Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, mnie też to trochę dziwiło, ale ... czy to jest jakiś problem? Ja go nie widzę, tylko to, że FTF'y siedzą i mordują się z tą wycinanką

Musi to wyglądać komicznie i chciałbym to zobaczyć

 

To dlaczego w ramkach są 2 wierzyczki?

Bo nie opłaca się robić oddzielnych ramek dla wieżyczek. Chyba widziałeś ramkę od "Wrotki"??

Nie

To masz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim "wieŻyczki" ,a nie wieRZyczki"

wiekszość przeglądarek na komputer daje informację o ortografii :-)

 

po drugie mimo mozolnego wycinania komuś na FB zdarzyło się dostać Fiata 621 z k.m nie wyciętym z ramki więc jest cień szansy ,że ktoś dostanie obie wieżyczki :-)

 

co do tłumaczenia spotkałem się też z " Franchisseur de Tranchées" "trench crosser"

 

co do tej ramki...kupię po sztuce bo mam jakąś wizję ale wolę stareńkiego RPM z kompletem kadłubów i wież i uzbrojeniem

 

Czyli będą pracowicie wycinać wieże z ramek przed zapakowaniem? Czasem widuję takie podejście do tematu i nie przestaje mnie ono dziwić - dodawanie sobie roboty tylko po to, żeby modelarzom (klientom) zrobić na złość.

 

no właśnie...w przypadku FT-17 mogliby i tak z powodzeniem zostawić obie wieżyczki bo i tak da się zrobić albo z ośmiokątną wieżyczką albo z odlewaną....więc i tak trzeba kupić kolejny model do tej drugiej wersji...ta sama sprzedaż ...specjalne bicie piany ,żeby wydłużyć czas trwania kolekcji...

jasne ,ktoś spyta co zrobić z wieżyczkami ,które nie wykorzystamy?

 

zrobić fragment dioramki z linii Maginota w wbudowanymi wieżami w roli bunkrów.

 

http://the.shadock.free.fr/Tanks_in_France/stmarcel/imagepages/image26.htm

 

http://www.wargameterrain.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że kilka sklepów pośpieszyło się i posiada ten model w swojej ofercie z wprowadzającym modelarzy w błąd opisem modelu: FT-17 Light tank (hexagonal turret), a nie (octagonal turret).

 

10404432_819807158037336_3267604611050568251_n.jpg

 

Gwoli ścisłości - wieża odlewana produkowana była przez odlewnię Paula Giroda w Ugine, a wieża granasta została opracowana i produkowana przez zakłady Berliet, jako "substytut" ze względu na nieregularne dostawy z Ugine.

W literaturze wieżę odlewaną nazywa się najczęściej "wieżą Girod", a graniastą "wieżą Berliet". *

Zatem Twoja fotka sieje wśród modelarzy jeszcze większy zamęt niż słówko "hexagonal" użyte przez konkurencję (jak mniemam).

 

 

 

* - Wielki Leksykon Uzbrojenia, tom 5 - Czołg lekki Renault FT

 

*- skrót FT to nic innego jak skrót faible tonnage (franc.), co oznacza lekkiego tonażu (lekki), a nie French Tank* (tank/czołg = char), która to nazwa jest często błędnie używana. Hmm, sam parę razy popełniłem ten błąd :(

FT to nie skrót tajemniczej nazwy, tylko oznaczenie projektu zgodnie z wewnętrznym kodem używanym w zakładach Renault (następnym po czołgu projektem był 7-tonowy samochód przeznaczony do przewozu czołgów na dłuższych dystansach - Renault FU) - źródło j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zdjęć ocalałych FT-17 z całego Świata zebranych w jedną całość.

 

PS. czy zauważyliście, że modele znajdujące się w tle na pudełkach są w pewnym sensie zapowiedziami modeli jakie mają ukazać z serii?

 

- C2P = Bofors 40mm

- SdKfz. 263 = Pz.I B*/Wz.29

- TK-3 = Kfz. 15

- Kfz. 13 = Fiat 621*

- Wz. 34 = Opel Blitz

- Pz. I B = Boforsy wz.36* (x2)

- Pz. III D - TKS z KM*

- Wz. 34-II = SdKfz 221

- xxxxx = C4P*

- xxxxx = Kfz 14*

- xxxxx = PaK 36* (x2)

- xxxxx = wóz konny (komplet)*

- xxxxx = Fiat 621 z ckm*

- xxxxx = CKM wz.30*

- xxxxx = FT-17

- xxxxx = KB UR*

- xxxxx = 47 mm Granatnik wz.36

- xxxxx = Panzer III E*

 

W tle, koło FT obsługa wozu konnego.

 

10390077_807173285967390_5830592040250025017_n.jpg

 

CKM/RKM Browning/

 

1959439_807173279300724_1401883025015588880_n.jpg

itd...

 

*- ukazały się/ukażą się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*- skrót FT to nic innego jak skrót faible tonnage (franc.), co oznacza lekkiego tonażu (lekki), a nie French Tank* (tank/czołg = char), która to nazwa jest często błędnie używana. Hmm, sam parę razy popełniłem ten błąd :(

 

No to jak już tak iść w merytoryczną czystość to nie powinno być na pudełku "Renault FT" ?

 

następnym po czołgu projektem był 7-tonowy samochód przeznaczony do przewozu czołgów na dłuższych dystansach - Renault FU

 

Oj akurat Renault FU to by się przydał... Może Beck wypuści - Adamie wiesz coś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj akurat Renault FU to by się przydał... Może Beck wypuści - Adamie wiesz coś może?

Powiem tak, każdy może napisać do Darka i zapytać się. On nie gryzie, tu jest kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*- skrót FT to nic innego jak skrót faible tonnage (franc.), co oznacza lekkiego tonażu (lekki), a nie French Tank* (tank/czołg = char), która to nazwa jest często błędnie używana. Hmm, sam parę razy popełniłem ten błąd :(

 

No to jak już tak iść w merytoryczną czystość to nie powinno być na pudełku "Renault FT" ?

 

Ależ oczywiście - z tym, że jest to uwaga kierowana do wydawcy, a nie do mnie...

 

Choć z drugiej strony p.Adam Jońca w cytowanej wcześniej publikacji pisze również...

"Kiedy pojawił się zapis FT-17, nie bardzo wiemy.

Może ma to związek z tym, że Amerykanie swoją kopię czołgu FT nazwali M1917, a może z jeszcze późniejszymi wydarzeniami, gdy we Francji zmieniono system oznaczania wprowadzanych do służby czołgów i np. czołg piechoty zakładów Renault z 1935 roku dostał symbol R35, a czołg kawaleryjski wytwórni Hotchkiss symbol H35. Bałagan powiększyli Niemcy, nazywajac zdobyte w 1940 roku francuskie czołgi FT - Panzerkampfwagen 17/18 R 730(f).

Nazwy FT-17 nie należy traktować jako błędnej - dodanie "17" po prostu dobitniej wyraża, że chodzi o czołg z 1917 roku, a nie a jakikolwiek inny czołg Renault."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe czasem więcej informacji i zdjęć znaleźć można wpisjąc "skróconą" nazwę tj. Renault FT niż "pełną" FT-17...

taka mała dygresja z poszukiwań zdjęć tego przyjemnego czołgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O traktorku, warto poczytać i pooglądać:

 

- Track Story 10 - Renault FT

- Vanguard 46 - The Renault FT Light Tank

- Bruno Jurkiewicz - Les Chars français au combat

- Steven J. Zaloga - French Tanks of World War I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zakupiłem to pokażę zawartość i porównuje z raczej jedynym osiągalnym w tej skali konkurentem tj RPM

 

DSCF3822_zps2ba7fdd0.jpg

 

th_DSCF3831_zps846cf5ac.jpg th_DSCF3824_zps26ab68c0.jpg th_DSCF3825_zps27216062.jpg

th_DSCF3828_zpscd0b451d.jpg th_DSCF3829_zps68a589de.jpg th_DSCF3830_zpsdaa06e57.jpg

 

i trochę porównań z RPM

 

DSCF3832_zpsa05efb13.jpg

DSCF3835_zps57cafb3a.jpg

DSCF3839_zps24c1d42d.jpg

 

przymiarka na "sucho"

 

th_DSCF3862_zpsd5ac0ec1.jpg th_DSCF3863_zps05092b89.jpg th_DSCF3865_zps4610f70e.jpg

 

następny zapowiadany jest Pz.Kpfw.III Ausf. E....fajnie bo spodziewałem się tego modelu pod koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja.Można smiało żenić RPM z FTF...A już na pewno pożyczać armatkę,nad brakiem której w FTFie boleję.

Będzie okazja wykorzystać kupione kalki.

Liczyłem na Kfzeta 14 w nr 14stym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po kfz 13 zakupię sobie jednak RPM lub ACE....

 

a FT z działkiem też ma być ....pewnie z okrągłą wieżą.

szkoda ,że na kadłubie zrobili te rowy mariańskie na łączeniach blach.Na wielką pochwałę zasługują gąsienice i układ napędowy.Naprawdę świetnie wyszło.Śmiem zaryzykować stwierdzenie ,że chyba są to najlepsze gąski od początku serii. Wielka szkoda jednak,że w zestawie nie ma żadnych kalek. Przecież tyle jest malowań,tyle oznaczeń ,a tu bida ,aż piszczy.

Trzeba będzie więc zakupić owe kalki ,o których wspomniano wcześniej.

 

http://www.jadarhobby.pl/modelmaker-decals-d72015-polskie-czolgi-19201939-172-p-37059.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tyle jest malowań,tyle oznaczeń ,a tu bida ,aż piszczy.

Na wrzesień ????

O ile dobrze pamiętam to polskie pojazdy poszły na wojnę z zamalowanymi / usuniętymi wszelkimi oznaczeniami poza tablicą rejestracyjną (a ta w czołgach umieszczana była ... wewnątrz pojazdu)

 

Co do wcześniejszego okresu - prawda - malowań i oznaczeń czołgu FT było sporo, ale ta seria gazetowa to "Wrzesień 1939" a nie "pojazdy Wojska Polskiego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modeli jakie mają się ukazać po Pz.III E, to będzie (najprawdopodobniej):

- FT-17 z odlewaną wieżą i armatką.

- Kfz. 14 (ramka jest gotowa).

- Bofors 37 (już są) / Fiat 621 z CKMeme (już jest)

- Pak 36 (już są)

Nie jestem tylko pewien do końca tych armatek, ciekawe co s obsługą, jest tylko ma "szarych" ramkach.

Jeżeli chodzi o FT-17ki, to nie ma co kombinować z zapożyczaniem, przecież wystarczy mieć po 2. sztuki i będą w sumie cztery modele w czterech wersjach. Co do Pz.III E, to jest on super

Co do oznaczeń FT-17, to Tomasz napisał, że nie było ich. Jest kilka pozycji wydawniczych i masa zdjęć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wyczytałem na FB ,że wydawca planuje wypuścić 7TP oraz "niemiecki transporter"...odpowiedź padła po pytaniu o Sd.Kfz 250/1 ....ciekawe jak sobie poradzą z układem napędowym w 7TP...bo po FT-17 można być dobrej myśli.

 

drugi temat...

ciekawe czy wydawca planuje jakiś bonus bo już wkrótce rocznica wybuchu wojny więc taki 7TP lub podwojny numer byłby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na 100% tylko 99%, ale modelu Sd.Kfz. 250 nie było we wrześniu, był Sd.Kfz. 251/1 A.

 

A tak wygląda "traktorek" po sklejeniu prosto z pudełka:

 

10439049_832946176723434_5865871164915788322_n.jpg

 

10553426_832946300056755_3347219501576306644_n.jpg

 

10488038_832946290056756_6949084876975896282_n.jpg

 

10437497_832946263390092_7239881792317618082_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na 100% tylko 99%, ale modelu Sd.Kfz. 250 nie było we wrześniu, był Sd.Kfz. 251/1 A.

 

Bo nie było 250(dopiero od końca 39 a wiki podaje jeszcze dalej bo od czerwiec 40),sam Hanomag w wersji A i B jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien na 100% tylko 99%, ale modelu Sd.Kfz. 250 nie było we wrześniu, był Sd.Kfz. 251/1 A.

Bo nie było 250(dopiero od końca 39 a wiki podaje jeszcze dalej bo od czerwiec 40),sam Hanomag w wersji A i B jak najbardziej

Sprzęt (i nie tylko) są bardzo fajnie opisane na stronie http://1939.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi temat...

ciekawe czy wydawca planuje jakiś bonus bo już wkrótce rocznica wybuchu wojny więc taki 7TP lub podwojny numer byłby super.

 

 

Z tego co rozmawiałem na Fieście to 7TP ma być "po wakacjach". Tyle wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.