Skocz do zawartości

Flakpanzer I [First to fight , Zvezda, scratch] 1/72


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie wszystkich tych ,którzy z uwagą oglądają moje poczynania z tym małym niemiecko-szarym maluszkiem .

Już niedługo (weekend ,może) zostanie ogłoszona galeria.

Ale jeszcze przed tym mam garść zdjęć z ostatnich poczynań , coś tam jeszcze dojdzie .

DSC_0771_zpsbaad13b7.jpg

DSC_0772_zpsdc0d1748.jpg

DSC_0773_zpsf693ad58.jpg

DSC_0795_zps1cf54917.jpg

DSC_0794_zps403c5204.jpg

i jeszcze moje prowizoryczne studio z "ciemnią" .

DSC_0776_zpse6957901.jpg

Na dzisiaj to tyle dziękuje i pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hmm, tak średnio na jeża, za bardzo się spieszysz. Poświęć jeden model na testowanie i na nim sprawdzaj np. malowanie kamo aerografem, efekty specjalne itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudną wybrałeś sobie skalę. Wyjątkową trudną, wiem bo kleję samoloty w 72 a i tak uważam że są dużo 'prostsze' na pewnych etapach malowania. W pancerce 1/72 trzeba mieć worek cierpliwości i pędzelki składające się z paru włosków. Sam model wygląda nieźle, ale ciężko ocenić na podstawie tych fotek. To bardzo dziwne bo widzę że używasz statywu.

 

Używaj wyzwalacza i nie ruszaj aparatem, jeśli używasz małpki to nie kadruj tak ciasno bo jak używasz zoomu to spada wartość przysłony i model jest mocno rozmazany.

 

Co mogę podpowiedzieć w kwestii malowania od siebie? Też jestem raczkujący w tym dziale, ale wyrabiam sobie pewien sposób malowania - spójrz na swój czołg i zastanów się jak wyglądał jeden dzień jego służby - którędy do niego włazili - w tych miejscach można uszkodzić farbę i robić obicia, może Twoja maszyna przejeżdżała przez las ocierając się o krzaki i niskie gałęzie - tam rób otarcia, etc.

W moim pierwszym modelu czołgu, w podobnej do Twojej skali robiłem te rzeczy na pałę i patrząc na niego z perspektywy czasu średnio mi się podoba.

Weź to pod uwagę, ten etap malarski jest najfajniejszą zabawą w pancerce, bo masz do wyboru masę różnych efektów i możesz użyć swojej wyobraźni. Byle nie przesadzić

 

Pzdr

 

Wyzwalacza czasowego jakoś nie lubie używać ,ale może się przyzwyczaje. Co masz na myśli mówiąc "małpka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.