Skocz do zawartości

Me-109 E-4 1/72 Airfix


kreator86

Rekomendowane odpowiedzi

Wkrótce rozpoczynam pracę nad wymienionym w tytule modelem. Mam pytanie do znawców zwłaszcza do imć Kuby czy takie malowanie prezentowane w War Thunder ma prawo bytu ? :

883827_689287031101567_1019121663_o.jpg

1483656_689287027768234_2048772524_o.jpg

859194_689287057768231_120283108_o.jpg

 

mógłbym wykorzystać część kalek z zestawu. Pytam o takie malowanie bo łatwiej mi malować żółtym niż białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak, w War Thunder są prawie wyłącznie historycznie malowanie, nie to co w wocie. Dziwi mnie jedynie brak numerów taktycznych. Zobacz jeszcze to drugie malowanie-JG.53.

Edyta: Czym się rózni E4 od E3, w grze jest E3 i E1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krator, a jaki cel zamierzasz osiągnąć? Jeśli chcesz zrobić model w malowaniu z gry, to zgodnośc historyczna nie odgrywa roli. A jeśli chcesz zrobić replikę prawdziwej maszyny, to lepiej bazować na zdjęciach archiwalnych (polecam google).

 

Co do różnic zewnętrznych to E3 mógł mieć działka w skrzydłach. Zresztą też polecam google. O literaturze fachowej, której o podstawowej konstrukcji mysliwca LW jest pełno nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, czy żółte elementy szybkiej identyfikacji były stosowane? Jak najbardziej. A czy istniała maszyna, która miała identycznie wszystkie plamy, to sobie już sam poszukaj, skoro podchodzisz z niewłaściwej strony do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1486149_692992350731035_111637560_o.jpg

1497867_692992354064368_1658326588_o.jpg

1507295_692992397397697_504502971_o.jpg

1501005_692992407397696_757625102_o.jpg

 

Osłona silnika jest tak zrobiona, że można ją włożyć i zdjąć, aby silnik pokazać. Z modelem pracuje się przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakie problemy kolega napotkał w trakcie budowy ? Ja przyznaję, ze drążek sterowy lekko mnie draźnił tak jak i fakt, że Academy potrafi zrobic zegary na wyprasce a Airfix nie (kalka jest tragiczna ta od zegarów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer katalogowy to A01008 pełna nazwa to Messerchmitt Bf 109E-4.

Nie robię go w malowaniu pudełkowym tylko interpretacji z Bitwy o Anglię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreator, to malowanie nie wygląda dobrze. Po części to wina maskowania taśmą przy malowaniu pędzlem. Tworzą się podcieki i zgrubienia, o odrywaniu farby nie wspominając. Jak używałem pędzla to bardzo sporadycznie używałem taśmy maskującej polegając na pewnym ręku, a plamy kamuflażu po prostu wyrysowywałem ołówkiem i wzdłuż linii prowadziłem pędzel. Wyglądało to zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie do poprawy... Farba podeszła pod taśmę, widoczne zęby, miejscami braki farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szerm: walka trwa kilka poprawek na skrzydłach i potem żółty oraz RLM65 i prace na spodzie.

 

 

tak zacytuję samego siebie napisałem, że będą poprawki na skrzydłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model chwilowo w zawieszeniu. Malowanie wyszło mi beznadziejnie i wykąpię go w krecie lub kupię drugi i zrobię od nowa. póki co wezmę się za inny model a ten poczeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.