Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie byłego UW...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wiesz ale Agata stoi w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie w pełni dostępna do robienia zdjęć. Najlepsze rozwiązanie to chyba podjechać i samemu zrobić sobie zdjęcia no chyba że masz kogoś kto Ci zrobi zdjęcia. Osobiście mam tylko dwa zdjęcia tego pojazdu. Mam jeszcze kilkanaście zdjęć innych pojazdów z muzeów w Czechach i Słowacji w tym kilka z rozłożoną anteną. Jak Cię interesują to daj znać na priv. A tak w ogóle to czy polskie Agaty różniły się od innych? Podpowiem jeszcze że bardzo dużo ciekawych zdjęć można znaleźć na rosyjskojęzycznych stronach. Żeby coś tam znaleźć trzeba wpisać jakąś frazę po rosyjsku więc najpierw trzeba wejść na jakiś translator, przetłumaczyć sobie dana frazę na rosyjski (lub ukraiński) i tłumaczenie wkleić w wyszukiwarkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2023 o 08:02, Nazgul_1 napisał:

Witam Kolegów w Nowym Roku.

 

Poszukuje wszelkich zdjęć polskich stacji P40 Agata, sam znalazłem tylko jedno, może ktoś poratuje

 

Pozdrawiam

 I ja Cię pozdrawiam. A jakie malowanie Cię Przyjacielu interesuje z czasów PRL czy z wolnej Polski ? Ten egzemplarz w czarno-zielonym malowaniu z MWP noszący rejestrację UBS1106 jest już z czasów późniejszych. Sprzęt radarowy i łączności w PRL-u objęty był ścisłą tajemnicą wojskową i  bardzo rzadko można znaleźć zdjęcia. Ale  W MWP  jest też  egzemplarz w oryginalnym malowaniu z PRL o numerach rejestracyjnych UHU 3476. Nie wiem czy masz kalkomanie ale jakby co są takie gotowe generyczne wydawane przez Toro Model :

http://www.toro-model.com.pl/pliki/35d68e.htm

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie tylko będzie z dobrze widocznym nr mam jedno zdjęcie z Poligonu(wersja niemodernizowana) i jedno z neta już po dodaniu iff, niestety na obu nic prawie nie widać, a kalki toro mam wszystkie więc to nie problem

 

najlepiej by było jakby były zdjęcia tego z MWP sprzed jego przekazania gdzie są widoczne oznaczenia, tym bardziej że jest taki jak model Trumpka w 35

 

 

Edytowane przez Nazgul_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nazgul_1 napisał:

jakie tylko będzie z dobrze widocznym nr mam jedno zdjęcie z Poligonu(wersja niemodernizowana) i jedno z neta już po dodaniu iff, niestety na obu nic prawie nie widać, a kalki toro mam wszystkie więc to nie problem

 

najlepiej by było jakby były zdjęcia tego z MWP sprzed jego przekazania gdzie są widoczne oznaczenia, tym bardziej że jest taki jak model Trumpka w 35

 

 

Napiszę tak. Nie jestem z W-wy więc Ci nie zrobię tych zdjęć ale obejrzałem sobie dokładnie wszystko i z tymi oznaczeniami właśnie z MWP wydał Model kom kartonową Agatę w skali 1/25 zobacz tu:

https://www.mojehobby.pl/products/1S12-P40-Agata-Long-Track-radziecka-stacja-wstepnego-poszukiwania.html

Ale jak masz kalki Toro to zrobienie tych oznaczeń to będzie bułka z masłem. Pozdr. A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.