Jump to content

[warsztat] F-14D Navy - malowanie


Lucas HS
 Share

Recommended Posts

Witam, pierwsze fotki jak odzyskam aparat, za jakiś tydzień, ale na wstępie mam zasadnicze pytanie... nie mam schematu malowania:( instrukcję wywaliłem, a w googlownicy niestety nie znalazłem... jest to samolot F-14d w malowaniu navy (na ststeczniku jest taki koleś z bombą).

Bardzo prosze o pomoc, bo bez niej nie rusze modelu:(

Link to comment
Share on other sites

nie mam schematu malowania:( instrukcję wywaliłem, a w googlownicy niestety nie znalazłem... jest to samolot F-14d w malowaniu navy (na ststeczniku jest taki koleś z bombą).

Bardzo prosze o pomoc, bo bez niej nie rusze modelu:(

- taki ten koles ?

04c6ac973a16e122m.png

 

Pozdr.

Pawel

Link to comment
Share on other sites

Witam, pierwsze fotki jak odzyskam aparat, za jakiś tydzień...

 

Pokaże, jasne, że tak, ale najpierw moja babcia musi wrócić z Chorwacji z pozyczonym aparatem:D Dzięki za linki, ale obawiam się, że żaden nie jest "trafny"... mój model to wytwór kitecha:) poszukam jeszcze co to dokładnie za wersja i dam znać...

Link

model twn ale jak widze mam kalki bez zachodu na stateczniku... może kupie nowe kalki i pomaluje inaczej... co by panowie radzili, w miarę tanio i pzyzwoicie z wykorzystaniem farb gull grey i dark gull grey... żeby nie było że nie szukam, bo szukam, ale nie wiem co byście mi poradzili...

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej kalkomanie masz przewidziane dla tego typu malowanie.

f14-photo-vf031-18l.jpg

f14-photo-vf031-02xl.jpg

Jest też inna możliwość, że szare pole na stateczniku oznacza malowanie go innym kolorem niż cały płatowiec. Muszę poszukać zdjęcia w książce.

 

Edit:

Kalki będą jednak na samolot z odmiennym kolorem statecznika na co wskazuje kalkomania. Ale! Nie doszukałem się takiego malowania na F-14D z VF-31. Tak były malowane użytkowane przez tą jednostkę samoloty w wersji A na początku lat 90'ych. Ponad to każdy Tomct z tej jednostki miał czarny dziób. Prawie na pewno ten schemat nie był później powielony na Deltach.

Zestaw pełen sprzeczności...

Link to comment
Share on other sites

To by rozwiązywało problem. Zwłaszcza, że kalkomanie są mizernej jakości.

Tymczasem w ofercie na D jest mnóstwo świetnych malowań.

Inne pytanie, to czy zależy Ci na zgodności z oryginałem?

Jeszcze poszukam, może w ponad 40 książkach w temacie F-14 znajdę choćby jedno zdjęcie wersji D w takim malowaniu, ale wątpię.

Tak w ogóle to schemat z ciemniejszymi statecznikami i czarnymi dziobami na wszystkich samolotach (poza high-vis dowódcy) obowiązywał krótko - najpewniej tylko jeden rejs. Czyli najwyżej pół roku.

Link to comment
Share on other sites

Zależy na zgodności, oczywiście. Teraz pojawia się problem natury tekiej, że szukałem kalek techmodu do f-14 i nic nie znalazłem a nie znam żadnej innej firmy robiącej kalki... bardzo prosze o pomoc.

Znalazłem takie oto kalki do F-14 w 1:72

http://www.hlj.com/product/CAM72-002

http://www.hlj.com/product/CAM72-021

Niestety obie mają status discontinued, więc gdybyś się na nie zdecydował pozostają Ci jedynie aukcje, ewentualnie przeszukiwanie ofert sklepów (może gdzieś jeszcze są dostępne)

 

ps. tu jest strona producenta tych kalek:

http://www.camdecals.com/

Link to comment
Share on other sites

Lucas, wyślij mi PM, albo eMail, a postaram się pomóc w temacie tych kalek na D.

Ale rodzi mi się inne pytanie. Czy aby zestaw-pomyłka, to na pewno D. Może się okazać, że to będzie A lub B i kupisz złe kalki... Pokaż jakieś zdjęcia tego modelu na obecnym etapie prac.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

mam już aparat więc czem prędzej wrzucam foty...

 

Kokpit, tylny fotel wyrwany (umyślnie:)), przednie "szkiełko" wymatowane 2500 z powodu nie udanego malowania "ramek", pójdie na to gloss:

6718cc8c9b6f7b6bm.jpg3a9f33178e588ecam.jpg20b70814b18778bdm.jpg

 

Sam model, przewidziane są poprawki między innymi pod skrzydłami na pionowych powierzchniach, poszpachlowanie wlotów powietrza, aha, na modelu nie ma kaszki tylko jest poprostu usyfiony po szlifowaniu podkładu:

d56dac53f315eb4am.jpgdc70d3ad7383b5b6m.jpgdec85f7c1553e201m.jpg40e74b9ff6897ab5m.jpg571c2f7325bd3138m.jpg

 

I golenie, koła:

02e2f7358d43ead6m.jpg

 

Więcej fotek przy okazji dalszych postępów, Marcin W.- te Twoje ostatnie foty to jest to, znalazłem schematy malowania, niestety bez podanych kolorów farb... w wewnętrznych miejscach stateczników te widnieje NK, ogólnie wszystko bardzo podobne, baardzo proszę o schematy malowania to tej wersji malowania tego samolotu, mój schemat firmy uwaga!-kitech jest kiepski, czarno- biały i nie widać różnicy między kolorami...

 

Prosze o pomoc,

pozdrawiam.

 

PS: Wrzucam foty schematów, i proszę o inne bo te są mało widoczne, nie wiem do końca jak kalki, i przede wszystkim jakie kolory i gdzie ich granice...

0861bfa8886ecf9am.jpg52fc8983ef544b91m.jpg26acbfa000856a23m.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.