Jump to content
Botan

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)

Recommended Posts

jakie dodatki? ja sklejam modele prosto z pudła...wlaśnie na tym polega cały urok, że nie stresuję się, że błotnik jest o 0,1 mm za gruby czy ze na wieży zamiast 12 nitów mam 11 :-D

owszem...jak mnie najdzie to dorobię jakiś uchwyt z drutu czy linę holowniczą. Ale to wszystko drobiazgi nie ingerujące w sam model.

Radett widzisz chyba za duże oczekiwania mają co niektórzy do tej serii.Najlepiej było by gdyby te zestawy kosztowały 5 złotych ,miały tyle dodatków co Premium Edyszyn z Dragona i były dostępne w każdym warzywniaku , a i tak był by płacz.Każdy robi jak mu się podoba ale ocenianie produktu po zdjęciach tudzież słownej interpretacji(często fałszywej)ocenić się nie da.Seria ma zaskakujący stosunek cena/jakość,chyba żadna gazetka z "wkładką" tak nie miała.Kto chce wymieni 80% modelu na żywice,karton ,puszkę po piwie ,starą kartę telefoniczną i będzie szczęśliwy ja jestem że mam cosik takiego na półce.Figurkami się nie przejmuję ,bo nie znam tematu zupełnie.

Czy ja wiem czy za duże?

Owszem jakość odlewów lepsza niż niektórych wyrobów RPM w 1/35 i to się chwali , ale za jakością odlewów powinna iść w parze jakość odwzorowania a z tym kiepsko. Cena fajna.

Jakość detali jak już nadmieniałem jest dobra, tylko niestety ich rozmieszczenie (a więc zgodność z pierwowzorem) bywa już problematyczne, przez co pisane tutaj zachwyty w niebogłosy jakie to są super świetne modele, są li tylko pieśniami na wyrost i o to jest to całe bicie piany. Model z racji skali ma swoje ograniczenia i szlus, błędy jakie zawiera nie zostaną już poprawione. Chodzi o to aby w świadomości modelarzy była wiedza co jest źle.

Mnie ta seria akurat nie interesuje z racji skali. Cieszy natomiast że ktoś popularyzuje ten temat bo jest on w tym względzie bardzo zaniedbany. Jednak radość ta nie może mi przeszkadzać w dostrzeganiu ew. błędów merytorycznych.

Staram się to za każdym razem sygnalizować gdy widzę wpisy zawierające ślepy zachwyt.

Edited by Guest

swoją drogą ciekawe jaki jest stosunek kupujących modelarzy do kupujacych miłośnikõw wargamingu?

oczywiście pytanie mocno retoryczne i nierozstrzygalne...

a tak przy okazji ,temat wargamingu jest mi obcy,ale częsciej widuje taki dopisek na modelach w skali 1:100 niż 1:72.....choć oczywiście zvezda cos ma w w 1:72 to jest to chyba rodzaj usprawiedliwienia przed ewentualnymi niedokładnościami....czyli zupełnie jak przy FtF :-)

Oczywiście Piotrze masz rację tak właśnie jest.Wargejmingowiec potrzebuje cosia z grubsza przypominającego czołg ,czy inne potrzebne w grze,a nie super repliki z milionem części.

Setki Zwezdy są jak na skalę bardzo przyzwoite.

Wracając do Twojego pierwszego zdania myślę że modelarzy jest ciut więcej ale ręki odciąć sobie nie dam.

Panowie proszę o pomoc.Czy ma ktoś jakiś kontakt do września1939 na stronie maja tylko maila z którego nie odpowiadają.Zamówiłem w zeszłą niedziele 10 szt nr 11 kase wpłaciłem od razu a paczki nie ma.Ma ktoś nr tel albo zna konkretna osobę która może pomóć?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Kondzior 4 chyba tylko Adam - Skala72 na tym Forum zna doskonale Panów z FtF Może mógłby Ci pomóc... Piszę to bez żadnej złośliwości - Skala ma zawsze pierwszy inboxy i przecieki, stąd to wywnioskowałem...

Ale radze chwilę poczekać, FtF to jednak poważna Firma (choć kiedy do nich pisałem to na pierwszego maila odpowiedzieli dość szybko a potem kilka było bez odpowiedzi, więc już nie piszę) i może coś z przesyłką po prostu się zawieruszyło... mi się tak 2 razy przydarzyło z nagrodami za Payback z BP - kurier zostawił sąsiadowi bez pokwitowania a ja mam sąsiadki a nie sąsiadów

jest pewna instytucja....nr tel do niej 997....

Adam nie może ci pomóc?

chyba on jedyny poznał przedstawiciela tej firmy...i nikt tu nie pisze złośliwie...

a jeśli do przyszłego piątku nie dostaniesz paczki to przemyśl inne "alternatywne" wyjście.

Na allegro przechodzi kontakt z Policją...w koncu to oszustwo/nie wywiazanie się z umowy.

może i kwota mała ale moze tez jest kilkadziesiat podobnych tobie osób....

Zamówiłem w zeszłą niedziele

Czyli 8 czerwca ???

Dziś mamy 14 i już taka afera ? może trochę cierpliwości.

Kolego hiwis jakby dali jeszcze znak życia że zamówienie czeka na realizacje to ok.Ale nie odpowiadają na maile.Jak napisałem że chce kupić na odpowiedź czekałem dosłownie 3 min a teraz cisza.

na FB wydawca potwierdza,ze po pz.kpfw. będzie FT-17 choć nie przyznaje ,z którą wieżą...

póki co czekam na zdjęcia ramki Panzera ...

No właśnie, sam jestem ciekaw z którą wieżą ukaże się FT-17-ka, bo pukawki będą obie, jak przy "Wrotkach".

a propos cudownej strony wydawcy....

zauważyłem ,ze wydawca znalazł swietną metodę na wyeliminowanie niepochlebnych postów o sobie....

gdy nie jesteście zalogowani nie widać waszych negatywnych wpisów dla reszty ludzi, a gdy się zalogujecie nagle je widać jak gdyby nigdy nic :-)

o taki ban bez banowania.

żałosne...

No właśnie, sam jestem ciekaw z którą wieżą ukaże się FT-17-ka, bo pukawki będą obie, jak przy "Wrotkach".

Już wiadomo, z ośmiokątną + karabinkiem (na ramce jest również armatka).

ciekawe jakie malowanie zaproponują...pewnie nudnego zielonego ....ciekaw jestem bo tu już jest w czym przebierać....

Na okładce jest standardowe po '36 roku, ale tak naprawdę, to ty decyduje jakie ma być kamo, przecież może być też jednobarwne. Koła są klinowe czyli model z tych wcześniejszych.

Wczesne:

1f95142dcb2a9bd83f9f187f92aa467c.jpg

Późne

ft17col.jpg

Tak BDW, rodzajów kół była masa: drewniane, odlewane, odlewane/drewniane, obijane blachą itd...

ft17dr_0b.jpg

Warto również zwrócić uwagę na rodzaje gąsienic.

Edited by Guest

można wrzucić okładkę następnego numeru?

Nie przesadzasz ??

Nie przesadzasz ??

Po czym wnosisz? Bo nie za bardzo rozumiem, gdzie tu przesada.Wszak to temat o zapowiedziach, a skoro wydawca ZAPOWIEDZIAŁ ten czołg na okładce to przesadą jest tej zdjęcie?

Poza tym to ciekawość. ..bardzo lubię ten czołg i zastanawia mnie co proponuje ftf.

zresztą po nieco długiej serii pancerów jakże dostepnej z wielu firm czekam na powiew świeżości ...jak po fiacie i c2p. Z serii już jesli dobrze pamiętam 12 modeli tylko dwa modele -C2P i moze sd.kfz 265 nie miały odpowiednika na rynku.Choć ten drugi chyba jednak hase robiła.

Poczekam jedynie potulnie na pz.kpfw. III ...a potem mnie zaskoczcie czymś co mnie zwali z nóg. ..boforsem 40 mm lub 75mm lub wielokrotnie już zgłaszanym Sokołem

PS

już nie trzeba się fatygować.Martola wkleiła zapowiedź

http://www.martola.com.pl/pl630/produkty54259/ft_17_light_tank_hexagonal_turret_

Nie przesadzasz ??

Po czym wnosisz? Bo nie za bardzo rozumiem, gdzie tu przesada.Wszak to temat o zapowiedziach, a skoro wydawca ZAPOWIEDZIAŁ ten czołg na okładce to przesadą jest tej zdjęcie?

Poza tym to ciekawość. ..bardzo lubię ten czołg i zastanawia mnie co proponuje ftf.

Hmm, czyli nie masz nr.12?? Sama okładka nic nie daje, ot, FT-17 z hexagonalną wieżą i tyle.