Skocz do zawartości

DAF 2800 1/24 ITALERI


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Mark666, czy te tylne nadkola sa w zestawie, czy zapozyczyles od innego modelu?

Tomku to są nadkola z innej ciężarówki. Tu jest pewien problem bo chciałbym takie błotniki:

DSC03873_(Kopie).jpg

 

ale nie mam , więc pewnie pójdą te z zestawu

 

Witam.

W kolejnym poście napisałeś że chodzi Ci o kształt błotników.

Nie wiem czy już masz błotniki, ale po takie błotniki to musisz się wybrać do "Apteki"

Kupujesz plaster w tym plastikowym opakowaniu, są różne szerokości i ten szerszy pasuje do szerokości bliźniaków. Chodzi mi o ten "okrąg zewnętrzny" co zamykasz plaster. Tniesz go na cztery części, przedłużasz polistyrenem danej grubości, szlifujesz, malujesz i masz takie błotniki.

Jak jest natomiast jedna oś z tyłu, to wystarczy przepołowić i idealnie pasuje bez żadnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Wszystkim

jawkers-- dzięki za podpowiedż , na pewno ją wykorzystam.

Przewody tym razem są z kynaru, może ciut za cienkie, koń pójdzie pod naczepę to i tak znikną. Jest jeszcze tyle roboty przy nim , już nie chciałem bawić się te układanki. A czasu coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 - ja bym nie chciał, żeby moje uwagi były odczytane negatywnie - podwozie wygląda dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale "kabelki" rzeczywiście bym proponował zrobić jeszcze raz. Konkrety - weźmy za przykład ten zbiornik powietrza. Przewody do niego prawie na pewno powinny być prowadzone wewnątrz podłużnicy ramy, a nie przez swobodną przestrzeń. Podobnie jest z innymi przewodami. Tu jest taka fota, która dobrze pokazuje, jak powinno to wyglądać na bardzo podobnym sprzęcie jak Twój:

 

Rear_axles_tandem.jpg

 

I myślę, że nie ma co przeginać z kolorami przewodów. Do tego zastosowania, które Ty masz, to ja bym wziął cienki drut lutowniczy, ale teraz, jak już instalujesz przewody po malowaniu, to nie jestem taki pewien. Może czarny kynar się też sprawdzi.

 

Jeśli chodzi o przednie hamulce, to tam jest to zrobione tak, że "twardy" przewód dochodzi do podłużnicy ramy, w niej jest zainstalowana przelotka, i dalej na zewnątrz idzie już przewód elastyczny, o wiele grubszy.

 

Mam nadzieję, że moje uwagi się przydadzą - pozdrawiam i życzę powodzenia w pracach nad następnym pięknym modelem

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Teraz jest znacznie lepiej. Myślę, że te czarne przewody wyglądają o wiele bardziej realistycznie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz jak spojrzysz na przewody hamulcowe to masz je prawie tak grube jak goleń amortyzatora. Poszło w druga stronę za mocno...

 

Chyba przesadzasz--- goleń amora--2,9mm

przewód --0,9 mm

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszesz ze przewody mają 0,9mm to znacznie za duuzo dużo przewody w ramie maja okolo 1,5cm to wychodzi okolo 0,65mm najlepiej do tego nadaje sie żyłka wędkarska. Ja używam zylki od 0,40mm do 0,70mm polecam naprawdę jest dobra do takiego okablowania. Ogólnie wszystko pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666, podoba mi sie co robisz z tym modelem, ale mam wrazenie, ze te przewody sa jednak za grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, rzeczywiscie na tym zdjeciu to kawal okablowania, zdecydowanie sa grubsze niz w nowszych ciezarowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DSC_2538.jpg

DSC_2539.jpg

 

Witam.

Kable na ramie to przewody elektryczne, czy masz jaki inny patent? Końcówki na przewodach to z zestawu czy samoróbka?

 

 

Model pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.