Skocz do zawartości

[warsztat] F-14D Navy - malowanie


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Lucas, nie dziwię się Twoim problemom z odwzorowaniem kamuflażu. Ta instrukcja jest bardzo nieczytelna. Samolot jest w standardowym malowaniu (TPS) US NAVY. Dwa podstawowe kolory to FS36320 (gorne powierzchnie) i FS36375 (dolne). Podaję numery Federal Standard odpowiadające fakturze matowej. W rzeczywistości jest to coś pomiędzy matem a pół-matem. Więc jeśli zależy Ci na zgodności z oryginałem, to werniksuj matem i lekko spoleruj. Mam nadzieję, że to pomoże.

Pozdrawiam i powodzenia z malowaniem.

Nie zapomnij pokazać efektu finalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomne... ja pierdziu... farby kupowałem według instrukcji, którą juz wywaliłem, dół był na FS 36440, a góra FS36231, z mojeo wspaniałego "Kitech'owskiego" schematu (pierwsze jego foto) wynika, że przód samolotu jest w trzech kolorach - góra, boki i spód...JAKI WALEC!!! Po skończeniu zaleję model bęzyną, zapalę ląd i rzucając z bloku poczekam, aż wybuchnie... żartuję oczywiście, mój tato za czasów dzieciństwa robił tak podobno z kartonowymi... pomaluję go w miarę zgodnie z moim schematem, aczkolwiek jak widać... nic na nim nie widać... więc model będzie niestety "troszke" mniej zgodny z oryginałem, nie zależy mi aż tak na kiepskim modelu, do którego nie mam cierpliwości... prace trwają, dzisiaj wypolerowany 1000 w wodzie, niestety narazie go nie pomaluję.. jestem chory i robi mi się od wszystkich zapachów niedobrze:) jak tylko poczuję się lepiej, i naprawię aerka to pomaluję i wrzucę foty, narazie nie ma czego "pstrykać"...

 

Pozdrowienia,

i dzięki za wszelką pomoc - szkoda, że się nie udało:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas, w Tomcatsky poruszenie nastąpiło, chłopaki zaczęli kopać głębiej. Więc edit:

Górna powierzchnia 36237 , dół 36375 , boki i usterzenie 36320 - ten kolor jest wynikiem często płowienia farby na słońcu. Teraz powinno być idealnie.

Działaj

Aha, i jeszcze jedna ważna sprawa na którą przyzaję nie zwróciłem uwagi wcześniej. USUŃ KONIECZNIE wysuwane powierzchnie ustateczniające ze stałej części skrzydeł. Wersja D ich nigdy nie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey,

już usuwam, dzięki wieeelkie za taki wkład sił i ... wszystkiego innego... w pomoc mnie!! Hehe - rozumiem , że to wersja ostateczna malowania, w instrukcji było inaczej, ale pomaluję mniej więcej tak - nic nie jest juz pewne, więc zrobię ( w miarę możliwości ) tak jak mówisz - nie mam takich farb, (mam FS36375) więc pomieszam coś i zrobię podobne (nie będę wydawał kolejnej kasy na model, który i tak jest pełen sprzeczności jak to napisał kolega(nie wiem juz kóry)... tak więc, dzisiaj obetnę co trzeba i poprawki - potem malowanko...

 

Dzięęęki,

Lucas HS

 

PS: Co to jest Tomcatsky - napisałeś, że chłopaki zaczęli kopać głębiej - czy to jakieś stowarzyszenie, klub?? Bardzo serdecznie im odemnie podziękuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Tomcatsky - napisałeś, że chłopaki zaczęli kopać głębiej - czy to jakieś stowarzyszenie, klub??
Jest to grupa trzynastu modelarzy, którzy szczególną fascynację pokładają w myśliwcu F-14 Tomcat. Tutaj możesz o nich coś więcej poczytać.

Tak od siebie: respect dla grupy. Dla mnie F-14 również jest obiektem pewnej pasji, lecz nie tylko on; taką samą pasją jest dla mnie F-15.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Tomcatsky - napisałeś, że chłopaki zaczęli kopać głębiej - czy to jakieś stowarzyszenie, klub??
Jest to grupa trzynastu modelarzy, którzy szczególną fascynację pokładają w myśliwcu F-14 Tomcat. Tutaj możesz o nich coś więcej poczytać.

Tak od siebie: respect dla grupy. Dla mnie F-14 również jest obiektem pewnej pasji, lecz nie tylko on; taką samą pasją jest dla mnie F-15.

 

Pozdrawiam

 

Witaj, (sorki za off topic)

 

Nie 13-stu a 17-stu członków liczy Group Tomcatsky

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 13-stu a 17-stu członków liczy Group Tomcatsky
To będzie trzeba zaktualizować stronę główną Gruop Tomcatsky... A na jakiej zasadzie przyjmuje się członków do grupy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej z "łapanki"

Strona www, a w zasadzie jej zarys, jest zaledwie "nadgryziona". Nie ma nawet właściwego adresu i 90% swojej zawartości. Widzę, że Google wykazało swoją skuteczność

 

Pozdrowiska w imieniu Grupy

 

hmm jaką "łapankę" masz na myśli Marcinku?? na Wędzisko, osęka, akumulator, a może zwykły podbierak??

 

Jednak co do naszej strony to się z Tobą zgodzę... ale cóż... może komu czasu starczy i wykończy dzieło??

 

pzdr

FIRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie przyjmuje się członków do grupy?

 

Trzeba mieć co najmniej 17 młodszych sióstr (warunek dziewictwa już został wykreślony ze statusu, więc jest łatwiej) - dla każdego z grupy po jednej. Dlatego pierwsi "członkowie" mieli najlepiej. Niestety liczba nowoprzyjętych nadal mocno spada, dlatego w niedługim czasie rozszerzymy zapis o kuzynki i siostry cioteczne pierwszego stopnia. W końcu jak rodzina to rodzina!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.