Skocz do zawartości

USS Arizona 1:700 Dragon


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Te metalowe to uchwyty do szuflad z Castoramy. Jeżeli planujesz do Swojego w 1:350 to raczej od karniszy będą lepsze. Moje mają ze 3cm wysokości co na skale 1:700 może jeszcze być.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To co zrobiłem przed Świętami:

-pomalowałem kadłub Tamiya XF-7 , XF-1 , XF-24. Pas robiłem maskując kadłub taśmą trochę na oko ale bazując na planach.

 

Całość pociągnąłem lakierem półmat ( mieszanka matu i błyszczącego Pactry ) i na to kleiłem pokład ( moja pierwsza taka przygoda).

W niektórych miejscach trzeba było trochę powiększyć otwory pod wystające elementy pokładu. Pokład nie układał się równo tylko deformował.

Po prostym zabiegu wycinania nożykiem poszło już gładko.

 

Po Nowym Roku dotrą do mnie fototrawki ( mam taka nadzieję ) wtedy prace ruszą dalej.

 

PC210002_zps0ebf4447.jpg

PC210003_zps913b7389.jpg

PC210004_zps133aedc1.jpg

PC210005_zps5fa7e5fe.jpg

PC210006_zps20ccd8a7.jpg

PC210007_zpsfd531251.jpg

PC210008_zpsbad553a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu..Dziob okrertu to tragedia! Widze, ze sie posilkujesz planami z "Profili morskich" i takie "cosie" produkujesz? Gdzie sa slizgi lancuchow kotwicznych, luki i cala masa innych pierdol? Takie detale nawet w 1/700 powinny byc widoczne. No i te kolory "ino" tylko nie takie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cała masa pierdółek leży jeszcze grzecznie w pudełku gdyż ich nie przyklejałem. Blaszka będąca w zestawie z pokładem leży i czeka , a tam są te elementy o których wspominasz.

Jak by ich nie było nie strugał bym pokładu.

Także spokojnie wszystko w swoim czasie.

Kolorystyka odpowiada temu co mam właśnie w planach. Dodatkowo w swoim czasie pójdzie Wash.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slizgi powinny byc "utopione" w pokladzie a nie naklejone na niego. Podalem Ci linka, gdzie jest dokladnie opisane malowanie "Arizony" i jej kolorystyka. Farba jest o wiele ciemniejsza, niz zastosowana prze Ciebie. Jednak to Twoj model i zrobisz z nim co zechesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jest (jesli nawet na zdjeciu rozjasniony) o dobre 5 tonow za jasny. Lifecolory odpowiadaja w 95 % oryginalowi. Te wlasciwe sa b. ciemne. Jak pewnie zuwazyles, posiadam "Arizone" 1/200 wraz z dodatkami. Przestudiowalem dokladnie ten okret i chetnie posluze Ci swoja wiedza.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione z lampą więc kolorki trochę są jaśniejsze niż w rzeczywistości. Na to pójdzie ciemno brązowy Wash.

A tak poza tym wdzięczny jestem za konstruktywne uwagi

Jestem ciekaw co do kolorów górnych masztów. Zamierzam zastosować mieszankę XF-80 50% oraz XF-2 50 % ???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystkim w Nowym Roku życzę najlepszego

 

Po przerwie świątecznej prace powoli ruszają do przodu. Na początek wymieniłem lufy dział 127mm na produkt Mastera.

Na zdjęciu widać że zabieg był konieczny

 

PC310001_zps65a83d8f.jpg

 

Mam pytanie czy ktoś miał problem z przyklejanym pokładem drewnianym. U mnie po powrocie ze świąt zauważyłem że w niektórych miejscach szczególnie pośrodku trochę się pofalował. Oczywiście wystarczyło delikatnie docisnąć i po problemie. Postanowiłem po obwodzie i na niektórych wystających częściach pokładu zaaplikować SG w celu wzmocnienia. Mam nadzieję że teraz będzie OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doczekałem się blaszek fototrawionych do Arizony.

Obie blaszki to 260 elementów dedykowanych Arizonie wydanej przez HobbyBossa. Z tych blaszek zamierzam wykorzystać co najmniej połowę.

 

Na pierwszy ogień poszły wieże artylerii głównej. Trochę musiałem ostrugać plastiku aby dopasować kilka elementów fototrawionych.

Lufy są metalowe były już w zestawie. Po sklejeniu potraktowałem szarym podkładem w Tamki.

 

P1020007_zps6e7e03c7.jpg

P1020008_zps736672c3.jpg

P1020001_zpsee461866.jpg

P1020002_zps86bdbe8e.jpg

P1020003_zps3d0be913.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doczekałem się blaszek fototrawionych do Arizony.

Obie blaszki to 260 elementów dedykowanych Arizonie wydanej przez HobbyBossa. Z tych blaszek zamierzam wykorzystać co najmniej połowę.

 

Na pierwszy ogień poszły wieże artylerii głównej. Trochę musiałem ostrugać plastiku aby dopasować kilka elementów fototrawionych.

Lufy są metalowe były już w zestawie. Po sklejeniu potraktowałem szarym podkładem w Tamki.

 

Wieże wyglądają ok...pytanie podstawowe dlaczego z góry zakładasz,że nie wykorzystasz wszystkich elementów fototrawionych ??

Pytanie drugie po co używasz podkładu który zapaskudzi i tak nie najlepiej zdetalizowane blachy Eduarda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

wszystkich elementów nie wykorzystam gdyż podział technologiczny jest trochę inny w Dragonie niż w HobbyBoss.

 

podkład Tamki daję bardzo delikatnie tak aby farba lepiej się trzymała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

wszystkich elementów nie wykorzystam gdyż podział technologiczny jest trochę inny w Dragonie niż w HobbyBoss.

 

podkład Tamki daję bardzo delikatnie tak aby farba lepiej się trzymała.

 

Pozdrawiam

 

Jeśli malujesz akrylami spróbuj dodać do farby krople rozpuszczalnika nitro. Farba lepiej trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do blaszek stosuję specjalny rzadki podkład Mr.Metal Primer

Akryle Tamki rozrzedzam produktem Gunze AquaThinner.

Ze względu na małego brzdąca raczej odpadają emalie i farby Gunze ( moim zdanie woń ich jest zbyt ostra)

Trochę dzisiaj zrobiłem efekt jak dla mnie spaprany myślałem że pójdzie lepiej. Może oczekiwałem za dużo ??? Mam tylko nadzieję że efekt końcowy będzie dobry.To co się błyszczy zniknie jak dam lakier półmat.

Dzisiejsze prace to śruby okrętowe oraz drobnica pokładowa.

 

P1030006_zps5ec4b7f0.jpg

P1030005_zps2c7a1056.jpg

P1030004_zpsc35ac647.jpg

P1030002_zps815967e7.jpg

P1030001_zps3281d4ba.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace jakoś strasznie zwalniają

Jak mam chwilę czasu to nie wiem za co się chwycić przy Arizonie

Na początek modelik dostał podstawkę. Teraz łatwiej mi pracować nad pokładem.

Zacząłem stawiać nadbudówkę oraz przykleiłem reling na przednim pokładzie.

Przy poziomach nadbudówki było trochę szlifowania aby pozbyć się oryginalnych Dragonowskich pomieszczeń

 

P1060006_zpsdf4f7396.jpg

P1060005_zps175309bb.jpg

P1060004_zps1363c7d2.jpg

P1060003_zpsbb7913d6.jpg

P1060002_zpsb68e53b7.jpg

P1060001_zpsa3f68efb.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to chyba złudzenie wszystkie były jednakowe. Tylko na pancernej kopule obserwacyjnej wydawał mi się ciut z większym rozstawem słupków.

 

Teraz gdzie nie gdzie przetrę papierem ściernym , dorobię górne stanowisko i heja do malowania

 

PS. Tomku z tą precyzją to tak średnio.Koledzy Witek , Marcin Rogoza , Blackman czy Rhayader Ci dopiero dają czadu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprawiłem widoczne babole i zakończyłem montaż nadbudówki dziobowej

 

Co za ulga że całość trzyma się kupy Miałem wątpliwości co do kompatybilności fototrawek Edka do HobbyBossa w zestawieniu z produktem Dragona. Reasumując wniosek jest jeden że trzeba trochę się nagimnastykować aby te dwa twory przerobić na jeden

 

Oprócz nadbudówki zacząłem komin oraz wykonałem katapultę na wieży rufowej. W tym wypadku poszło w miarę łatwo.

I na koniec kilka zdjęć.

 

P1100001_zps35500195.jpg

P1100002_zpsaf9853fa.jpg

P1100003_zps252217ce.jpg

P1100004_zps0f79b4cf.jpg

P1100005_zpsd45b0292.jpg

P1100006_zps9e5b8d72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff udało się jako tako poskładać komin do kupy

 

Żaden element fototrawiony nie pasował do plastikowego komina Dragona. Chyba HobbyBoss w swoim produkcie serwuje szerszy element o innym kształcie

 

Blaszki przycinane , gniecione , rozcinane i znów gniecione

 

Efekt końcowy jak dla mnie osobiście do zaakceptowania

 

Drobnica plastikowa czyli wszelkiego rodzaju przewody zostały zastąpione plastikowymi profilami.

Komin wstępnie przyłożony wraz z nadbudówką do pokładu w celu wykonania sesji. Na kominie gdzie nie gdzie miejsca szpachlowanie czekają jeszcze na obróbkę końcową.

 

P1120001_zps13a46d72.jpg

P1120004_zps3b7b216a.jpg

P1120005_zps80a2bf60.jpg

P1120006_zpsc900858f.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.