Arapacza...A tak na jednym modelu jest wszystko no prawie nie ma zbiornika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za sugestię. Przemyślę...Choć szkoda rezygnować z tych fajnych rakietek (którychkolwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbuduję takę wersję "naziemną" - bo niesymetryczny układ uzbrojenia nie znajdzie chętnego pilota do poderwania takiej hybrydy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah-64a_14_of_52.jpg

Popatrz jak wygląda rejon przy wydechach silników. Ty masz zaszpachlowany te otwory bliżej kadłuba. To takie pierwsze co mi się w oczy rzuciło. No i sprawdź też foty dla D bo ja podałem dla A, ale pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kojarzę niesymetryczne podwieszenia, ale zupełnie moim zdaniem odpadają AIM-9. Teoretyczna możliwość ich przenoszenia istnieje, ale w praktyce chyba nigdy do tego nie doszło. W ogóle amerykańskie Apache rzadko latają z uzbrojeniem powietrze-powietrze. A jeśli już, to do samoobrony stosuje się Stingery, a nie Sidewindery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kojarzę niesymetryczne podwieszenia, ale zupełnie moim zdaniem odpadają AIM-9. Teoretyczna możliwość ich przenoszenia istnieje, ale w praktyce chyba nigdy do tego nie doszło.

 

To ciekawa uwaga! Wiadomo, że Apache mają służyć do zwalczania pancerki. Teoretycznie jednak może zaistnieć misja napowietrzna, więc wtedy można je uzbroić w AIM.

Drążę ten temat, zanim posklejam wszystko razem, żebym nie musiał potem łamać, ciąć i kancerować...

 

A tak przy okazji: rozumiem z Twojego postu, że jednak niesymetryczne uzbrojenie jest możliwe. Czyli nie wpływa to zasadniczo na możliwość sterowania śmigłowcem? Czy stosuje się wtedy jakiś rodzaj "wyważenia" obu stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jak wygląda rejon przy wydechach silników. Ty masz zaszpachlowany te otwory bliżej kadłuba.

Chodzi o to okrągłe wgłębienie w lewym silniku?...

He, he! Ale oko! To mój babol!! Myślałem, że to wklęsłość w wyprasce... Ale numer!

Zaszpachlowałem sumiennie! Teraz nie wiem, jak to odtworzyć. Rozwiercić, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem z Twojego postu, że jednak niesymetryczne uzbrojenie jest możliwe. Czyli nie wpływa to zasadniczo na możliwość sterowania śmigłowcem? Czy stosuje się wtedy jakiś rodzaj "wyważenia" obu stron?

 

Fragment z opisu zastosowania bojowego AH-64 podczas Desert Storm z Wikipedii :

 

"The Apaches carried an asymmetric load of Hydra 70 flechette rockets, Hellfires, and one auxiliary fuel tank each.[75] During the 100-hour ground war a total of 277 AH-64s took part, destroying 278 tanks, numerous armored personnel carriers and other Iraqi vehicles."

 

A tu AH-64D z takim podwieszeniem (linkuję oryginał znaleziony w sieci, więc wybacz adminie wielkość grafiki):

apache_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jak wygląda rejon przy wydechach silników. Ty masz zaszpachlowany te otwory bliżej kadłuba.

Chodzi o to okrągłe wgłębienie w lewym silniku?...

He, he! Ale oko! To mój babol!! Myślałem, że to wklęsłość w wyprasce... Ale numer!

Zaszpachlowałem sumiennie! Teraz nie wiem, jak to odtworzyć. Rozwiercić, czy jak?

No po lewej jest otwór, po prawej jakiś wydech.

 

Czy ktoś może przypadkiem wie jak wygląda celowanie w przypadku strzelania rakietami niekierowanymi? Całym śmigłowcem czy może wyrzutnia ma jakiś zakres ruchu? Przynajmniej góra dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wytłumaczyć? Swoje musi pewnie ważyć. Ma przeciw-masę na drugiej stronie?

 

A właściwie - odbiegając od tematu Apacha - to co tam jest podpięte? Jakieś mega-radary, czy co?

Niezłe ustrojstwo... strach się bać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te radary to do łodzi podwodnych, czy do pomiarów Rowu Mariańskiego?

Okrutne paskudztwo - ale musi być fenomenalnie przydatne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest aktualizacja:

pomalowana owiewka i drzwi załogi

 

qb49.jpg

 

jak wspominałem, pomalowałem ramy okien na szary metalic

itqh.jpg

zsrb.jpg

 

drzwi:

y9vv.jpg

6jj1.jpg

aw8k.JPG

 

zacząłem też malowanie rakiet hell-f:

9nws.jpg

86vm.jpg

 

i AIM

sozg.jpg

3qbh.jpg

jrmh.jpg

 

Jeszcze dorobiłem kabelki do sidewinderów - zdjęcia jutro, bo padam...

 

golenie:

s2gc.jpg

j4qo.jpg

 

Pomalowałem też cały kadłub. Miejscami farba jakby się sypie, prószy:

zm2d.jpg

 

czego to wina? Jak unikać tego problemu? Będę wdzięczny za podpowiedź!

I jeszcze jedna rzecz: imageShack ładuje mi tylko po jednym zdjęciu. Trzeba go upgradować? Czy może jest jakiś inny ładowacz do zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.