Skocz do zawartości

MiG-21 R 1/48 od Eduarda


Cinekf1

Rekomendowane odpowiedzi

Manas, jednak do lekarza. Każdą ze szczęk malowałem na oko. Niektóre, np na 1085 były przemalowywane, gdyż ręka zadrżała i nie wyszły.

 

Ponadto to wideo jest tylko nikłą częścią posegregowaną przez Jarka (Jarekk) pod kątem całości zagadnienia, a nie szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Dyskutujecie koledzy o kalkach, które nie istnieją! Te przedstawione powyżej to projekt wstępny, z przed pół roku. Te dostępne od końca kwietnia wyglądają jak poniżej i są do 8 "erek", a nie do 4,5 (tylko jeden numer 1311, na co nikt nie zwrócił uwagi). Zawierają też pięć rodzajów szczęk na pojemniki.

89673f3b1108d793med.jpg

 

Tak więc manas, nie możesz mieć tych kalek, a kondor na wypuszczonych na rynek kalkach jest beżowy, jak powyżej, wystarczy porównać z zębami skrajnych szczęk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kondor na wypuszczonych na rynek kalkach jest beżowy, jak powyżej, wystarczy porównać z zębami skrajnych szczęk.

 

Panie Wojciechu, pomimo marki w światku modelarskim, jest Pan w błędzie.

Sokół a nie kondor jest mojego projektu i wszystkie 15 godeł namalował osobiście.

Wiem wiec jakich farb używałem. Sokół jest koloru CZERWONEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech Butrycz - na moim arkuszu (1/48) jest zolty (ew. zolto-piaskowy- nie jestem kobieta, trudno mi to precyzyjniej opisac), podaj na prv adres, to ci jej przesle, bo nie mam ochoty w ogole z nich korzystac.

 

I hamuj z zarzucaniem mi klamstwa (konfabulacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerekk: cytat przytoczony mówi wyrażnie o kolorze na wydanych kalkach, a nie jakie powinny być, czy też jakie były w rzeczywistości - to jest oczywiste nie tylko dla autora tych godeł w 32.PLRT, ale dla każdego kto ma choćby monografię 32.PLRT Rossagraph.

manas: nie bardzo wiem, o jakie kłamstwa czy konfabulacje chodzi, stwierdziłem tylko, że takich kalek nie było, te ostatecznie wydane są zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla manas i innych posiadaczy kalkomanii ModelMaker Decals do MiGa-21R!!!

Nie pozbywajcie się tych kalek. Wystarczyło zapytać u producenta i oto informacja jaką uzyskałem:

"Znamy problem, który jest błędem wydruku, a nie projektu. Prawidłowe godła mamy już zamówione. Będą one dostępne za darmo na podobnych zasadach jak to było z erratą do samolotu MiG-21bis 9483. Informacja będzie na FB producenta oraz stronie internetowej, która ma być wkrótce uruchomiona pod nowym adresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wydawca reaguje w taki spodów.

Proszę o przekazanie, że szczęka do 2533 też jest do korekty. 2533 był nosicielem zasobnika D a nie R jak jest w zestawie.

Obecne szczęki (cz. 13) nie da się okleić na zasobniku D.

 

2533-a_zps1f7ddc70.jpg

 

2533-4_zpsb81a28d8.jpg

 

Mam jeszcze jedne wątpliwości, ale muszę je skonsultować z autorem malowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciechu: zaprawdę godne to i sprawiedliwe i doceniam reakcję wydawcy, choc moim zdaniem - przeciez to nie tacy znowu nowicjusze - takie sprawy powinny byc korygowane przed puszczeniem w obieg, wadliwy kolor godla jest przeciez zauwazalny na pierwszy rzut oka.

 

Jarkku: czerwony w sokole byl porownywalny z kolorem n.b lub szachownic? Jasniejszy, ciemniejszy, zupelnie inny odcień? Chodzi mi o kolor tuz po polozeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz malował farbami ogólnowojskowymi z magazynu.

Ja stosowałem farby modelarskie Modelak.

 

Clipboard01s_zpsbcc9706a.jpg

 

Nie znalazłem w Internecie obrazka tej puszki z czerwienią. Ich czerwień była lekko jaśniejsza.

Może jeszcze ktoś ma taką puszkę starej farby?

 

Zebrałem już zdjęcia 9 wersji szczęk. Po zebraniu reszty i konsultacjach z Mariuszem zaprezentuję je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki też kolor rdzawy, czy też jasny brązowy,który zaobserwowałem na wielu zdjęciach w tym 1125 w krakowskim muzeum zastosowałem na swoim, budowanym modelu modelu w skali 1/72 firmy RV Aircraft.

MMD czyta te posty i sądzę, ze się ustosunkuje do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki też kolor rdzawy, czy też jasny brązowy ...

 

A jednak lansuje Pan bajki nadal!

Proszę ponownie zajrzeć na stronę 79 monografii 32 plrt.

 

A172_zps24259e41.jpg

 

Farba miała kolor CZERWONY. Z czasem wypłowiała i kolor rozjaśniał (1125 z Krakowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jak, bo już nie kapuję, lansuję bajki, czy też kolor płowiał, jak na zdjęciu 1816, 1125 i wielu innych. Proszę porównać z kolorem cyfr! Co pozostało z czerwieni, w porównaniu do cyfr 1816, czy też osłon zabezpieczających?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówimy o kolorze w okresie kiedy samoloty latały czy po 20 latach?

Zapewniam, że pomiędzy 1991 a 1995 ta farba niewypłowiała. Była jaśniejsza niż standardowa czerwień.

Nie pamiętam abym malował coś na "1816". Co to za typ?

 

Taka różnica była na nowych malunkach:

 

qawd_zps7593b6ac.jpg

 

Kraków 2006. Jaki kolor ma koło?

P8170107_zpsb2c0df99.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.