Skocz do zawartości

MiG-23 MF 1:48 Trumpeter


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam już żywiczny fotel, teraz tylko maski do kabiny i będę malował

 

W międzyczasie porównanie foteli - Trumpeter vs Aires

 

IMG_0341.JPG

IMG_0342.JPG

IMG_0343.JPG

IMG_0346.JPG

IMG_0347.JPG

 

Airesowy jest nieco mniejszy, więc będzie go trzeba nieco wyżej wkleić, niż zestawowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No ale tylna ściana w kokpicie nie bardzo się wpasowała, przeciągi by tam męczyły pilota ;) Za to kolor świetnie dobrany - czy to znana mieszanka dwóch farbek Gunze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać, tym bardziej, że ta sama lokalizacja, ale jak patrzę na wyposażenie warsztatu modelarskiego na zdjęciach, to sobie myślę, że nie przekłada się to na jakość wykonania tego modelu. Moim zdaniem albo model z pudełka, albo przemyślana rewaloryzacja. Coś pośredniego daje czasami odwrotny efekt od planowanego. Tak jest w przypadku tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem albo model z pudełka, albo przemyślana rewaloryzacja. Coś pośredniego daje czasami odwrotny efekt od planowanego. Tak jest w przypadku tego modelu.

 

Nie mam zielonego pojęcia, o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się znaczy że jak kupuje się blaszki, żywice etc, to tzeba odrazu kupować tonę planów i każdą niedoskonałość geometryczną i wymiarową poprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemaluj w kokpicie górne osłony pulpity przedniego, Tylko podstawa celownika powinna być czarna, reszta na niebiesko-zielono.

 

Zdjęcie poglądowe.

 

Ja w moich monografiach dokopałem się do dwóch zdjęć

 

IMG+%25282%2529.jpg

 

IMG_0001.jpg

 

Oba ponoć przedstawiają kokpity maszyn służących w Polsce

 

 

 

No ale tylna ściana w kokpicie nie bardzo się wpasowała, przeciągi by tam męczyły pilota ;) Za to kolor świetnie dobrany - czy to znana mieszanka dwóch farbek Gunze ?

 

Tak, H25 i H46 w stosunku 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się znaczy że jak kupuje się blaszki, żywice etc, to tzeba odrazu kupować tonę planów i każdą niedoskonałość geometryczną i wymiarową poprawiać?

 

Może. Zobaczymy, co autor ma na myśli

 

Autorowi zabrakło czegoś, co by przykuło jego uwagę na dłużej, czytając i oglądając relację z budowy tego modelu. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to sedno sprawy.

Świetnie to ujałes wczesniej ,czego sie spodziewac przy malowaniu kilku elementów? emocji? na emocje z pewnoscią wplynie ogół drobnych szczegółów a apetyt wzrosnie w miarę kolejnych aktualizacji.Trudno się spodziewać, że po kilku fotkach i sprej ilości odpowiedzi/podpowiedzi ,ze kazdego dnia bedzie się czekać na powalajacą ilość przeróbek.Byle szybko i dużo...przecież nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to sedno sprawy.

Świetnie to ujałes wczesniej ,czego sie spodziewac przy malowaniu kilku elementów? emocji? na emocje z pewnoscią wplynie ogół drobnych szczegółów a apetyt wzrosnie w miarę kolejnych aktualizacji.Trudno się spodziewać, że po kilku fotkach i sprej ilości odpowiedzi/podpowiedzi ,ze kazdego dnia bedzie się czekać na powalajacą ilość przeróbek.Byle szybko i dużo...przecież nie o to chodzi

 

Teraz już wszystko jasne. Nie wyczułem ironii .

 

Ja w moich monografiach dokopałem się do dwóch zdjęć

 

IMG+%25282%2529.jpg

 

IMG_0001.jpg

 

Oba ponoć przedstawiają kokpity maszyn służących w Polsce

 

 

Czy ktoś jest w stanie doradzić, która wersja jest bardziej prawdopodobna?

 

I jeszcze coś. Jak wiadomo, MiG-23 ma skrzydła o zmiennej geometrii. Mimo, że powstający model będzie jak najbardziej statyczny (no chyba, że zrobię próbny oblot w akcie desperacji), to chciałbym zachować możliwość zmiany kąta skrzydeł. Teraz problem, jak to pomalować. Mi się najlepszą opcją wydaje pomalowanie skrzydeł przed zamontowaniem ich w kadłubie, po czym pomalowanie samego kadłuba. Myślałem jeszcze o sklejeniu całej bryły (zamknięciu kadłuba), po czym malowanie całości z założonymi skrzydłami. Która opcja jest rozsądniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ta pierwsza. Jak robisz model z pudła i nie będziesz się bawił w mechanizację skrzydła to zrób je na gotowo, z obiciami i otarciami na częściach chowanych w kadłub, waskem i innym upiększaniem, zamaskuj i rób całą resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ta pierwsza. Jak robisz model z pudła i nie będziesz się bawił w mechanizację skrzydła to zrób je na gotowo, z obiciami i otarciami na częściach chowanych w kadłub, waskem i innym upiększaniem, zamaskuj i rób całą resztę.

 

To wyjdą dwie pełne "sesje" lakiernicze. Ale też mi się wydaje, że to najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie doradzić, która wersja jest bardziej prawdopodobna?

 

Przejrzałem trochę zdjęć i wygląda na to, że obie wersje powinny być poprawne, jednak częściej to tylko podstawa celownika jest czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie doradzić, która wersja jest bardziej prawdopodobna?

 

Przejrzałem trochę zdjęć i wygląda na to, że obie wersje powinny być poprawne, jednak częściej to tylko podstawa celownika jest czarna.

 

Czyli wybór zależy ode mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pewni użytkownicy forum rozpieścili nas wachlarzem waloryzacji ale nie oczekujmy tego od wysztkich modelarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pewni użytkownicy forum rozpieścili nas wachlarzem waloryzacji ale nie oczekujmy tego od wysztkich modelarzy ;)

A to trafna uwaga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.