Skocz do zawartości

USS Arizona 1:700 Dragon


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podsumowanie prac po weekendzie

 

Wykonałem nadbudówkę dziobową, komin oraz ekrany ochronne dla dział 127mm. Ekrany fototrawione zastąpiłem papierowymi.

Wieża i komin zamontowane na pokładzie. Wieża wymaga pomalowania jasno szarym w górnej części.

 

P11200012_zpsdba52f0c.jpg

P1120002_zpsebc98862.jpg

P11200032_zps6f9174d2.jpg

P11200042_zpsd38e86dc.jpg

P11200052_zpsc3b2327e.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Stępień z 13 posterunku haha

Nie jest tak źle na razie. Ale z czasem pewnie zakupię szkła powiększające zakładane na głowę nawet ciekawe urządzenie

 

Jak na razie prace obejmują wykonanie masztu rufowego i zapełnianie śródokręcia.

 

P1140001_zps01eae0aa.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny progres przy budowie

 

Drobnica wymaga jeszcze interwencji pędzelka i farby ,a maszty malowania końcowego ale to jutro. Dzisiaj cosik mnie Dyńka boli i więcej nie wystrugam

 

Zamieszczam kilka fotek.

 

P1170001_zps8028acd1.jpg

P1170002_zpsbeab5664.jpg

P1170004_zps5ebdeb3c.jpg

P1170005_zps1ef4cee8.jpg

P1170006_zps9ecc111b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dysponuję takową bombą

 

Oba maszty wymalowane. Góra otrzymała mieszankę XF-2 biały oraz XF-80 jasno szary w proporcji 3:1.

 

Zacząłem bawić się w składanie dźwigów do podnoszenia i opuszczania szalup

Teraz została już prawie sama drobnica, łodzie samoloty itp....

 

Pozdrawiam

 

P1190003_zpsd4477ad2.jpg

P1190005_zps171bdddf.jpg

P1190004_zps0060c2dd.jpg

P1190006_zps720dae67.jpg

P1190007_zps6494dc8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Cię kolego z dalekiego południa

 

Tak w planach jest Wash , zacieki góra i dół oraz delikatnie rdza ale tak mini mini. Okręt był w trakcie przemalowywania po remoncie. Remont zaś był następstwem kolizji z innym okrętem .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak w planach jest Wash , zacieki góra i dół oraz delikatnie rdza ale tak mini mini. Okręt był w trakcie przemalowywania po remoncie. Remont zaś był następstwem kolizji z innym okrętem .

 

Pozdrawiam

O to fajnie. Nie bardzo chciałem o tym pisać, ale tej starej krypie trochę realizmu dodałoby uroku ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale tej starej krypie trochę realizmu dodałoby uroku ,-))

 

 

Ta "stara krypa" w stanie, ktory buduje kolega byla tuz po remoncie i w trakcie przemalowywania. Od wypaku ani razu nie wyszla w morze. Tak wiec nie miala okazji ani czasu zardzewiec i sie zabrudzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę za bardzo szalał z brudzeniem. Myślę że delikatny Wash ciemno brązowy plus delikatne smugi na spód kadłuba podniosą trochę jakość odbioru nie naginając za bardzo realizmu

 

Pozdrawiam i dzięki za rady

 

PS. Mam pytanie : czy reflektory umieszczone na tylnym maszcie powinny mieć kolor jasnoszarego pomostu na którym się znajdują czy jak pozostałe wyposażenie ciemno szary???

Chciałbym zrealizować pomysł delikatnego ponawiercania reflektorów .Pomalować miejsca nawiercone na srebrny i zalać ClearFixem Humbrolla.

Dobry to pomysł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale tej starej krypie trochę realizmu dodałoby uroku ,-))

 

 

Ta "stara krypa" w stanie, który buduje kolega była tuz po remoncie i w trakcie przemalowywania. Od wypaku ani razu nie wyszla w morze. Tak wiec nie miala okazji ani czasu zardzewiec i sie zabrudzic.

 

 

Nie chce to rozpoczynać batalii w sprawie tak zwanego "brudzenia". Ale chodzi po prostu o maksymalne zatarcie "efektu modelu".

Mi się wydaje, że jak ktoś, buduje bardzo skomplikowany model okrętu w małej skali to po prostu boi się go potem fajnie pomalować, bo , po pierwsze nie ma wprawy, po drugie, jest duża realna szansa, że malunek nie wyjdzie, i cała robota pójdzie na marne, po trzecie, boi się, że poodpadają mu detale. I wszystkie te obawy są realne. Dla tego dorabiane są "teorie".

A powinno być, "boje się , że spieprze ". ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję słowo harcerza że będzie delikatne brudzenie.

 

Co do malowania tylnego masztu to faktycznie musiałem przemalować platformę na ciemny szary. Znalazłem takie o to zdjęcie:

 

uss_arizona_bb39_20_zps7ea2df85.jpg

 

Teraz problem reflektorów jest już rozwiązany. Będą ciemno szare

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tak ją też ubrudzisz ?

 

Przeciez ona jest tu czysta, bo wlasnie bierze kapiel!

W łaźni tureckiej chyba ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz mam wrażenie że zachowuje się jak małpa w kąpieli raz wychodzi raz nie wychodzi

 

No cóż parę fotek postępów. Tak jak pisałem maszt tylni przemalowany. Do malowania przygotowane reflektory i działa 127 mm. Dodatkowo dźwig czasowo włożony na swoje miejsce .

 

Co by nie było tak różowo że tylko do przodu lajcikowo to na zdjęciu z łańcuchami kotwicznymi są błyszczące się miejsca na ślizgach. To tam gdzie za bardzo upaćkałem SG i delikatnie skalpelem po wyschnięciu zdrapałem razem z farbą. Teraz będę musiał delikatnie podmalować w tych miejscach

 

P1220002_zpsaf064561.jpg

P1220001_zpsc43aec9f.jpg

P1220003_zps76864a84.jpg

P1220004_zpse193082d.jpg

P1220005_zps32a13f2d.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny kształt ma ten okręt. Szczególnie podoba mi się kadłub poobrastany bąblami przeciwtorpedowymi.

Ciekaw jestem ile wyciągał na setkę ,-)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.