Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk1a Airfix 1/72


sdk_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim wkoncu udalo mis sie ukonczyc cos z czym moge sie pokazac na forum

Jest to moj 3ci model z tym ze pierwszy malowany aero z washem itp tzn na powaznie

Duzo mi dalo czytanie forum I przegladanie warsztatow.Jako ze wrocilem do hobby po dlugim okresie czasu nie wiedzialem nawet ze jest tyle dostepnej chemi ani jak to ugryzc.Teraz wiem ze jest ale dalej sie ucze.

 

Odnosnie Spita calkiem fajny modelik ladnie spasowany nie wymagajacy zbytniego uzycia szpachli.

Praca nad nim dala mi kupe radosci,oraz pozwoli wyeliminowac bledy ktore popelnilem przy tej budowie w nastepnym.

 

Jestem otwarty na wszelka krytyke

 

Pozdrawiam Pawel

 

 

 

 

IMG_1194.JPG

IMG_1195.JPG

IMG_1196.JPG

IMG_1199.JPG

IMG_1201.JPG

IMGP8423.JPG

IMGP8424.JPG

IMGP8428.JPG

IMGP8433.JPG

IMGP8440.JPG

IMGP8445.JPG

IMGP8446.JPG

IMGP8447.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spity są fajne, chociaż ja wolę takie, które mają maszt anteny tak jak w fabryce przymocowali, bez modyfikacji

Ten drut anteny wytnij i zrób z czegoś delikatniejszego niż ze zwykłej nici, albo zostaw całkiem bez.

Lakiery na Spitach były w istocie satynowe, głęboki matt tylko na czarnym kołpaku powinien być.

 

Rozkład plam następnym razem dobrze jest skopiować z instrukcji, albo ze zdjęć. Trochę Cię poniosła fantazja.

 

Z tym "poważnym" łoszem to trzeba ostrożnie. Ten zestaw ma takie rowy, że nie trzeba było nic łoszować:) Lepiej by wyglądał i bardziej naturalnie.

Znajdziesz na tym forum model z tego zestawu w wykonaniu Banny i sam zobaczysz, że nie zawsze to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Letalin dzięki za pomoc faktycznie plamy robiłem na oko.Co do drutu anteny w następnym modelu zastosuje coś innego może drucik albo żyłkę wędkarską.Tego zostawię jak jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połysk niby satyna , ale błyszczy jak super połysk. Moim zdaniem wystarczy dmuchnąć matem i będzie OK. A ta nitkę prezentująca się jak lina okrętowa , proponuje zastąpić włóknem z rajstop,to najlepszy materiał na anteny, linki itp. Twój przewód antenowy jest przywiązany do masztu ! Proponuję użyć kleju cyjanoakrylowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.