Skocz do zawartości

Supermarine spitfire mk Vb!/72


sdk_uk

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim chcialbym przedstawic moj kolejny model.Jest to Spitfire mkVb od AZ model I Airfix.W sumie kadlub skrzydla I owiewka sa od AZ a reszta od airfixa.dluga historia Generalnie jestem zadowolony z modelu ale nastepnym razem ogranicze ''brudzenie''do minimum

 

IMGP8645_zps813497d4.jpg

IMGP8643_zps05fda4bb.jpgIMGP8642_zps0affc7d7.jpgIMGP8636_zps367590ca.jpg

IMGP8624_zps66d8dcf9.jpg

Model przedstawia samolot z Polskiego skrzydla z Northolt lipiec 1941r pilotowany przez W/cdr. john A Kent

Jak zwykle czekam na opinie I komentarze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem już kilka spitów ale chyba ekspertem jeszcze nie jestem - cóż Twoja praca przedstawia na pewno schludnie i dokładnie sklejony model dwie rzeczy które zrobiłbym inaczej to brudzenie spodu - spity były zabryzgane olejem od spodu ale nie w tym miejscu które najmocniej wyeksponowałeś lecz symetrycznie względem kadłuba; druga sprawa to to że samolot przynajmniej z góry za bardzo się błyszczy brakuje matowego lakieru i filtra; natomiast co do kamo to bardzo ładnie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarz.nigdy nie używałem filtrów muszę się wykształcić w tym temacie co do lakieru to położyłam satynowy humbrol na żywo się tak nie blyszczy.Do zdjęć światło padało z góry na model może dlatego tak wyszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolot przynajmniej z góry za bardzo się błyszczy brakuje matowego lakieru
To akurat jest OK, brytyjskie farby były dość połyskliwe.

 

Natomiast drut anteny jest zbędny w tej wersji (to samo zresztą było w Mosquito - jak widzisz maszt anteny to musisz doczepić drut?). Pomijam tu już fakt, że sam maszt jest ściągnięty do tyłu...

 

Podwozie nieprawidłowo wklejone (golenie). Kolor pasa na kadłubie nieprawidłowy i zapewne w nieprawidłowym miejscu (nie chce mi się szukać zdjęcia tego egzemplarza).

 

Plus za wybór ciekawego oznakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Banny co do drutu to przy tym modelu jak i przy mosquito postępowalem zgodnie z instrukcją i artboxem.Golenie już klejone poprawnie dzięki za naświetlanie tego faktu co do koloru pasa na żywo jest jaśniejszy.

Ps

Następny będzie lepszy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra bardzo ładna, spód troche mniej przekonywujący jak dla mnie.
dzięki za wpis pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Plus za wybór ciekawego oznakowania.

 

Ciekawe, zagadkowe i najprawdopodobniej zmyślone, nie widziałem nigdy zdjęcia tego mitycznego AK-J.

AB790 wyprodukowano ostatniego lipca, Kent nie mógł na nim latać wcześniej.

W czerwcu i lipcu latał na Mk.IIb. P8518 oznaczonym RF-J

Mk.Vb nie było na stanie przed sierpniem.

 

 

 

 

Podwozie nieprawidłowo wklejone (golenie).

Dobrze, że poprawiłeś, bo to źle wyglądało.

 

Kolor kołpaka i pasa przed usterzeniem był taki sam, lub zbliżony do koloru spodu.

 

 

 

@ Banny co do drutu to przy tym modelu jak i przy mosquito postępowalem zgodnie z instrukcją i artboxem.

Banny ma rację, antena masztowa, bez drutu między sterem i masztem. Radio TR1133

Natomiast w tym czasie instalowano już powszechnie anteny IFF które były rozpięte między kadłubem i usterzeniem poziomym.

http://spitfiresite.com/2010/04/spitfire-masts-and-aerials.html/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek uczy się cały czas dzięki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek uczy się cały czas dzięki za info

Pozdrawiam

 

 

Uczy się całe życie i głupi umiera:))

Im dalej od wojny tym więcej możemy dowiedzieć się o samolotach i ich oznakowaniu, ale jednocześnie mnożą się (tu internet pokazuje swoje możliwości) całe masy nawarstwionych błędów. Sztuka nie nadziać się na minę.

Nie twierdzę, ze AB970 nie wyglądał tak jak ten Twój, lecz, że ja nie widziałem żadnego zdjęcia:)

Dlatego mam ograniczone zaufanie do tego oznakowania. Jest atrakcyjne, jest przypisane znanemu pilotowi, było powielane od zawsze jak pamiętam. I żyje już swoim życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak poszperalem troche w sieci na tema tego samolotu I znalazlem modele Corgi oraz paru innych firm z tymi oznaczeniami plus cos takiego

SpitfireMkVb_zpse9b07158.jpg

 

pozdrawiam I dzieki za naprowadzenie na wlasciwy tor

ps to w koncu jak z drutem anteny od gory czy na boki bo rozne fotki na necie sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak poszperalem troche w sieci na tema tego samolotu I znalazlem modele Corgi oraz paru innych firm z tymi oznaczeniami plus cos takiego

No i żadnego zdjęcia. To co znalazłeś powtarza wcześniejsze błędy. AB790 nie był na stanie Skrzydła Northolt w czerwcu, czy lipcu 41. Akurat firma produkująca te kalkomanie ma na sumieniu wiele dziwnych błędów i trzeba ich b.ostrożnie traktować. Równie dobry rysunek tej maszyny masz w TBiU sprzed ponad 30 lat, a tamten jest kopią jakiegoś malunku z lat 60-tych ub.wieku, który opiera się na jakimś ustnym przekazie.

 

ps to w koncu jak z drutem anteny od gory czy na boki bo rozne fotki na necie sa?

Kieruj się tym, co jest napisane w podlinkowanym przeze mnie artykule. TO się akurat zgadza z rzeczywistością.

Brak drutowej anteny radiowej i dwie anteny na bokach kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt zadnego zdjecia nie bylo ale pomimo tego ze oznaczenia fikcyjne model fajnie sie sklejalo zabawa byla I doswiadczenie zdobyte .Przy nastepnym modelu czlowiek bedzie madrzejszy

Zmienilem antene I przykleilem poprawnie.dzieki

DSC_0407_zps805ed3ac.jpg

I zblizenie

DSC_0415_zps7fe4439c.jpg

zdjecia z telefonu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno orzec na bazie czego powstały profile barwne, czy to wyobraźnia rysownika, przekaz ustny, czy nieznane nam zdjęcie, ale ja nie czyniłbym z tego powodu wyrzutów. Szczególnie początkującemu modelarzowi, gdzie wiele innych aspektów podstaw modelowania wymaga jeszcze uwagi.

 

Osobiście chętnie obejrzałem Spitfire V w innym oznakowaniu niż... Donald Zumbacha!

Tak trzymać i robić kolejne modele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna by pokusic sie o wyeksponowanie lini podzalu, zalanie ich czy jak tam po polsku to idze.

Praktyka czyni mistrza, co do brudzenia i imitacji dymu prochowego uzywam suche pastele Tamya, jest taki zestaw. Dobrze sie sprawdza, Pozatym radze poprobowac na jakims skrzydle pare razy.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Lini podziału to zastosowałem sludge wash.(pigment woda i płyn do mycia naczyń)zamiast czarnego pigmentu użyłem mieszankę innych kolorów żeby uzyskać kolor ziemi lub kurzu myślę że wyszli w miarę ok.dzięki za namiar na suche pastele jak narazie mam problem z okopceniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać kolegę z Bham ;) Całkiem fajny, najfajniejsze ciekawe oznaczenie i kamuflaż.

A powitać niby Polskie forum a jakieś takie ogólnoświatowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.