Skocz do zawartości

USS Arizona 1:700 Dragon


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Trochę źle zaplanowałem kolejność zakupów i zamawiania W związku z czym mam kilka modeli w 1:700 spod znaku Wschodzącego Słońca lecz pozbawionych większości dodatków

 

Dlatego choć jeszcze nie dotarł do mnie zamówiony zestaw fototrawiony do Arizony HobbyBossa z którego chcę wykorzystać kilka lub kilkanaście elementów zabieram się za okręt symbol Wojny na Pacyfiku

 

Wieczorem zamieszczę kilka fotek. Jak na razie dysponuję : modelem Arizony wydanie Premium( trochę blaszek w zestawie) , pokład drewniany Voyager , lufy metalowe Mastera, łańcuchy i kotwice US zestaw FlyHawka .

Malowanie będzie prawie pudełkowe z dodatkiem czerwonych dachów artylerii głównej ( wieże AB i D )

 

Czas zaczynać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Chętnie popatrzę, bo Arizona też gdzieś tam tuła się w moich marzeniach, choć nie wiem czy decydowałbym się na HobbyBossa... Ale to detal...

 

Trwam w oczekiwaniu na postępy

 

.. .Na parę chwil przed niezapowiedzianą wizytą sąsiadów za oceanu.

 

W tym momencie "Arizona" byla po remoncie po kolizji i nie miala juz czerwonych dachow wiez artylerii glownej.

Cenna uwaga - będę pamiętał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje co do kolorystyki.

 

Z ta kolorystyka to nie dokonca wszystko wiadomo. W dniu ataku "Arizona" byla w trakcie przemalowywania w nowy kamuflaz. W sieci sa gdzies wspomnienia marynarza z zalogi remontowej. Twierdzi on, ze kadlub, wieze i pierwszy poziom byly juz przemalowane, a cala gora miala jeszcze stary kamuflaz. Warto zapoznac sie z wiadomosciami zawartymi pod tym linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spód Arizony wymagał szpachlowania. Uskok był dość duży i samo szlifowanie mijało się z celem.

 

PC1200022_zps02be61db.jpg

 

Golenie pokładów przebiegało raczej sprawnie. W kilku miejscach będę musiał zaszpachlować omksnięcia skalpela

 

PC1200032_zps062d3874.jpg

PC130004_zpsb249f351.jpg

PC130005_zps4228f451.jpg

 

Kadłub okrętu został sklejony. Przed czynnością klejenia góra wymagała sesji nad palnikiem gazowym gdyż lekko przypominała banana i nie układała się na spodniej części. Później już tylko taśma Tamiyi oraz rzadki klej z pędzelkiem ( polecam Tamiya Extra Thin o zapachu cytrusowym )

 

PC130006_zps505213fc.jpg

 

W dalszej kolejności będzie szpachlowanie i szlifowanie łączenia kadłuba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tymi łajbami. Taka skrywana miłość od dzieciństwa do wojenki na Pacyfiku i nie tylko

 

Jak na razie postęp prac niewielki. Kadłub szlifowany, pryśnięty podkładem Tamki w spreju ( bardzo fajna sprawa ) oraz znów szlifowany i szpachlowany. Udało mi się złamać trzy wiertła 0,5 mm nawiercając bulaje ( dragon posiada pancerny plastik kosmicznej grubości )

 

Wieczorem dorzucę kilka fotek z prac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się złamać trzy wiertła 0,5 mm nawiercając bulaje ( dragon posiada pancerny plastik kosmicznej grubości )

Panie, przecież to w "okolicach" pasa 356 mm, więc pociągnęli po całości, żeby zbytnio nie kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha no tak ale bardziej jakimś podkalibrowym lub kumulacyjnym

 

Tak serio to grubość ścianek kadłuba dochodzi do 3mm plus jeszcze to że w niektórych miejscach nakładają się warstwy pokładu.

Ogólnie to wolę jednak wiertło od igły. Moim zdaniem krawędzie otworu nie mają wtedy takiego kołnierza jak od igły. Choć przyznam że każdy ma inną technikę.

 

Wiertełka pękają pewnie dla tego że to raczej słabej jakości materiał zza wschodniej granicy po 2zł za sztukę

 

Pozdrawiam i zaczynam sesję zdjęciową do demonstracji osiągnięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Kadłub szpachlowany i przeszlifowany. Najwięcej szpachli poszło na łączenie góry z częścią podwodną z przodu. Bulaje nawiercone choć na zdjęciu widzę że w kilku miejscach przyda się poprawka są jakieś farfocle. Całość pryśnięta podkładem Tamki w spreju. Jest to dla mnie coś nowego czego wcześniej nie stosowałem. Byłem przyzwyczajony do Mr.Surf...1200 i malowaniu areo A nowy dla mnie produkt okazał się łatwy i przyjemny w użyciu.

PC170006_zpsf9831642.jpg

 

 

Dodatkowo w markecie budowlanym kupiłem uchwyty do mebli które adoptuję do roli elementów podstawki.

 

No cóż teraz pewnie nastąpi przerwa gdyż aby kontynuować prace potrzebuję zestawu foto Eduarda który jest dopiero zamówiony. Może tylko pomaluję kadłub ??? Jeszcze sam nie wiem w najgorszym wypadku prace ruszą po Nowym Roku za dużo przygotowań do świąt.

 

PC170001_zps9798d97f.jpg

PC170002_zpsb775743a.jpg

PC170003_zpsa95c285f.jpg

PC170004_zpsa78943ee.jpg

PC170005_zpsd5fe2910.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.