Skocz do zawartości

F-15E Strike Eagle 1/72 Revell/Hasegawa


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie pokazywałem, bo na pół roku zamknąłem warsztat modelarski. Ale powracam i to od razu z grubej rury (a nawet dwóch, i to odrzutowych heh).

 

Tematyka jest mi obca, ale współczesne maszyny traktuję jako rodzaj odmiany, odskoczni od okresu II WŚ. Niestety zestaw F-15 Hasegawy (tu akurat w edycji Revella) nie należy do tych relaksujących. Po dość długim okresie zmagań, wielokrotnym zarzucaniu projektu i powracaniu, udało mi się go w końcu skończyć. Merytoryka zapewne cierpi (mam nadzieję że braki zostaną wytknięte!), ale niezbyt wnikałem w konstrukcję, opierając budowę o instrukcję montażu, troszkę wspierając się fotkami z netu. Także wykonanie wprost z pudła, malowanie Humbrolami, werniks akrylowy (mat na nosie, satyna na reszcie). Mimo wszystko, mam nadzieję że model spodoba się Wam.

 

Zdjęcie oryginału udało mi się znaleźć w wydawnictwie Squadron Signal 1183 "F-15 in action":

 

f-15e_90-0233.jpg

 

F-15E_hasegawa_00.jpg

 

F-15E_hasegawa_01.jpg

 

F-15E_hasegawa_02.jpg

 

F-15E_hasegawa_03.jpg

 

F-15E_hasegawa_04.jpg

 

F-15E_hasegawa_05.jpg

 

F-15E_hasegawa_06.jpg

 

F-15E_hasegawa_07.jpg

 

F-15E_hasegawa_08.jpg

 

F-15E_hasegawa_09.jpg

 

F-15E_hasegawa_10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, jedyne do czego się można przyczepić to wash nie wszędzie siadł równo, ale poza tym jest OK.

___________________________________________________________________

Na warsztacie:

Reggiane Re.2000 - Italeri 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gunshipie łady ale european kamo wymiata na orzełku. Ale ogólnie się podoba. A powiedz mi światła szyku malowałeś czy to kalki? I mam takie pytanie do miga czy w realu brud wszędzie wchodzi jednolicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie!

 

Co do washa, to przyznaję że nie przykładam się specjalnie do tego aby był idealnie jednolicie i równomiernie położony. To nie jest tak, że w prawdziwym samolocie wszystkie linie podziałowe są absolutnie równe i dbając o jednolite, równe washowanie łatwo uzyskać efekt "kartonówki". Wydaje mi się że linie z pewną dozą przypadkowości (czasem grubsze, czasem słabsze, gdzieniegdzie zanikające) na swój sposób podnoszą realizm wyglądu modelu. Na prawdziwym samolocie też cienie/brud na liniach podziałów blach nie wyglądają w sposób absolutnie jednolity, także odrobina chaosu tutaj nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Mógłbym ołówkiem poprawić miejsca, gdzie wash słabiej siadł, ale z powodów podanych wyżej nie "walczę" z tym efektem pewnej niejodnorodności. Moim zdaniem model wygląda wtedy lepiej, może nie w konkretnym wycinku, ale jako całość.

 

A światła pozycyjne? Po prostu pacnąłęm farbką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pokazywałem, bo na pół roku zamknąłem warsztat modelarski.

No to dobrze, że wróciłeś.

Model fajny i jak na Ciebie raczej nietypowy. Tematyka dla mnie równie egzotyczna jak dla Ciebie

Ale podoba się. Sam mam ochotę zmierzyć się z rurą, ale w większej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi!

 

Co do spasowania zbiorników konforemnych to faktycznie miałem problem. Prawy się nawet odkleił na natarciu i to razem z farbą... Zobaczyłem to dopiero po zrobieniu zdjęć. Teraz wiem, że lepiej by było dokleić zbiorniki przed malowaniem całości a nie po.

 

Sam mam ochotę zmierzyć się z rurą, ale w większej skali.
Z mojego punktu widzenia odrzutowce są trudniejsze w budowie. Zazwyczaj mają więcej części, mnóstwo podwieszeń. No i trudno się wgryźć we wszelkie niuanse techniczne nie siedząc w temacie.

 

Co do skali, to się zastanów. Ten F-15 nawet w 1/72 to spora maszyna, wielkości mniej więcej 2-silnikowego bombowca z 2 WŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.