Skocz do zawartości

[warsztat] F-14D Navy - malowanie


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwsze fotki jak odzyskam aparat, za jakiś tydzień, ale na wstępie mam zasadnicze pytanie... nie mam schematu malowania:( instrukcję wywaliłem, a w googlownicy niestety nie znalazłem... jest to samolot F-14d w malowaniu navy (na ststeczniku jest taki koleś z bombą).

Bardzo prosze o pomoc, bo bez niej nie rusze modelu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam schematu malowania:( instrukcję wywaliłem, a w googlownicy niestety nie znalazłem... jest to samolot F-14d w malowaniu navy (na ststeczniku jest taki koleś z bombą).

Bardzo prosze o pomoc, bo bez niej nie rusze modelu:(

- taki ten koles ?

04c6ac973a16e122m.png

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsze fotki jak odzyskam aparat, za jakiś tydzień...

 

Pokaże, jasne, że tak, ale najpierw moja babcia musi wrócić z Chorwacji z pozyczonym aparatem:D Dzięki za linki, ale obawiam się, że żaden nie jest "trafny"... mój model to wytwór kitecha:) poszukam jeszcze co to dokładnie za wersja i dam znać...

Link

model twn ale jak widze mam kalki bez zachodu na stateczniku... może kupie nowe kalki i pomaluje inaczej... co by panowie radzili, w miarę tanio i pzyzwoicie z wykorzystaniem farb gull grey i dark gull grey... żeby nie było że nie szukam, bo szukam, ale nie wiem co byście mi poradzili...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kalkomanie masz przewidziane dla tego typu malowanie.

f14-photo-vf031-18l.jpg

f14-photo-vf031-02xl.jpg

Jest też inna możliwość, że szare pole na stateczniku oznacza malowanie go innym kolorem niż cały płatowiec. Muszę poszukać zdjęcia w książce.

 

Edit:

Kalki będą jednak na samolot z odmiennym kolorem statecznika na co wskazuje kalkomania. Ale! Nie doszukałem się takiego malowania na F-14D z VF-31. Tak były malowane użytkowane przez tą jednostkę samoloty w wersji A na początku lat 90'ych. Ponad to każdy Tomct z tej jednostki miał czarny dziób. Prawie na pewno ten schemat nie był później powielony na Deltach.

Zestaw pełen sprzeczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by rozwiązywało problem. Zwłaszcza, że kalkomanie są mizernej jakości.

Tymczasem w ofercie na D jest mnóstwo świetnych malowań.

Inne pytanie, to czy zależy Ci na zgodności z oryginałem?

Jeszcze poszukam, może w ponad 40 książkach w temacie F-14 znajdę choćby jedno zdjęcie wersji D w takim malowaniu, ale wątpię.

Tak w ogóle to schemat z ciemniejszymi statecznikami i czarnymi dziobami na wszystkich samolotach (poza high-vis dowódcy) obowiązywał krótko - najpewniej tylko jeden rejs. Czyli najwyżej pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na zgodności, oczywiście. Teraz pojawia się problem natury tekiej, że szukałem kalek techmodu do f-14 i nic nie znalazłem a nie znam żadnej innej firmy robiącej kalki... bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na zgodności, oczywiście. Teraz pojawia się problem natury tekiej, że szukałem kalek techmodu do f-14 i nic nie znalazłem a nie znam żadnej innej firmy robiącej kalki... bardzo prosze o pomoc.

Znalazłem takie oto kalki do F-14 w 1:72

http://www.hlj.com/product/CAM72-002

http://www.hlj.com/product/CAM72-021

Niestety obie mają status discontinued, więc gdybyś się na nie zdecydował pozostają Ci jedynie aukcje, ewentualnie przeszukiwanie ofert sklepów (może gdzieś jeszcze są dostępne)

 

ps. tu jest strona producenta tych kalek:

http://www.camdecals.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, wyślij mi PM, albo eMail, a postaram się pomóc w temacie tych kalek na D.

Ale rodzi mi się inne pytanie. Czy aby zestaw-pomyłka, to na pewno D. Może się okazać, że to będzie A lub B i kupisz złe kalki... Pokaż jakieś zdjęcia tego modelu na obecnym etapie prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam już aparat więc czem prędzej wrzucam foty...

 

Kokpit, tylny fotel wyrwany (umyślnie:)), przednie "szkiełko" wymatowane 2500 z powodu nie udanego malowania "ramek", pójdie na to gloss:

6718cc8c9b6f7b6bm.jpg3a9f33178e588ecam.jpg20b70814b18778bdm.jpg

 

Sam model, przewidziane są poprawki między innymi pod skrzydłami na pionowych powierzchniach, poszpachlowanie wlotów powietrza, aha, na modelu nie ma kaszki tylko jest poprostu usyfiony po szlifowaniu podkładu:

d56dac53f315eb4am.jpgdc70d3ad7383b5b6m.jpgdec85f7c1553e201m.jpg40e74b9ff6897ab5m.jpg571c2f7325bd3138m.jpg

 

I golenie, koła:

02e2f7358d43ead6m.jpg

 

Więcej fotek przy okazji dalszych postępów, Marcin W.- te Twoje ostatnie foty to jest to, znalazłem schematy malowania, niestety bez podanych kolorów farb... w wewnętrznych miejscach stateczników te widnieje NK, ogólnie wszystko bardzo podobne, baardzo proszę o schematy malowania to tej wersji malowania tego samolotu, mój schemat firmy uwaga!-kitech jest kiepski, czarno- biały i nie widać różnicy między kolorami...

 

Prosze o pomoc,

pozdrawiam.

 

PS: Wrzucam foty schematów, i proszę o inne bo te są mało widoczne, nie wiem do końca jak kalki, i przede wszystkim jakie kolory i gdzie ich granice...

0861bfa8886ecf9am.jpg52fc8983ef544b91m.jpg26acbfa000856a23m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.