Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Robotniku- odpowiadam CI. Nie będzie to odpowiedz 100%. Po prostu w tym czasie bylem młodym chłopakiem, a mój ojczulek już nie żyje- tak ze mam trochę niepewności. PT-76 pochodzi z 20 Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego 20Dywizji Pancernej im Marszałka Rokossowskiego . Batalion stacjonował w Pile. Natomiast czołg T-54 to pojazd z pulku z Budowa kolo Złocieńca.Numer czołgu ojczulka to 2267 był d-ca 2 albo 3 kompani. Ten sposób malowania numerów pokutował bardzo krotko i nie w całym pulku. Numeru pulku nie pamiętam ale znajdziesz go we wspomnieniach gen.Skrzypczyka-był tam szefem sztabu. I to byłoby na tyle.Acha jeszcze jedno dowództwo 20 Dywizji Pancernej mieściło się w Szczecinku

 

Dziękuję za odpowiedź.

ps. służyłem w 52 Kompanii Rozpoznawczej w Lęborku i mieliśmy w plutonie czołgów 2 szt Pt76(te z wyższym kadłubem), szukam zdjęć tych pojazdów, wtedy człek nie myślał o foceniu a teraz by się przydały.

Pamiętam że był u nas fotoreporter , robił zdjęcia na ćwiczeniach i zamieścił reportaż w Żołnierzu Polskim było to chyba w 1984 lub w 85 roku, ale kto tam teraz znajdzie ten konkretny numer ŻP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Athlon, mam zeskanowany taki mini fotoreportaż z jakiegoś pisma, plansze barwną chyba z kagero z jednobarwnym kamuflażem i jedno zdjęcie też w khaki. Daj namiar na priv.

 

athlon5@tlen.pl

będę wdzieczny za cokolwiek mam tylko jedno zdjecie w zieleni i jedno w kamuflażu.

Niewiele jednak widać jesli chodzi o szczegóły budowy.

Mam zamiar się za niego zabrać a mam tylko zestaw zvezdy w wersji D

Jaj jednak chcę robić Polaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak dogłębnie chcesz go robić to mam gdzieś instrukcje obsługi . ale tu już musisz podać adres , wole zrobić ksero. tego ciut za dużo żeby skanować

 

Nie..nie bedzie to raczej jakis pojazd "flagowy"

Chodzi głównie o zewnetrzne różnicw w stosunku do wersji D prezentowanej przez zvezdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTHON5 niewiele więcej ich jest. Ja mam może z sześć. Cholerna tajemnica wojskowa z tamtych czasów.

Otwórzcie osobny temat i chwalmy się tym co mamy. Niech coś zostanie dla potomnych a nam też pewnie się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Marek dzięki za odpowiedź. A czy bywały dowódcze Skoty w wersji 2AP ?

 

Cześć!

 

Wszystkie wozy dowódczo-sztabowe rodziny SKOT zostały zbudowane w oparciu o wersję S-260-2A (SKOT-2A) – przynajmniej tak wynika z instrukcji tych wozów. Spośród wozów dowódczych tylko R-2 i R-2M miały wieżyczkę z uzbrojeniem, pozostałe miały tylko zabudowę podwieżową z dodatkowymi szczelinami obserwacyjnymi zabezpieczonymi szkłem pancernym.

 

Ruchomy punkt kierowania ogniem SKOT R-2A, SKOT R-2AM oraz późniejszy prototypowy SKOT R-2AMT z SKO "Topaz" – dowódcy pododdziałów artylerii pułku zmechanizowanego,

 

Ruchomy punkt kierowania ogniem SKOT R-3A, SKOT R-3AM – szef artylerii dywizji, dowódca pułku artylerii,

 

Ruchomy punkt dowodzenia SKOT R-2 (SKOT R-2B – bez systemu nawigacyjnego), SKOT R-2M – dowódca batalionu zmechanizowanego,

 

Ruchomy punkt dowodzenia SKOT R-3, SKOT R-3M – dowódcy oraz szefowie sztabów dywizji i pułków

 

Ruchomy punkt dowodzenia SKOT R-3Z – zastępca dowódcy dywizji ds. liniowych i szef saperów dywizji,

 

Ruchomy punkt dowodzenia SKOT R-4 – szef rozpoznania dywizji oraz dowódca batalionu rozpoznawczego dywizji,

 

Ruchomy punkt dowodzenia SKOT R-6 – dowódca baterii samobieżnych zestawów przeciwlotniczych ZSU-23-4 i S-1M.

 

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.