Skocz do zawartości

Flakpanzer I [First to fight , Zvezda, scratch] 1/72


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po prawie tygodniowej ciszy coś tam pokażę. Położyłem nową warstwę ,ale była za ciemna ,to położyłem jaśniejszą. Niestety zmywacz jednak znów się przyda ,farba jest dość jasna , z resztą sami oceńcie :

Parę ciemno-jasnych ujęć...

DSC_0527_zps38c3985c.jpg

DSC_0528_zpseb77cd5a.jpg

DSC_0529_zps954f966a.jpg

DSC_0530_zps6779d871.jpg

DSC_0531_zps02fe5b7d.jpg

DSC_0536_zps3be4a01e.jpg

...z manualo-makrowymi ujęciami na wojaka . Wojak otrzymał oczy .Czekają mnie poprawki,jakieś cieniowanie twarzy i rąk oraz suchy pędzel po całości....

DSC_0533_zpsa497e047.jpg

DSC_0534_zpsf57f96f8.jpg

DSC_0535_zpsaa552096.jpg

...parę "baboli"...

DSC_0537_zps6107eb58.jpg

DSC_0538_zps03d1b5d7.jpg

...wojak na stanowisku...

DSC_0540_zpsb48b1978.jpg

...a tutaj farby z jakich skorzystałem do zrobienia koloru ,którego szukałem, czyli ciutkę jaśniejszy niż "szary niemiecki" i lekko wpadający w niebieski kolor, wyszło dość fatalnie .

DSC_0539_zpsc24400cb.jpg

To tyle , czekam na krytykę ,podpowiedzi i inne.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

fajne cyngle :-)

Które cyngle?

 

no te okulary typu "lenonki"

 

Wpisz w google to zobaczysz kto był to i jego słynne cyngle :-D

 

Nawet po googlach szukać nie musze ,bo wiem nawet bez nich kto to jest. Ale ciekawostkę o okularach zapamiętam i oczka wojaka poprawię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, co do figurki, to oczka będziesz poprawiał? Na razie wygląda jak by miał "Lenonki", może postaraj się pomalować na biało i później cyknij kropeczki. Może tobie sie uda, bo mnie .. cholerne "Lenonki"

 

images?q=tbn:ANd9GcTlVQ3zz6ZGW5zHWnldC2a5NXD4rlED5sHFUPwqVVLOVBuu4tG3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, co do figurki, to oczka będziesz poprawiał? Na razie wygląda jak by miał "Lenonki", może postaraj się pomalować na biało i później cyknij kropeczki. Może tobie sie uda, bo mnie .. cholerne "Lenonki"

 

images?q=tbn:ANd9GcTlVQ3zz6ZGW5zHWnldC2a5NXD4rlED5sHFUPwqVVLOVBuu4tG3

Lenonek straci oczy i dostanie w ich miejscu ciemnego wash'a .

Po niedługim namysle doszedłem do wniosku ,że ułożenie działa mi się nie podoba i musze je zmienić. Zatem wcielam w życie operację ,której celem będzie pozbycie się części błotników z klapami ,wstawieniem zamiennych kawałków , nowych blach i dopancerzenia . Mniej więcej tak to opisuje ten prosty schemacik :

DSC_0530_zpsab518243.jpg

Obawy mam duże , po ucięciu model straci około 1,35 cm długości . Czeka mnie niezbyt przyjemne cięcie i szlifowanie ,ale mam ogromną nadzieję ,że mi się uda i poprawi to wygląd modelu.

Pozdrawiam

Kuba

PS: Dzięki Piotr_P za przydatne zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedługim namysle doszedłem do wniosku ,że ułożenie działa mi się nie podoba i musze je zmienić.

 

Przemyśl to, może trochę dłużej; pamiętaj: lepsze jest wrogiem dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedługim namysle doszedłem do wniosku ,że ułożenie działa mi się nie podoba i musze je zmienić.

 

Przemyśl to, może trochę dłużej; pamiętaj: lepsze jest wrogiem dobrego.

Już za późno , model skórcony ,teraz czekam na chwilę wolnego ,żeby wyciąć odpowiednie kawałki evergreen'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Wszem i wobec ogłaszam ,że pierwszy etap operacji zakończył się pomyślnie przeszczepem dwóch kawałków profili evergreen'a , pomimo małych komplikacji.

Oto mała fotorelacja:

DSC_0547_zpsf6c04637.jpg

DSC_0548_zpsda17a4ca.jpg

DSC_0549_zps527fe361.jpg

Mały dodatek- lina holownicza , splot z dwóch drucików miedzianych.

DSC_0556_zpsf52ba2b9.jpg

No i moje ukochane wnętrze , oczywiście dostanie jeszcze parę części.

DSC_0557_zpsb97673ed.jpg

Dzisiaj to na tyle.

Dziękuje i pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kawał roboty wsadzasz w ten model, ale .. jak mogę tobie podpowiedzieć, to tą klapkę usuń i zrób ją z kartonu, chyba, że masz pvc lub "wpienione" poliester o,3-0,4, ta jest za gruba (PANZERna), linę, aby lepiej się ułożyła (lepszy efekt), zrób ze skręconego cienkiego sznurka lub nitki i usztywnij ją wikolem, jest plastyczny, da się ona ułożyć. Szkoda by było, aby takie detale, które widać "wysadziły" twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Ruszyło coś w temacie flaka. Poprawiłem konstrukcje ,dodałem "pudło" na wycior (ale to na razie prototyp) . Hans z lenonek przeszedł na soczewki , czyli wash w zagłębienia. Najpierw sklejone połówki :

DSC_0666_zps956307ed.jpg

DSC_0667_zps47e18962.jpg

Z "pudłem":

DSC_0668_zpsef5eb7fc.jpg

Zmiana w konstrukcji:

DSC_0669_zpsa2e08f78.jpg

Hans:

DSC_0670_zps33a50947.jpg

DSC_0671_zpse53a1823.jpg

DSC_0672_zps0910e5ea.jpg

DSC_0673_zpsa6eada2e.jpg

DSC_0674_zps2e7d0829.jpg

Na razie to tyle.

Pozdrawiam wielkanocnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hansowi może washa bialego lepiej zrobić na oczka,choć jest duzo lepiej...z drugiej strony był takim indywidualistą na tle panzerwaffe...fajne cyngle mial...ale cóż regulamin rzecz święta :-)

 

z tym pokrętłem wygląda troche jak ślepy d.j który zbiera na fajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hansowi może washa bialego lepiej zrobić na oczka,choć jest duzo lepiej...z drugiej strony był takim indywidualistą na tle panzerwaffe...fajne cyngle mial...ale cóż regulamin rzecz święta :-)

 

z tym pokrętłem wygląda troche jak ślepy d.j który zbiera na fajki

 

Jak zasiądzie obok działka to już nei będzie zbierać na fajki , tylko bardziej celować w jakieś samoloty .

Jutro podkład i malowanko -musze go w końcu skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Czołem!

Co raz bliżej końca ! Mając około godziny obrzuciłem model toną błota . W sumie efekt nie jest według mnie przesadzony.

Użyłem mieszanki gipsu , pigmentów ( North Africa Dust , Medium Rust , Dark Earth i pyłu ceglanego , który sam sporządziłem) i track wash'a .

Dojdzie do tego podstawka z pokrywki od rożka lodowego .

Oto fotki:

DSC_0711_zps81b7f91e.jpg

DSC_0710_zps631c5468.jpg

DSC_0709_zpsedc7a522.jpg

Lennon na miejscu .

DSC_0701_zps16a89b46.jpg

DSC_0700_zpsc93ef41a.jpg

DSC_0699_zps807b9e5e.jpg

DSC_0698_zpsaa64db4a.jpg

DSC_0697_zpsb7705c18.jpg

DSC_0702_zps22310a09.jpg

DSC_0696_zpsace30f9d.jpg

Model po wash'u , dojdzie jeszcze cieniowanie "cukierkowe" i obicia.

Na razie to tyle.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.