Skocz do zawartości

MiG-23 MF 1:48 Trumpeter


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

tylna sekcja kadłuba jeszcze nie sklejona a ty już preshading trzaskasz? na zdjęciach widać, że bez szpachli i szlifowania się nie obędzie. Szkoda roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tylna sekcja kadłuba jeszcze nie sklejona a ty już preshading trzaskasz? na zdjęciach widać, że bez szpachli i szlifowania się nie obędzie. Szkoda roboty

 

Profilaktycznie, bo i tak będę malował tylko skrzydła i ogon, kadłub będzie malowany po zamontowaniu skrzydeł i wklejeniu górnej części kadłuba. A szary tam raczej nie ma. Jak się starannie wklei, to nie będzie trzeba szpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie.

Tak się BOMIEMU wtrącę - kurcze, ale Trumpek spaprał ten model - wloty powietrza, to masakra - powinny być niższe i u góry, pod skosem w stosunku do kadłuba, a Trumpek zrobił je proste. Popatrzyłem na zdjęcie, które Autor zamieścił i na model A tak się cieszyłem na ten model Trumpka, a tu tyle roboty. a pacnąć tych skośnych brakorobów. Może czekać na Kity Hawka ?

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tak się BOMIEMU wtrącę - kurcze, ale Trumpek spaprał ten model - wloty powietrza, to masakra - powinny być niższe i u góry, pod skosem w stosunku do kadłuba, a Trumpek zrobił je proste. Popatrzyłem na zdjęcie, które Autor zamieścił i na model A tak się cieszyłem na ten model Trumpka, a tu tyle roboty. a pacnąć tych skośnych brakorobów. Może czekać na Kity Hawka ?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Ja się cieszę, że przynajmniej przypomina MiGa-23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Są już poprawki z Ciro :

 

http://shop.ciromodels.com/6-1-48

 

wydaje mi się, że wcale nie takie drogie ?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

No nie są drogie - brałem je pod uwagę przed rozpoczęciem budowy, ale z kokpitem, dyszą silnika, wnękami kół, kołami, kalkami, blachami, rurką Pitota i nimi wyszło mi trochę za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że wnęki lepsze są z Eduarda, a jak dysze Eduard, czy Aires ? i jak sprawa wygląda z kołami, trza kupować koła Edula ?Co do blach, to nie ma jakiegoś BigEdula ? Nie...po co BigEdul ? Ja, mając kokpit z Neomegi, oprócz Ciro i wnęk podwozia z Edka kupię tylko blachy 49663 i być może 48755, być może, bo mam dylemat, co do exterioru, czy jest niezbędny ? No, co racja to racja, nie ma lepszego modelu niż Trumpek ? Co innego np. z Sea Fury okazuje się, ze starutki HobbyCraft jest lepszy niż nowiutki Trębacz, który ma zły kształt kadłuba i za duża osłonę kabiny sic!

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Widzę, że najpierw malujesz skrzydła, zamykasz i dopiero szpachlujesz resztę. A czy w gotowym modelu zostawisz je ruchome ? No i zapytam jeszcze, czy masz już jakiś planowany termin zakończenia budowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień mieszania farb (zużyłem chyba ze 30 strzykawek, bo się zatykają po jednym użyciu od gęstej farby ze słoiczka) i mam pierwszą wersję farb do '23. Pomalowałem nimi już kawałek ramki by sprawdzić odcienie - głupi jestem, bo pomalowałem ramki łączące elementy, a nie jakieś płaskie kawałki plastiku, więc trudno określić, czy odcienie są dobre, ale coś tam widać i chyba się nadadzą.

 

20140419_182124.jpg

 

Widzę, że najpierw malujesz skrzydła, zamykasz i dopiero szpachlujesz resztę. A czy w gotowym modelu zostawisz je ruchome ? No i zapytam jeszcze, czy masz już jakiś planowany termin zakończenia budowy ?

 

Tak, najpierw skrzydła, potem kadłub, aby skrzydła były ruchome. Termin... no się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wypróbuj na płaskim kawałku plastiku. Tak na oko porównując ze zdjęciami, to tylko zielone kolory wydają się odpowiednie. Brązowy na oryginale jest ciemniejszy, bardziej czekoladowy. Ten kremowy też wyszedł za jasny, u Ciebie jest bardziej piaskowy a on powinien delikatnie podchodzić pod brąz. Niebieski na spód, z tym jest dziwnie bo praktycznie każdy egzemplarz różnił się odcieniem, więc na siłe mógłbyś zostawić to co masz ale wg. mnie on też nie jest poprawny.

Ja na szczęście malowanie na swoim '122' mam już za sobą, bo nie było łatwo uzyskać mniej więcej poprawnych odcieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wypróbuj na płaskim kawałku plastiku. Tak na oko porównując ze zdjęciami, to tylko zielone kolory wydają się odpowiednie. Brązowy na oryginale jest ciemniejszy, bardziej czekoladowy. Ten kremowy też wyszedł za jasny, u Ciebie jest bardziej piaskowy a on powinien delikatnie podchodzić pod brąz. Niebieski na spód, z tym jest dziwnie bo praktycznie każdy egzemplarz różnił się odcieniem, więc na siłe mógłbyś zostawić to co masz ale wg. mnie on też nie jest poprawny.

Ja na szczęście malowanie na swoim '122' mam już za sobą, bo nie było łatwo uzyskać mniej więcej poprawnych odcieni.

 

Oczywiście się z Tobą zgadzam. Pomalowałem niepotrzebne zbiorniki i o to co wyszło:

 

20140420_095516.jpg

 

Piaskowy całkowicie bezużyteczny, to że jest za jasny zauważyłem wcześniej, ale jest zbyt rzadki i się nie nadaje do użycia.

Szaroniebieski zbyt żywy. Taki odcień mógłby na nim być jak był nowy, ale na zdjęciach jest już ładnie wypłowiały.

Brązowy też zbyt żywy. Ale odcień się zgadza. Dodać nieco białego i będzie git.

Jaśniejszy zielony za słabo rozcieńczony, poza tym zbyt żywy jak i poprzednie. Kilka kropel białego załatwi problem.

Ciemniejszy zielony Wydaje się być dobry, chociaż zdjęcia go nieco przekłamują - jest bardziej zielony.

 

I zdjęcia do porównania

 

c9fbc7d4186525b8.jpg

0022181037945e4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, czekamy na ciąg dalszy. Początek kolorystycznie jet ok.

 

20140421_123413.jpg

 

Jeżeli chodzi o kamuflaż skrzydeł to jest gotowy. Wiem, że ZABIŁEM preshading, ale doszedłem do wniosku, że skoro i tak kadłub będzie malowany osobno, to pomaluję skrzydła w ten sposób, aby później pracować nad poshadingiem jednocześnie przy nich i kadłubie, aby nie było różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają prace przy działku.

 

20140426_105737.jpg

 

I udało mi się genialnie wyprowadzić powierzchnię przed wiatrochronem. Trumpeter przewidział tutaj linie łączenia połówek kadłuba i otwory montażowe pod anteny i czujniki. Wyszła z tego strefa jak po ostrzale z działka 30 mm.

 

Zastanawiam się jeszcze nad usunięciem tych małych paneli koło wiatrochronu.

 

20140426_105758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.