Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc.Czy ma ktoś jakiś kontakt do września1939 na stronie maja tylko maila z którego nie odpowiadają.Zamówiłem w zeszłą niedziele 10 szt nr 11 kase wpłaciłem od razu a paczki nie ma.Ma ktoś nr tel albo zna konkretna osobę która może pomóć?

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzior 4 chyba tylko Adam - Skala72 na tym Forum zna doskonale Panów z FtF Może mógłby Ci pomóc... Piszę to bez żadnej złośliwości - Skala ma zawsze pierwszy inboxy i przecieki, stąd to wywnioskowałem...

 

Ale radze chwilę poczekać, FtF to jednak poważna Firma (choć kiedy do nich pisałem to na pierwszego maila odpowiedzieli dość szybko a potem kilka było bez odpowiedzi, więc już nie piszę) i może coś z przesyłką po prostu się zawieruszyło... mi się tak 2 razy przydarzyło z nagrodami za Payback z BP - kurier zostawił sąsiadowi bez pokwitowania a ja mam sąsiadki a nie sąsiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pewna instytucja....nr tel do niej 997....

 

Adam nie może ci pomóc?

chyba on jedyny poznał przedstawiciela tej firmy...i nikt tu nie pisze złośliwie...

 

a jeśli do przyszłego piątku nie dostaniesz paczki to przemyśl inne "alternatywne" wyjście.

Na allegro przechodzi kontakt z Policją...w koncu to oszustwo/nie wywiazanie się z umowy.

 

może i kwota mała ale moze tez jest kilkadziesiat podobnych tobie osób....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hiwis jakby dali jeszcze znak życia że zamówienie czeka na realizacje to ok.Ale nie odpowiadają na maile.Jak napisałem że chce kupić na odpowiedź czekałem dosłownie 3 min a teraz cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a propos cudownej strony wydawcy....

zauważyłem ,ze wydawca znalazł swietną metodę na wyeliminowanie niepochlebnych postów o sobie....

 

gdy nie jesteście zalogowani nie widać waszych negatywnych wpisów dla reszty ludzi, a gdy się zalogujecie nagle je widać jak gdyby nigdy nic :-)

 

o taki ban bez banowania.

 

żałosne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, sam jestem ciekaw z którą wieżą ukaże się FT-17-ka, bo pukawki będą obie, jak przy "Wrotkach".

Już wiadomo, z ośmiokątną + karabinkiem (na ramce jest również armatka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okładce jest standardowe po '36 roku, ale tak naprawdę, to ty decyduje jakie ma być kamo, przecież może być też jednobarwne. Koła są klinowe czyli model z tych wcześniejszych.

 

Wczesne:

1f95142dcb2a9bd83f9f187f92aa467c.jpg

 

Późne

ft17col.jpg

 

Tak BDW, rodzajów kół była masa: drewniane, odlewane, odlewane/drewniane, obijane blachą itd...

 

ft17dr_0b.jpg

 

Warto również zwrócić uwagę na rodzaje gąsienic.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz ??

 

Po czym wnosisz? Bo nie za bardzo rozumiem, gdzie tu przesada.Wszak to temat o zapowiedziach, a skoro wydawca ZAPOWIEDZIAŁ ten czołg na okładce to przesadą jest tej zdjęcie?

Poza tym to ciekawość. ..bardzo lubię ten czołg i zastanawia mnie co proponuje ftf.

 

zresztą po nieco długiej serii pancerów jakże dostepnej z wielu firm czekam na powiew świeżości ...jak po fiacie i c2p. Z serii już jesli dobrze pamiętam 12 modeli tylko dwa modele -C2P i moze sd.kfz 265 nie miały odpowiednika na rynku.Choć ten drugi chyba jednak hase robiła.

Poczekam jedynie potulnie na pz.kpfw. III ...a potem mnie zaskoczcie czymś co mnie zwali z nóg. ..boforsem 40 mm lub 75mm lub wielokrotnie już zgłaszanym Sokołem

 

 

PS

 

już nie trzeba się fatygować.Martola wkleiła zapowiedź

 

http://www.martola.com.pl/pl630/produkty54259/ft_17_light_tank_hexagonal_turret_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz ??

 

Po czym wnosisz? Bo nie za bardzo rozumiem, gdzie tu przesada.Wszak to temat o zapowiedziach, a skoro wydawca ZAPOWIEDZIAŁ ten czołg na okładce to przesadą jest tej zdjęcie?

Poza tym to ciekawość. ..bardzo lubię ten czołg i zastanawia mnie co proponuje ftf.

Hmm, czyli nie masz nr.12?? Sama okładka nic nie daje, ot, FT-17 z hexagonalną wieżą i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam numeru 12...jeszcze

nie sądziłem , ze trzeba kupic wszystkie wydania by zobaczyc okladke nr 13...

 

Ale dajmy juz temu spokój. Moje oczy i ciekawość juz zostały zaspokojone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały opis tego co znajdziemy w pudełku nr. 13 z FTF.

 

Wkrótce: Renault FT-17* w/ octagonal turret - FTF PL1039-13 (1/72)

 

W numerze 13. otrzymamy model tylko z jedną wieżą (octagonalną = ośmiokątną), w kolejnych numerach będzie model z wieżą odlewaną Berlieta. Oba zestawy będą posiadały dwa rodzaje uzbrojenia, karabin maszynowy Hotchkiss wz. 14 kal. 8 mm oraz armatę Puteaux SA 18. Przednie koła w układzie jezdnym są wczesnej wersji produkcyjnej, drewniane wieloklinowe.

 

*- skrót FT to nic innego jak skrót faible tonnage (franc.), co oznacza lekkiego tonażu (lekki), a nie French Tank* (tank/czołg = char), która to nazwa jest często błędnie używana. Hmm, sam parę razy popełniłem ten błąd :(

 

Zauważyłem, że kilka sklepów pośpieszyło się i posiada ten model w swojej ofercie z wprowadzającym modelarzy w błąd opisem modelu: FT-17 Light tank (hexagonal turret), a nie (octagonal turret).

 

10404432_819807158037336_3267604611050568251_n.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.