Skocz do zawartości

DAF 2800 1/24 ITALERI


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

końcówki na kablach to jak się domyślam nic innego jak końcówki od wkładów od długopisu...i jak dla mnie to to trochę złe wygląda..

 

Nie każdego stać na KFS, więc się robi z tego co jest --- po wielu przymiarkach i próbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 ja nie mowie ze masz kupić z KFS ,ja tez tego nie kupuje bo cos sam wymyśle .rozchodzi mi się bardzie o skale wydaje mi się ze trochę za duże jest to ,ale pomysł jak najbardziej super sam bym na to nigdy nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koncowki od dlugopisow to nieglupi pomysl, ja bym je troche przycial, tak o polowe i wtedy beda idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem podwozie, teraz czas na cocpit i ew. częściowy montaż kabiny. W między czasie zamierzam podgonić trzeci segment zestawu. Kilka zdjęć póki co

Ta III część to nie jest to co stoi na lawecie

DSC_0005IQpL.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0008Tfd4L.jpg

DSC_0011uPv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bardzo ładnie Ci to wszystko wychodzi ,jednak jest jedno ale... Jesteś kolejna osoba która złe montuje okablowanie układu hamulcowego. Tam gdzie ty masz okablowanie w cylinderkach jest zawór ,nie ma tam żadnych przewodów, przewody są w bokach cylinderków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.... Wywołany do tablicy , dziś udałem się na warsztat i pogadałem z mechanikami. Temat--- podłączanie przewodów hamulcowych. I tak--- nie ma zdecydowanej reguły co do miejsc montowania przewodów h-lcowych. Są stosowane różne warianty związane z konstrukcją przedniego zawieszenia , bądż tylnego mostu. Wszystko zobligowane jest przewidywaną ew. wymianą takiego przewodu. Jeśli konstrukcja nadwozia miałaby utrudniać tę operację , to przewód będzie montowany z boku. Jeśli nie to przewód montowany jest od góry cylinderka

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

 

Nie ma kanonów co do miejsc umieszczanie tych przewodów. Chyba czas żeby już nie mieszać ludziom w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thombike--- można to poprawić, chociaż kiedyś ja tę osłonę przecierałem olejem silikonowym i się błyszczała. Ale chyba lepiej jak jest w macie

 

Marak--- bierzesz patyczek z ramki przezroczystej, dobrze jak jest grubszy, 0k.4mm, podgrzewasz z jednej strony zapalniczką --nie za mocno, i ciągniesz z czuciem. Jak już masz kształt odpowiedni przestajesz wyciągać i przez dłuższą chwilę trzymasz napięty odcinek aż wystygnie. Jak puścisz za wcześnie to nasz to krzywe

Te kalki na butelkach to jakieś godła z 1/48 z samolotu. Malowane niebieskim clearem np. Tamiyji

 

kadzior--- kiedyś dostałem taki plik od kumpla. Jak to odnajdę to Ci wyślę i sobie wydrukujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, butelki to ci wyszly naprawde swietnie , wnetrze z reszta tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakoś ogarnął mnie leń , robota stanęła. Trochę problemów przysporzył mi III segment zestawu w związku z czym muszę dorabiać ogniwa gąsek, w sumie 4szt. Ale że czas goni polakierowałem kabinę, położyłem kalki [ tutaj podziękowania dla Melis Manu ] Bezbarwny już położony i schnie. Przyszły blaszki [ukłony dla Messera] do konwersji. Można zaczynać robotę z maską

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.