Skocz do zawartości

F-16C Block 52+ Jastrząb - Kinetic 1/48


Ostach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakoś do tej pory nie mogłem się zabrać za zrobienie galerii. Model skończony został dzień przed konkursem w Łasku czyli 13 września 2013. Zacząłem go planować zaraz po edycji 2012 więc można powiedzieć, że model powstawał rok. Budowa tak naprawdę trwała dużo krócej, zwłaszcza ostatni etap - kadłub zamknąłem miesiąc przed konkursem.

 

Model z zestawu Kinetica Hellenic Air Force. Dołożone:

- wnęki podwozia Aires

- kokpit Aires

- dysza Aires

- drabinka Eduard

- Sniper XR Wolfpack Designs

- wózek na uzbrojenie Skunk Models Workshop

- wózek MJ-1 Verlinden

- radar Eduard

- kalki Techmod

- kalki Mastercraft

 

Jestem świadom kilku niedociągnięć, mniej lub bardziej rzucających się w oczy... następny będzie lepszy!!!

 

Zachciało mi się wersji C z CFT to się musiałem męczyć zamiast np kupić wszystkomający D Kinetica.

Zestaw Kinetica jest całkiem w porządku, brakuje paru tylko rzeczy do doprowadzenia go do naszego F-16. Konkretnie - kalek, Snipera, paru antenek.

 

Wpasowanie rzekomo dedykowanych wnęk i kokpitu to męka - cięcie, pasowanie, przeklinanie, szlifowanie, rżnięcie, przeklinanie, szpachlowanie, zatykanie, piłowanie i przeklinanie. Wpasowanie wnęki podwozia głównego było zdecydowanie najtrudniejsze. Dodatkowo zestaw momentami spasowany jest fatalnie - zwłaszcza na dziobie. To dziwne bo w innych miejscach jest super. Poziom detali też waha się pomiędzy różnymi częściami modelu.

 

Dorobiłem antenki na spodzie wlotu, luk na Data Cartridge, elementy w miejscach pylonów na stanowiskach 4 i 6. Pokrowiec na wlot w większości ulepił z Green Stuffu Fazzy, ja dokończyłem lepienie i pomalowałem. W zestawie dostajemy sporo uzbrojenia, ale i tak wiele nie powiesimy bo dostajemy tylko dwa pylony na uzbrojenie. Poza tym GBU-24, które wielu modelarzy chętnie wiesza na swoich Jastrzębiach ma zły kształt. Ja poprawiłem go łącząc lotki i seeker zestawowej bomby z zestawowym JDAMem. Do tego poprawiłem nieco wózki by bardziej przypominały nasze.

 

Za materiały źródłowe posłużyły zdjęcia własne z bazy w Łasku, zdjęcia z działu walkaround na Modelworku oraz z różnych innych źródeł.

 

Dziękuję Silmeorowi i Darkowi Jakubczakowi za pomoc przy budowie modelu. Ponownie Darkowi i chłopakom z 32. BLT w Łasku oraz z grupy Archeo za udostępnianie podczas konkursu w Łasku bazy i umożliwienie dogłębne zmacanie F-16, co za każdym razem jest dla mnie ogromnym przeżyciem No i oczywiście dziękuję też za umożliwienie przeprowadzenia sesji modelu z oryginałem Dziękuję również Fazzy'emu za ulepienie pokrowca na wlot.

 

Zapraszam do oglądania.

 

IMG_1300.JPG

 

IMG_1301.JPG

 

IMG_1302.JPG

 

IMG_1303.JPG

 

IMG_1304.JPG

 

IMG_1305.JPG

 

IMG_1306.JPG

 

IMG_1307.JPG

 

IMG_1309.JPG

 

IMG_1310.JPG

 

IMG_1311.JPG

 

IMG_1312.JPG

 

IMG_1313.JPG

 

IMG_1314.JPG

 

IMG_1315.JPG

 

IMG_1316.JPG

 

IMG_1317.JPG

 

IMG_1318.JPG

 

IMG_1319.JPG

 

IMG_1320.JPG

 

IMG_1321.JPG

 

IMG_1322.JPG

 

IMG_1324.JPG

 

IMG_1326.JPG

 

IMG_1329.JPG

 

IMG_1330.JPG

 

IMG_1332.JPG

 

IMG_1333.JPG

 

IMG_1334.JPG

 

IMG_1335.JPG

 

IMG_1345.JPG

 

IMG_1347.JPG

 

IMG_1348.JPG

 

IMG_1351.JPG

 

IMG_1353.JPG

 

IMG_1354.JPG

 

IMG_1355.JPG

 

IMG_1356.JPG

 

IMG_1357.JPG

 

IMG_1358.JPG

 

IMG_1359.JPG

 

IMG_1360.JPG

 

IMG_1361.JPG

 

IMG_1362.JPG

 

IMG_1364.JPG

 

IMG_1365.JPG

 

IMG_1366.JPG

 

IMG_1369.JPG

 

IMG_1125.JPG

 

Kilka zdjęć z 32. BLT:

 

_F16.jpg

 

DSCN5259.JPG

 

DSCN5261.JPG

 

DSCN5306.JPG

 

DSCN5307.JPG

 

Te zdjęcia są autorstwa Sebastiana Trznadla:

IMG_2784.JPG

 

IMG_2793.JPG

 

IMG_2794.JPG

 

IMG_2795.JPG

 

IMG_2809.JPG

 

IMG_2810.JPG

 

IMG_2815.JPG

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przybrudzony mógłby być trochę lepiej...

 

Zastanawiałem się, czy doinwestować ten model samemu w kokpit i dyszę wylotową, teraz nie mam wątpliwości. Skąd miałeś zasobnik Sniper?
Snipera mam z firmy Wolfpack Designs, zamawiałem przez ebay ze sklepu z Australii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany dedykowanymi Gunze? Czy jakieś inne farbki?

U mnie za pierwszym podejściem 2 lata temu wyszlo tak i zastanawiam się jak to poprawić

SH105808.jpg

Ja użyłem C306 i C308 z Gunze. Były rozjaśniane i przyciemniane więc gdzieś mi się zgubił ten kontrast, zwłaszcza po washu... Na Twoim myślę, że jest ok, tylko kształty plam i przejścia między nimi są do poprawy. Pooglądaj najnowsze zdjęcia naszych F-16, zdarzają się perełki typu dwa prawe stery wysokości, niepomalowana płetwa steru kierunku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany dedykowanymi Gunze? Czy jakieś inne farbki?

U mnie za pierwszym podejściem 2 lata temu wyszlo tak i zastanawiam się jak to poprawić

Ja użyłem C306 i C308 z Gunze. Były rozjaśniane i przyciemniane więc gdzieś mi się zgubił ten kontrast, zwłaszcza po washu... Na Twoim myślę, że jest ok, tylko kształty plam i przejścia między nimi są do poprawy. Pooglądaj najnowsze zdjęcia naszych F-16, zdarzają się perełki typu dwa prawe stery wysokości, niepomalowana płetwa steru kierunku...

Czyli kolorki bazowe mamy te same, dzięki. Będę kombinował. Tego modelu ze zdjęcia już od dawna nie mam Obecnie na biurku jest Revell 1:72, w szafie C i D 48 z Hasegawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.