Skocz do zawartości

ORP Wicher Wz.39 1:400 Mirage


ganjavir

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj dokleiłem część przedniej nadbudówki. Jak wszystko wymaga znienawidzonej szpachli Zacząłem też tylną. Coś mi nie pasuje kształt według instrukcji. W razie draki ogolę i będzie dorabianie. Poza tym ogólnie szlifowanie i dopieszczanie całości bryły.

 

DSC_0147.jpg

 

DSC_0148.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Następny kontakt w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będę śledził z racji

a)Wicher to bardzo wdzięczny temat modelarski

b)sam go niedawno popełniłem

 

Gdybyś potrzebował jakichś detali to polecam świetnego kartonowego Wichra w 1/100 na kartonwork.Tutaj link http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2654&postdays=0&postorder=asc&start=0

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt tylnej nadbudówki nie pasuje bo ta jest od BURZY wz 44. Jakaś większa partia Wichrów ma źle zapakowane wypraski. U mnie na 4 kupione zestawy tylko jeden miał właściwe części.

Jeżeli u Ciebie nadbudówka nie pasuje tzn. że brak też zestawu 8 min oraz kilku innych elementów które znajdują sie na ramce B.

Przyjrzyj się ramce B ( taka nieduża ) i zobaczysz że są tam inne elementy niż w instrukcji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ramka nijak nie pasuje do instrukcji. Posłałem zgłoszenie reklamacyjne do producenta. Może się zlitują. Jak nie będzie wyjścia to będę dorabiał.

Tymczasem żeby nie stać wyszkliłem nadbudówkę.

 

DSC_0154.jpg

 

DSC_0155.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Wymaga dopieszczenia ale to mogę dopiero jak klej porządnie zwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sam pisałem noty reklamacyjne ze trzy razy. Aż w końcu kupiłem drugi zestaw. Dałem ogłoszenie na forum bo tak było pewniej niż znów kupować w sklepie.

 

Kibicuję dalej i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mały ruch. Znów post pod postem. W oczekiwaniu na informacje co z odpowiednią ramką zaszpachlowałem nadbudówkę:

 

DSC_0156.jpg

 

I zabrałem się za szalupy. Wiosła mocno nadwyrężyły wzrok ale jakoś się z nimi uporałem.

 

DSC_0157.jpg

 

I mały bonus:

 

DSC_0158.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Temat tych luf był już poruszany na forum. Zobaczymy jak się będą prezentowały. Dla zainteresowanych lufy produkcji GPM. Koszt z przesyłką AŻ 25 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w sumie to na motorówce tej ze ściętym tyłem wiosła raczej nie potrzebne. Popatrz na plany jakie łódeczki będą wykorzystane. Nie sugeruj się instrukcją z fototrawek i Mirage.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! Części już w drodze. Mało tego dostanę dwa komplety chyba więc jak ktoś by potrzebował a dotrą to chętnie oddam. Ze szczęścia dzisiaj coś podłubię o ile małżonka nie będzie miała innych planów...

 

DSC_0163.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Udało się dokończyć mostek. Wymaga poprawek jak widać w powiększeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Kurcze teraz zauważyłem fajną relację , mam bliźniaka w magazynku i chętnie będę spoglądał na Twoją.

Może wiesz czy blaszki do Wichra można użyć w Burzy?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Może wiesz czy blaszki do Wichra można użyć w Burzy?

Pozdr.

 

O ile robisz wersję do 1940 roku to nie ma problemu. Późniejsza wersja BURZY to nieco inna bajka. Ale generalnie też da radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znawcą jakimś wielkim nie jestem ale porównując blaszki w sklepach zauważyłem parę znaczących różnic. W razie czego mogę Ci kogoś polecić kto zrobi na zamówienie w niedużych pieniądzach:] Lufy też są do zdobycia o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w stoczni słaby ruch. Szpachla na każdym kroku wstrzymuje szybsze tempo. Samo szykowanie nadbudówki pod blaszki żeby to jakoś wyrównać zajęło dwa wieczory. Dzisiaj w ramach odskoczni od szlifowania i polerowania siadłem przy fototrawionce. Efekt zadowalający:]

 

DSC_0167.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Juto szlifowanie przed momentem nałożonej szpachli i zaczynam chyba kominy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleństwo składa się z czterech elementów więc było ciężko. Tym bardziej że w tej materii jestem świeżak... Parę dni odpoczywałem od modelarstwa. Trochę z powodów zdrowotnych, trochę przez pracę... Ale nie ma się co usprawiedliwiać

 

Kominy postawione i oszlifowane. Nawierciłem pierwszy wiertłem 3mm ale muszę poprawić jeszcze 3,5 a niestety nie posiadam. Trza na zakupy... Podłubałem też troszkę na śródokręciu. Jak wszędzie nic nie chce pasować.

 

DSC_0176.jpg

 

DSC_0177.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Komentarze przyjmuję na klatę

Tymczasem się odmeldowuję do soboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po wystawie i fajnym wieczorze spędzonym w fajnym towarzystwie dostałem wenę. Zaczęło się od skończenia pierwszego komina. Później podłubałem odrobinkę przy pierwszej nadbudówce. Relingi coś ze mną nie chcą współpracować Ale nadgoniłem nawiewnikami. Z wytworu producenta udało mi się zrobić nawet przyzwoite. Przynajmniej dla mnie. Z braku pomysłu na wypolerowanie tak małej wnęki podałem do środka kropelkę extra thin co poskutkowało nadtopieniem plastiku i wygładzeniem powierzchni. A przy okazji. Ma ktoś dokładne projekty Wichra? Chodzi mi konkretnie o linie podziału blach.

 

DSC_0189.jpg

 

DSC_0190.jpg

 

DSC_0191.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że ktoś tu zagląda. Dzisiaj podłubałem trochę na śródokręciu. Kominy dostały rury. Miały być druciane bądź z rurki ale zestawowe wyszły przyzwoicie. Może mi się uda je nawiercić. Dodatkowo wykonałem sobie antenę(?). Była w planach więc taki zabieg uznałem za słuszny. Przy okazji na miejsce trafiły nawiewniki i trawione drabinki.

 

DSC_0192.jpg

 

DSC_0193.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

W makro moja antenka wygląda okropnie. Prawdopodobnie będę coś przy niej dłubał jak tylko wymyślę materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś dokładne projekty Wichra? Chodzi mi konkretnie o linie podziału blach.

 

proponuje założyć tu nowy wątek i zapytać:

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewforum.php?f=49

 

nie wiem czy coś takiego widziałeś...?

 

http://allegro.pl/wielki-leksykon-uzbrojenia-tom-12-niszczyciele-i4001121029.html?source=mlt

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.