Skocz do zawartości

AH-64D Apache Longbow JGSDF Hasegawa 1:48


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym przedstawić mój niedawno skończony model śmigłowca AH-64 Apache Longbow w japońskiej wersji JGSDF.

Model sklejałem ok. 3 miesiące i z racji tego że jestem początkującym modelarzem troszkę przerósł moje możliwości.

Śmigłowiec wykonany prosto z pudła , bez żadnych dodatków , malowany pędzelkiem- farbkami pactra.

Zestaw ogólnie dobrze spasowany i ładnie zdetalowany , jednak ma kilka błędów ( np. krzywe łopaty wirnika , których nie umiałem wyprostować )

Mimo wielu braków i błędów merytorycznych oraz bardzo amatorskiego wykonania, zdecydowałem się go pokazać jako typową ciekawostkę, gdyż niewiele znalazłem modeli Apache w tej wersji camo.

To moja pierwsza galeria, z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale nie dysponuję profesjonalnym sprzętem fotograficznym.

To dopiero mój 4 skończony model , więc proszę o wyrozumiałość

 

Pozdrawiam

 

 

 

jk4f.jpg

 

xyjn.jpg

 

2t4r.jpg

 

4goz.jpg

 

mjhp.jpg

 

h9q7.jpg

 

av95.jpg

 

r6j0.jpg

 

wn42.jpg

 

unzp.jpg

 

0yyd.jpg

 

bh30.jpg

 

4av8.jpg

 

cqbh.jpg

 

zenw.jpg

 

ag82.jpg

 

yjcr.jpg

 

1atn.jpg

 

kkpd.jpg

 

ggav.jpg

 

t530.jpg

 

zai3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super! Poznać, że to pędzel można tylko po grubości farby według mnie, widać, że jest nieco grubsza niż po malowaniu aerografem. Ale i tak jest kilkukrotnie razy cieńsza niż zwykle się tu ogląda na pędzelkowanych modelach.

 

Kalki się nie świecą za co szacun jako, że to Twój 4 model. Ja z tym problemem zmagałem się latami. Momentami można by coś przeszlifować, ale jest super. Jedyne czego brakuje to "trzeciego wymiaru" w tym modelu czyli washa. Zrób może jakiś model jeszcze i go zwas:bip:, potestuj na złomie, potem może odważysz się spróbować na tym modelu bo będzie super extra z washem.

 

Sklejony starannie, starannie pomalowany - co Cię w nim przerosło? Nie widać żadnych błędów początkujących modelarzy.

 

Moje gratulacje - udany model! Pozdro i trzymaj się tej skali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, pędzelkowa robota perfekcyjna.

Widać, że masz talent i potrafisz bardzo czysto zrobić model, co dla początkujących często jest problemem.

Tak jak Ostach pisał, brakuje troszkę washa. No i pomyśl o aerografie, bo tym to można cuda robić.

Ale helikopter piękny, od razu nabrałem ochoty na Apache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetnie się prezentuje, szczególnie ze względu na maskowanie, które faktycznie jest bardzo rzadko spotykane. Wielkie brawa za malowanie pędzlem, ja również jestem zwolennikiem tej metody. Jedyne "ale" to brak pogłębienia linii za pomocą washa lub cieniowania. Jeśli chodzi o wygięcie łopat, to można próbować to zrobić na ciepło (przy zachowaniu ostrożności, żeby nie stopić części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem początkującym modelarzem

A taki świetny model

Szacun Ja malowałem pędzlem sześć modeli i nigdy tak pięknie mi nie wyszło. To samo dotyczy kalek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie komentarze i uwagi, nie spodziewałem się tak pozytywnego odbioru modelu malowanego pędzlem .Teraz już chyba nadszedł czas żeby zmierzyć się z aerografem i nauczyć się stosować wash i preshading bo rzeczywiście bez tego model wygląda na plastikową zabawkę . Wszystko przede mną. Mam nadzieję że dam rade .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.