Skocz do zawartości

ORP Wicher Wz.39 1:400 Mirage


ganjavir

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze po nitce do kłębka dotarłem do takiego ujęcia bliźniaczej jednostki:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4e/Muzeum-ORP%22Burza%22.jpg

 

I zaskoczenie bo płyty poszycia nie są widoczne (pionowe połączenia).

 

ale poziome już tak maskujemy wzdłuż kadłuba taśmą , psikamy z dwie trzy warstwy podkładu.Po wyschnięciu zdejmujemy maskowanie kładziemy kolor na burty i mamy ładną imitacje blach jak ze zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja ostanio "wymslilem" metode na preszejd. Zamiast bawic sie w jakies czarne krechy po prostu najpierw cienkim siekiem namalowalem baza linie podzialu, a potem pojechalem cienka warstwa po wszystkim. mozna zrobic to samo rozjasniajac kolor idacy na calosc, albo przyciemniajac kolor do pierwszej fazy. Tak zrobilem dno ogorecznika. Tyle mojej madrosci z Pulkownikowych experymentow

 

PS natryskiwanie pasow poszycia dziala, nawet na Ogoreczniku poprawialem tak rufe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siekiem. Po prostu

 

Ja ostanio "wymslilem" metode na preszejd. Zamiast bawic sie w jakies czarne krechy po prostu najpierw cienkim siekiem namalowalem baza linie podzialu, a potem pojechalem cienka warstwa po wszystkim. mozna zrobic to samo rozjasniajac kolor idacy na calosc, albo przyciemniajac kolor do pierwszej fazy. Tak zrobilem dno ogorecznika. Tyle mojej madrosci z Pulkownikowych experymentow

 

PS natryskiwanie pasow poszycia dziala, nawet na Ogoreczniku poprawialem tak rufe...

A odcinales jakos kolorem granice łączenia blachy? Tzn przejscie koloru lub tez tonu koloru tego samego w domniemanym miejscu łączenia blach bylo gwałtowne czy rozmyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie chodzilo o "cienkim sikiem" blacman odpowiedz na Twoje pytanie znajdziesz na fotce w mojej slynnej relacji Mozemy kontynuowac nasza uczona dyskusje tam, zanim podniesie sie raban ze zasmiecamy ta relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postepy: Zrobione dwa kolejne kominy, poprawiona antena, zaczęty pomost dalmierza oraz jego osłona. Zauważyłem w relacji seby77 oraz dokumentacji niezgodność moich blaszek ale już tak zostanie... Kto wie o co chodzi to zauważy. Reszta stwierdzi że tak ma być

 

 

DSC_0196.jpg

 

DSC_0197.jpg

 

DSC_0198.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamiast postępu "cofka"... Zauważyłem babola przy wiatrochronie co zakończyło się rwaniem pokładu na dziobie. Polepiłem odrobinkę stanowisko dalmierza. Pozostało jeszcze delikatnie zerwać bomy. Jak pękną to mam drugie Ale poddaję się przy osłonie nadbudówki. Pozostanie jaka jest. No chyba że znajdę materiały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową osłonę możesz wykonać z plastikowych profili. Najlepiej plastikowa płytka tak ok.0,2mm grubości. Jak nie masz profili rozejrzyj się po lodówce czy czasem jakiegoś serka lub margaryny w plastikowym opakowaniu nie masz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z jakiegoś śmiecia. Przy okazji przyjrzałem się reszcie elementów PE. Połowa zerwana Zapowiada się weekend poprawek tego co spaprałem. A chciałem powalczyć z relingiem na przedniej nadbudówce... Szczerze to już zacząłem ale zerwałem bo efekt mnie nie zachwycił... A wyzwanie jak dla mnie spore bo w blaszkach mam małe doświadczenie. Dopiero teraz wpadłem na pomysł żeby do zaginania okrągłych części relingu nadbudówki wykorzystać wiertło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz wpadłem na pomysł żeby do zaginania okrągłych części relingu nadbudówki wykorzystać wiertło

Wiertlo i mata do ciecia. Lub wiertlo i opuszek palca. Nawet lepiej dziala...

 

Właśnie mi uzmysłowiłeś,że opuszek palca to jedno z podstawowych narzędzi w 700-tce.... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witajcie po dłuższej przerwie. Wicherek jakiś czas temu poszedł na karną półkę. Blaszki mnie nerwowo kończyły i musiałem od niego odpocząć. Poniżej kilka zdjęć z ostatnich prac. Wieże artylerii głównej "się lepią". Upierdliwe te blaszki już

51ab86d033a6e417med.jpg

 

6c49134f01b8ba6cmed.jpg

 

d4c1ee9fa7e30db0med.jpg

 

Mam zamiar go w tym roku skończyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.