Skocz do zawartości

Flakpanzer I [First to fight , Zvezda, scratch] 1/72


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh poległem przy przyczepce pierwsza wersja wyląduje w koszu i mam do Was pytania:

Posiada ktoś wymiary takiej przyczepki i walkaround?

Jak wykonać zawiasy - próbowałem wczoraj i mi nie wyszło :/

Kupować osoby zestaw z koła ,czy lepiej będzie je gdzieś poszukać??

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

niewiele się zmieniło ,jednak postanowiłem dodać figurkę(i) jako trening malowania .

Przerobiłem ,więc figurkę Zvezdy. Lekko nawierciłem oczy.

I teraz mam do Was pytanie - dać dwie czy jedną figurkę?

Figurant numer jeden:

DSC_0427_zpscd40d99a.jpg

Figurant numer dwa mniej udany z uwagi na to ,że przerabiałem stojącą figurkę na siedzącą , miałem zamiar zrobić mu gołe stopy ,jako ,że robi odpoczynek nogom od ciasnych butów

DSC_0428_zps390fb2f7.jpg

Dorabiam również przyczepkę v 2.0 .

Jest dość mała :

DSC_0431_zps199e1577.jpg

DSC_0430_zps5c94c83c.jpg

Pozdrawiam

Kuba

PS: A tutaj wykluwa się Bison

DSC_0426_zpsc7a8f19a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siedzący" do przeróbki od pasa do końca kurtki. Chodzi mi o ułożenie dolnej części munduru. Tak jak jest nie może zostać.

Już się tym zająłem Do tego celu nabyłem miliputa- tak na zapoznanie się z tymi wszystkimi masami . Jest dość dobry i nawet nietrudny do opanowania . Zrobiłem siedzącemu "cztery litery" i poprawiłem kurtkę.

DSC_0434_zps576fc1a1.jpg

DSC_0435_zps5abb3590.jpg

DSC_0436_zps9800e6e9.jpg

DSC_0437_zps906d9252.jpg

DSC_0438_zps600493a5.jpg

Mam nadzieję ,że coś widać. Dalej walczę z makro .

Przyczepka doczekała się dawcy kół , tym dawcą jest haubica 75mm od Zvezdy. Drobiłem ramę i błotniki, detale później .

DSC_0446_zps7fc7cafb.jpg

DSC_0447_zps5e212918.jpg

DSC_0448_zps802d9c7a.jpg

No i rzut okiem na całość:

DSC_0449_zps4a43f486.jpg

DSC_0450_zps31326615.jpg

DSC_0451_zps9146b150.jpg

I część ramy dorobiona dosłownie przed chwilą .

DSC_0452_zpscd4f6fd6.jpg

Mam nadzieję ,że zdjęcia znów nie rażą .

Dziękuje i pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Dzisiaj mała aktualizacja. Pomalowałem flakpanzer'a german grey'em od valejjo ,jednak wymaga małej korekty jaśniejszą warstwą . Inaczej nie będzie widać wash'a ,ani niczego innego.

DSC_0493_zps448c7575.jpg

DSC_0492_zps8bfb2561.jpg

Mam zamiar wykonać podstawkę ,może w końcu uda mi się jakąś zrobić . Znalazłem więc odpowiedni kawałek styropianu i zabrałem się za planowanie , czyli dwa warianty:

Wariant A- załoga flaka wpadła do rowu /koryta i tak swój wehikuł porzuciła na pastwę losu:

DSC_0494_zps1c02ee21.jpg

Wariant B -odpoczynek załogi. (Po prawej możliwy most)

DSC_0495_zps749e084e.jpg

To tyle.

Dziękuje i pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy styropian to dobry pomysł, wydaje mi się dość niewdzięcznym materiałem w kształtowaniu wybojów i nierówności. Może bardziej płasko i np. plastelina?

Kolor bardzo fajny Ci wyszedł, jednakże moim zdaniem przyczepka jest najsłabszym elementem zestawu. Może zamiast tego jakiś element krajobrazu/architektury???

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy styropian to dobry pomysł, wydaje mi się dość niewdzięcznym materiałem w kształtowaniu wybojów i nierówności. Może bardziej płasko i np. plastelina?

Kolor bardzo fajny Ci wyszedł, jednakże moim zdaniem przyczepka jest najsłabszym elementem zestawu. Może zamiast tego jakiś element krajobrazu/architektury???

 

Pozdrawiam, Marcin.

 

To prawda troszkę poległem przy przyczepce ,ale chyba ją zostawie ,ze styropianem pomyśle ,bo poza karton-gipsem nie mam nic innego pod ręką.

O jakie elementy krajobrazu lub architektury Ci chodzi?? Jest to moja pierwsza podstawka ,więc na dużo liczyć nie mogę .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie elementy krajobrazu lub architektury Ci chodzi??

Jakieś drzewko, płotek, krzaki, poszukaj w innych wątkach.

Jeśli chodzi o drzewka to nie mogę znaleźć drutu - szukałem po budowlanych ,a tam albo jakieś cynowe albo z izolacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak żartujesz sobie

 

Dalej nie wpadłem na to z czym sobie żartuje.

 

Zastanów się...

 

Modelarstwo nie dotarło do polski miesiąc temu?? fora modelarskie polskojęzyczne nie funkcjonuje od tygodnia??

Jeżeli to o co pytam trwa dużo dłużej to nie żartuj sobie ze mnie i z innych kolegów... fajnie że próbujesz ze styropianem i z tą przyczepką ale daj spokój takie próby to sobie mogłeś robić kilka lat temu... sam piszesz że przyczepka nie jest jakaś rewelka ale zostanie... po co pchasz się dalej z takim gniotem?? kwestia styropiany też była wiele razy przerabiana ale ty zrobisz remake tego i pokażesz że styropian nie jest do końca trafnym wyborem...

 

Koledzy modelarze co się z wami stało?? kiedy znowu pojawi się pamiętny post Madeiry jak u mnie w temacie który ostudzi zapał modelarzy którzy myślą że robią postępy a tak na prawdę robią sobie żarty z tego hobby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak żartujesz sobie

 

Dalej nie wpadłem na to z czym sobie żartuje.

 

Zastanów się...

 

Modelarstwo nie dotarło do polski miesiąc temu?? fora modelarskie polskojęzyczne nie funkcjonuje od tygodnia??

Jeżeli to o co pytam trwa dużo dłużej to nie żartuj sobie ze mnie i z innych kolegów... fajnie że próbujesz ze styropianem i z tą przyczepką ale daj spokój takie próby to sobie mogłeś robić kilka lat temu... sam piszesz że przyczepka nie jest jakaś rewelka ale zostanie... po co pchasz się dalej z takim gniotem?? kwestia styropiany też była wiele razy przerabiana ale ty zrobisz remake tego i pokażesz że styropian nie jest do końca trafnym wyborem...

 

Koledzy modelarze co się z wami stało?? kiedy znowu pojawi się pamiętny post Madeiry jak u mnie w temacie który ostudzi zapał modelarzy którzy myślą że robią postępy a tak na prawdę robią sobie żarty z tego hobby??

Nawet przez myśl nie przeszło mi żartowanie z kogokolwiek ani z czegokolwiek. Jak widać robiłem to nieświadomie . A dlaczego? Dlatego ,że może jednak z tej przyczepki coś wyjdzie , lepsze to niż nic ,zawsze jest ten pierwszy raz. A styropian lubię ,różne rzeczy czasem mówię itp. Jednak to nie zmienia faktu ,że się posłucham i przemyślę sprawę. Podstawka będzie mała ,płaska i prosta ,taka na poćwiczenie . Z pianką się bawić na razie nie będe . Przyczepka idzie w takim razie w niebyt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model dostał odpowiedni kolor , jak na pomalowany w 100% pędzlem to nie wygląda na zalanego farbą i to mnie cieszy.

Zrobiłem od razu rozjaśnienie odstających elementów jaśniejszym odcieniem i wyszło nawet nawet.

Oto efekty paru dni pracy:

DSC_0499_zps179242fe.jpg

DSC_0500_zps70353440.jpg

DSC_0501_zps12934f05.jpg

DSC_0502_zps0d4c8196.jpg

To na tyle ,bo coś nie mogę dobrych zdjęć porobić , ale mam nadzieję ,że coś widać.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, fajnie, że próbujesz coś zdziałać od zera ( przykład przyczepka ), tylko jakby to powiedzieć...

Skala 1:72 to bardzo, bardzo trudna sprawa nawet z fabrycznym zestawem a cóż dopiero, gdy robi się coś od podstaw.

Sam jestem początkującym. Mam kilka modeli w 1:72 na półce do sklejenia i powiem Ci, że odpuściłem. Stwierdziłem, że najpierw muszę, jak to mówią, "ogarnąć" jakoś modele w skali 1:35.

To nie tylko kwestia umiejętności, ale także wiedzy, doświadczenia, posiadanej chemii ( i poznanie jej właściwości ), materiałów, narzędzi i tak dalej... - słowem warsztatu.

Czym model mniejszy tym te wszystkie czynniki muszą być na wyższym poziomie - tak ja to sobie przynajmniej tłumaczę i choć mnie korci, to tego swojego Tigera I, T-34/76, M48 w 1:72 jeszcze nie kleję, bo bym je spartolił na 100% ( pewnie i tak spartolę ).

 

Naprawdę nie chcę Cię zniechęcać, ale może skoncentruj się póki co na modelach w 1:35. Wiem, że działasz z KW-2. Sądzę, że z pomocą Kolegów z forum ten KW ma szansę na to by wyszedł dobry model. Z czasem, jestem pewien, że spokojnie podziałasz i w 1:72 - wszystko przed Tobą .

Trzymam kciuki za Twoje modele i do boju - bo to super hobby jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, fajnie, że próbujesz coś zdziałać od zera ( przykład przyczepka ), tylko jakby to powiedzieć...

Skala 1:72 to bardzo, bardzo trudna sprawa nawet z fabrycznym zestawem a cóż dopiero, gdy robi się coś od podstaw.

Sam jestem początkującym. Mam kilka modeli w 1:72 na półce do sklejenia i powiem Ci, że odpuściłem. Stwierdziłem, że najpierw muszę, jak to mówią, "ogarnąć" jakoś modele w skali 1:35.

To nie tylko kwestia umiejętności, ale także wiedzy, doświadczenia, posiadanej chemii ( i poznanie jej właściwości ), materiałów, narzędzi i tak dalej... - słowem warsztatu.

Czym model mniejszy tym te wszystkie czynniki muszą być na wyższym poziomie - tak ja to sobie przynajmniej tłumaczę i choć mnie korci, to tego swojego Tigera I, T-34/76, M48 w 1:72 jeszcze nie kleję, bo bym je spartolił na 100% ( pewnie i tak spartolę ).

 

Naprawdę nie chcę Cię zniechęcać, ale może skoncentruj się póki co na modelach w 1:35. Wiem, że działasz z KW-2. Sądzę, że z pomocą Kolegów z forum ten KW ma szansę na to by wyszedł dobry model. Z czasem, jestem pewien, że spokojnie podziałasz i w 1:72 - wszystko przed Tobą .

Trzymam kciuki za Twoje modele i do boju - bo to super hobby jest .

Masz 100 % rację . Prace przy flaku na razie wstrzymuje i zajmę się KV-2 (trochę mnie zniechęca jakosć Zvezdy ). Zawsze tak miałem ,że porywałem się na coś trudniejszego nie robiąc tego łatwiejszego . Poćwicze , poróbuje , "dorosne" i wróce do flaka , choć planuje zostać w skali 1:35 , mając rozgrzebane 3 modele w siedem-dwójce.

Dziękuje i pozdrawiam.

PS: Moje modele mają jeszcze daaaaleko do Twoich

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace przy flaku na razie wstrzymuje

 

Trochę szkoda, dużo Ci już nie zostało. Fakt, poległeś na przyczepce, ale reszta całkiem fajna. Zmyj starą farbę, spróbuj pomalować jeszcze raz, może rzadszą farbą i więcej warstw?

Warto dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, dużo Ci już nie zostało. Fakt, poległeś na przyczepce, ale reszta całkiem fajna. Zmyj starą farbę, spróbuj pomalować jeszcze raz, może rzadszą farbą i więcej warstw?

Warto dokończyć.

Pożyjemy zobaczymy ,na razie zmywam farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Fachmanami'' się nie przejmuj - krytyka na klatę i dziergasz dalej tego karalucha.

Zmyj farbę i maluj na nowo.

Przyjąłem ,farbę zmyłem.Ludzika pomalowałem w 40%:

DSC_0518_zps4b29d278.jpg

DSC_0517_zps149e71c9.jpg

DSC_0516_zpsfcc79cb6.jpg

DSC_0515_zpsbb93d39e.jpg

Btw.: Poszukuję zdjęć silnika od bisona dokładnie Maybach NL 38TR, w sieci znalazłem tylko jedno . Jeżeli ktoś coś wie lub ma proszę dać znać.

Dziękuje i pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.