Skocz do zawartości

Austin Tilly - 1:35


Saty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długiej przerwie przedstawiam model Austin Tilly 10HP (Tamiya). Właściwie to przedstawiam nie model, ale Panie i Panowie, proszę wstać jej Królewska Mość Elżbieta i na dodatek Austin.

 

Model z pudła, nie licząc drobnej modyfikacji plandeki. Figurka SKP malowana Lifecolor i olejne.

 

Model przełomowy, bo gdybym nie spędził tyle czasu wykonując od podstaw drzwi garażowe, dach, skrzynki, lampę itp., plus czas spędzony na budowaniu muru cegła po cegle, to model nie trafiłby na forum. Przełomowość jego nie polega na tym, że w jakiś sposób jest lepszy niż inne (akurat do ostatniego kroku był fajny), ale dlatego, że ostatni raz spróbowałem coś zrobić akrylami. Współpraca mojego H&S z akrylami jest hmm… raczej nieudana (czego nie było w przypadku Piwaty z dyszą 0,2). Nie jestem w stanie w wielu przypadkach dobrać gęstości tak, by nie zapychać go po 3 minutach lub nie tworzyć kropelek. Ciekawostka polega na tym, że czasem trafia mi się fajne Vallejo, Lifecolor i nie mam z nimi problemów, a czasem farba od tego samego producenta powoduje nieodwracalne szkody (co powoduje u mnie częste czasowe porzucanie hobby i wyjątkową powolność w tworzeniu). W tym przypadku dramatyczna okazała się ostatnia warstwa bezbarwnego matu. Farba zbiła się w krople (co doskonale widać) i co za tym idzie, model nabrał mlecznej warstwy.

 

Przechodzę na Gunze (oczywiście C) i Tamiya, zupełnie inaczej się nimi maluje i efekt jest przewidywalny.

 

Cegły, trilinka i kosta chodnikowa od Duduś.

 

Miłego oglądania i jak zawsze proszę o komentarze

 

P.S W czasie robienia zdjęć zauważyłem, że nie pomalowałem kierunkowskazu

 

P.S 2 Straciłem przednią szybę, wiec coś wyprodukowałem własnymi siłami.

 

Austin_001_zps72b684c9.jpg

 

Austin_002_zps91e355a6.jpg

 

Austin_003_zpse23ce0bc.jpg

 

Austin_004_zpsf10e4bd8.jpg

 

Austin_005_zpscf902730.jpg

 

Austin_006_zps67786127.jpg

 

Austin_007_zps21155954.jpg

 

Austin_008_zpse345b6f9.jpg

 

Austin_009_zpsc3291cf4.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Bardzo fajny temat, no i super wykonanie. Szkoda że ten matowy lakier trochę Ci zepsuł powierzchnię farby, jak widzę i oszklenie ucierpiało - na niektórych zdjęciach wygląda bardzo matowo. Na zdjęciu oryginału, Tilly wygląda satynowo/błyszcząco, za to Elka wyszła jak z obrazka

Winietka wyszła super, tylko ta ściana wydaje mi się za cienka...no i to dziwne "nadproże" bramy, ale to już czepiactwo wynikłe ze zboczenia zawodowego ;)

Jeszcze raz gratuluję, bardzo fajna praca!

 

Pozdrawiam

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywne przyjęcie!

 

Może spróbuj delikatnie przykurzyć albo jakiś filtr nałożyć, może ta "kaszka" trochę zniknie?

 

Kurzenie nie wchodzi już w grę, bo wzmocni tylko kaszę. Co do filtrów, to nie widzę sensu, cała powierzchnia jest szara, wiec nakładanie jeszcze raz filtrów, biedronki, zacieków da mało przewidywalny efekt. Na warsztacie jest już Crusader, wiec tego pozostawię jako "czysto zrobiony"

 

Szkoda że ten matowy lakier trochę Ci zepsuł powierzchnię farby, jak widzę i oszklenie ucierpiało - na niektórych zdjęciach wygląda bardzo matowo. Na zdjęciu oryginału, Tilly wygląda satynowo/błyszcząco, za to Elka wyszła jak z obrazka

 

No niestety, z wkurzenia nie zauważyłem, że maski poodchodziły i na brzegach jest też mleko. Tak, starałem się uzyskać satynową powłokę, ale ....

 

Winietka wyszła super, tylko ta ściana wydaje mi się za cienka...no i to dziwne "nadproże" bramy, ale to już czepiactwo wynikłe ze zboczenia zawodowego ;)

 

Dzięki, i zgadzam się co do grubości. O grubości zdecydował czynnik finansowy trochę cegieł zniszczyłem i postanowiłem zrobić cienki. Co do "nadproża" to zależało mi tylko na wzmocnieniu bramy i ustawieniu szerszej ścianki dla mocowania drzwi - w budownictwie jestem lajkonikiem, wiec mogą być błędy:)

 

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścioszek z tego auta, ale niezależnie od moich wizji upaprania pojazdu bardzo mi się podoba całość

figurka kobitki ze służby pomocniczej idealnie tu pasuje, gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warsztacie jest już Crusader, wiec tego pozostawię jako "czysto zrobiony"

 

Jaka wersja i malowanie? To jeden z najładniejszych czołgów i chyba mój największy ulubieniec /oprócz dwóch gotowych w szafie czeka jeszcze chyba z 5 w trakcie roboty/ . Pochwal się jakimiś zdjęciami z jego budowy!

 

figurka kobitki ze służby pomocniczej idealnie tu pasuje, gratulacje!

 

Desaxe, to nie byle jaka kobitka ze służby pomocniczej...to sama HM Queen Elizabeth II ;)

PrincLiz_zpsc9312721.jpg~original

 

pozdrawiam

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja i malowanie? To jeden z najładniejszych czołgów i chyba mój największy ulubieniec /oprócz dwóch gotowych w szafie czeka jeszcze chyba z 5 w trakcie roboty/ . Pochwal się jakimiś zdjęciami z jego budowy!

 

Wersja Mk. I Malowanie trochę SF, bo Portland Stone z kalkami nieustalonej jednostki z operacji Crusader, ale w pobliżu pozycji Knighsbridge (czyli rok później w okolicy Al Gazala). Nie mogę znaleźć Ospreya, ale tam było takie zdjęcie z Matildą przy Knightsbridge. Pewnie coś z nawiązaniem do tego miejsca. Co do chwalenia się zdjęciami z budowy, to przy moim tempie warsztat jest raczej kiepskim pomysłem . Może dorzucę jakieś fotki z budowy do galerii, zresztą nie będę modyfikował mocno samego pudełkowca, bo planuje tylko dodać Sandshieldy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.