Skocz do zawartości

Scania r620+Heavy Tank Trailer TOPAS


sushi79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę śledził temat bo też niedawno nabyłem Scanie R620 tyle że Blue Sharka.

Również chciałem taką cysternę do zestawu jednak skusiłem się na takie coś:

http://www.mojehobby.pl/products/Cargo-Trailer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Taka mała aktualizacji ...ale jaka pracochłonna o to nie koniec tylko dopiero 1/6 tej całości...

 

usunąłem włazy na cysternie...po to aby móc je przerobić

 

20131101_153440.jpg

 

tak wyglądają moje (na razie jeden)

 

20131101_153804.jpg

20131101_153842.jpg

 

teraz czas na pozostałe:)czas się wziąć do pracy bo do kwietnia już nie daleko a trzeba się jakoś przygotować ..no nie mysioptys:)pozdrawiam

 

ps.kadzior tak naczepa będzie przy kolejnej Scanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze przerobiles wlazy na bardziej realistyczne, doceniam takie przerobki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,tameka6 może Ty dysponujesz jakimiś planami co do scanii 6x2 wiem ze musze ramę przeciąć, ale tez wiem ze będę musiał zmniejszyć boczne panele, chce aby to wyglądało mnie więcej jak scania na tych zdjęciach http://camiontuner.frbb.net/t127-scania-r500-6x2-david-valliere

 

Czyli bedzie to "twinsteer, sprawdz ten link: http://carblueprints.info/blueprints/scania/scania-la6x24.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Taka mała aktualizacji przypomnienia o sobie....prace chwilowo stanęły w miejscu, gdyż miałem urlop i odwiedziła mnie rodzina z polski, wiec nie dłubałem nic przy nich no bo jak to ... ale już prace ruszyły od nowa:)

 

na razie za dużo tego nie ma , spasowanie włazów ,sklejenie elementów w całości i zaszpachlowanie..

 

20131113_144001.jpg

 

zastanawiam się nad malowanie...chce aby to była cysterna BP ,ale nie chce aby było to tradycyjne malowanie, i pomyślałem nad tym aby ja pomalować tak jak by to prywatna osoba miała umowę z firma BP a malowanie to fantazja przewoźnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie małe przypomnienie o sobie...całość została po szpachlowana i położony podkład, następnie przeszlifowana i jeszcze jeden podkład ,przed farba główna zostanie pomalowana jeszcze raz tak aby zakryć elementy szpachla aby nie przebijamy pod kolorem, teraz będę zajmował się wycięciem w panelu pokrywy i zrobienia jej otwieranej, bo jeśli tego nie będzie to cały efekty aparatury podłączeniowej zostanie zakryty i nie będzie miało to sensu..

 

20131118_182744.jpg

20131118_182800.jpg

pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie małe przypomnienie o sobie...całość została po szpachlowana i położony podkład, następnie przeszlifowana i jeszcze jeden podkład ,przed farba główna zostanie pomalowana jeszcze raz tak aby zakryć elementy szpachla aby nie przebijamy pod kolorem, teraz będę zajmował się wycięciem w panelu pokrywy i zrobienia jej otwieranej, bo jeśli tego nie będzie to cały efekty aparatury podłączeniowej zostanie zakryty i nie będzie miało to sensu..

 

pozdrawiam .

 

I za to Cię podziwiam Sushi79: jak nie otwierane drzwi w AM DBS, to otwierana klapa w cysternie.

Super

 

Ciężarowe mnie nie kręcą, ale ten wątek będę śledził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oto kolejna aktualizacji z prac nad cysterna...zrobiłem otwierana klapę(jeszcze jest nie kompletna)....

 

 

20131121_184929.jpg

20131121_184911.jpg

20131121_184918.jpg

 

jak pisałem jest jeszcze to nie kompletne. Ale pod klapa jest "skrzynka" z cala aparatura w instrukcji jest ze pokrywa skrzyni ma być przyklejona , wiec bez sensem by było robić otwierany przedni panel gdzie by nie było widać aparatury. Postanowiłem ja tez zrobić otwierana...

 

20131121_185016.jpg

20131121_185031.jpg

20131121_185058.jpg

 

w panelu z przodu będzie zamontowany taki widelec jaki jest w skrzyni aby panel sam nie opadał...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób wykonania tego detalu robi na mnie wrażenie. Wybrałeś już może malowanie? Patrząc na opakowanie od naczepy, jakby ją delikatnie przybrudzić, z tą waloryzacją, której dokonujesz, to oryginalne połączenie kolorów też całkiem nieźle by się prezentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podglądam tak Twoje poczynania z tą beczką i mam pewien pomysł do przemyślenia dla Ciebie. Nie myślałeś nad zrobieniem beczki na styl tych, które jeżdżą po Polsce? Z racji wykonywanego zawodu mam styczność z tego typu pojazdami i powiem Ci że różnią się pewnymi detalami od tego co sklejasz. W Polsce beczki mają trochę inną konstrukcję, a zmiana w przypadku tego modelu nie jest aż tak trudna. U nas beczki nie posiadają zabudowań po bokach, nwm dokładnie czy to ze względu na ekonomię budowy czy na powiązanie z ADRami. Sam zbiornik w oryginale jak i w przypadku modelu ma osobno zaczep pod siodło i osobno osie doczepione na ramach, więc to się zgadza. Pozostaje estetyka do zmiany, ew szczegóły takie jak nadkola na osiach, skrzynia z aparaturą, rozkładane poręcze na zbiorniku, skrzynka na drukarkę od raportów a no i oczywiście stopa beczki, o dziwo w większości wypadków zabudowana w skrzyni to raz a dwa to że jest centralnie przymocowana i w jednej sztuce.

 

Tu masz zdjęcie jak wygląda to w oryginale.

cysterna-BP.jpg

bypicasa2html.gif

 

Oczywiście jest to tylko moja drobna sugestia, ale po tym co potrafisz wycisnąć z modelu myślę, że dasz się namówić na taką zmianę.

 

Dodatkowo polecam przeanalizowanie malowania ciągnika, jestem z Gdańska i u nas dla Rafinerii pracują 3 firmy - Samat, ESPPOL i ROP-POL. O ile pamięć mnie nie myli dla BP jeździ Samat.

 

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sushi, robote wykonujesz profesjonalna, podoba mi sie bardzo pomysl z klapa , na pewno bedzie to swietnie wygladalo kiedy model bedzie juz skonczony.

 

Bredzio - to, ze "u was" beczki nie maja zabudow miedzy osiami wcale nie znaczy, ze w modelu Sushi tez tak ma byc - na wzor "ludowy" . Poza tym to nie jest model z floty "Eddie Sobart", gdzie wszystkie ciezarowki wygladaja dokladnie tak samo, czyli przeokrutnie nudno.

 

Sushi, moja rada jest taka - zrob model wedlug swoich upodoban i wizji, nie daj sie zaszufladkowac w schematy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeka6 dzięki za opinie... Ogólnie dziękuję wszystkim za dobre słowo (niczym jak słowo na niedzielę :-)) cysterna nie będzie pozbawiona paneli na około... Co do malowanie JMS - to na początku pisałem ze będzie to wizja przewoźnika lecz plany zostały zmienione i będzie w barwach BP Ultimate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:-) Panowie Tomeka6 i Sushi79 to była czysta propozycja, a fakt jest faktem, że auta flotowe, które śmigają dla rafinerii są nudne i nie powalają malowaniem. Sushi79 jeśli potrzebne będą Ci szczegółowe zdjęcia beczki to śmiało pisz to coś podrzucę.:-)

 

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Taka mała(ale jak pracowita) aktualizacja, a mianowicie pomalowałem cysternę maskowania było uuuu sporo, ale mam nadzieje że jakoś to wyszło .Panele będą pomalowane na końcu wiec ich nie pokazuje. I od rozumu informuje ze kabina jak i panele i nadkola będą w odcieni zieleni i małymi dodatkami niebieskiego ...

 

 

20131126_120057.jpg

20131126_120110.jpg

20131126_120124.jpg

 

 

teraz czas na aparaturę bo mam fajny pomysł na pokazanie jej ...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.