Skocz do zawartości

HH-60J Jayhawk - U.S. Cost Guard - 1:48


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria zdjęć HH-60J, którego budowę można podejrzeć w Warsztacie

 

8f37tm.jpg

ec683u.jpg

kbocrm.jpg

8c7xqh.jpg

is29t8.jpg

lwrcbt.jpg

 

I takie małe zestawienie dwóch podobnych maszyn

 

rktec7.jpg

0yazbm.jpg

hsdtjk.jpg

avwplf.jpg

2j5so7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne maszyny. Fajnie zrobione i ciekawe pomysły na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdetalowanie piasty WN urzeka. Cały model fantastyczny.

Czy składnie łopat to standard w tym modelu czy własna inwencja?

 

Ciesze się że się podoba Składane łopaty w tych śmigłowcach to standard, bo wszystkie są fabrycznie przygotowane do transportu na pokładach np Herculesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdetalowanie piasty WN urzeka. Cały model fantastyczny.

Czy składnie łopat to standard w tym modelu czy własna inwencja?

szkoda , ze SF, wszyscy robią ohy ahy, a nie widza np źle lub krzywo położonych kalek, złej skali i wielu innych błedów etc etc

 

Adam widzę że masz duży problem z moim modelem. Rozumiem, że Tobie się nie podoba, i uważasz że jest do d**y i OK, masz prawo do własnej opinii, po to jest to forum, ale nie odbieraj innym możliwości pozytywnego odbioru mojej pracy, lub nie narzucaj na siłę swojego zdania. Ja nie jestem zawodowym modelarzem, lub nie robię tego od 20 lat, to jest mój trzeci model od 15 lat i może 15 w życiu, i mam świadomość że nie jest idealny, ale też nie startuje w jakimś konkursie z nagrodami. Cieszę się z konstruktywnej krytyki, bo będę wiedział na przyszłość co w następnej pracy poprawić, ale czepianie się całości stwierdzeniami typu "użyłeś złego numeru bocznego" lub "kalka jest w złej skali" to sorry ale jakoś do mnie nie przemawia. Poza tym, skąd wiesz że kalka jest w złej skali?? Robiłeś pomiary czy po prost rzuciłeś "fachowym okiem" i wiesz że przekroczyłem granicę błędu o 0,0014mm??

 

Uważam że powinieneś trochę wyluzować, bo tak jak Ci już kiedyś napisałem, to tylko zabawa plastikowymi samolocikami, a nie sens życia... przynajmniej w moim przypadku.

Poza tym, zwróć uwagę, że z pośród wszystkich opinii, tylko Ty się czepiasz, bo nawet nie nazwę tego krytyką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdetalowanie piasty WN urzeka. Cały model fantastyczny.

Czy składnie łopat to standard w tym modelu czy własna inwencja?

 

Ciesze się że się podoba Składane łopaty w tych śmigłowcach to standard, bo wszystkie są fabrycznie przygotowane do transportu na pokładach np Herculesów.

 

Nie zrozumieliśmy się. Wiem, że takie śmiglaki mogą z przyczyn "magazynowych" składać łopaty WN. Chodziło mi o to czy model sam w sobie jest dostosowany przez producenta do składania i rozkładania łopat czy to twój "field mod"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdetalowanie piasty WN urzeka. Cały model fantastyczny.

Czy składnie łopat to standard w tym modelu czy własna inwencja?

 

Ciesze się że się podoba Składane łopaty w tych śmigłowcach to standard, bo wszystkie są fabrycznie przygotowane do transportu na pokładach np Herculesów.

 

Nie zrozumieliśmy się. Wiem, że takie śmiglaki mogą z przyczyn "magazynowych" składać łopaty WN. Chodziło mi o to czy model sam w sobie jest dostosowany przez producenta do składania i rozkładania łopat czy to twój "field mod"?

Zestawowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu kolejna osoba , która nie szanuje innych- nie ma sensu bym Tobie wytykać błędy skoro ich nie chciałeś słuchać w warsztacie - moja uwaga dotyczy tego ze twój model daleki jest od oryginału, zabawa , zabawa ale.... po to jest to forum

ale skor mówisz ze sie czepiam to....

foto nr1- napis RESCUE na oknach - nie występuje ( sf)

foto nr2- gwiazda na boku nie w srodku

foto nr3- nr 12 w zlym miejscu za wysoko

foto nr4 - napis US COASt...- za duzy i w złym miejscu nałożony

 

strzałka DANGER po prawej stronie jest odwrotnie zrobiona, nawet nie sprawdziłeś z jakakolwiek fotka- lenistwo

 

o wycinaniu kalek przemilczę- tych błędów jest dużo więcej ( kamera i nie tylko) , ale po co je tu wymienić , skoro w warsztacie nic chciałeś słuchać i uważałeś ze wiesz lepiej

zaskoczę cie tez nie jestem modelarzem i nie czepiam sie wykonania- czytaj moje posty chyba ze masz problemy z polskim - tylko elementów dodatkowych

 

jeżeli chcesz poznać więcej swoich błędów na modelu zapraszam na priv- pokaże ci nawet zdjęcia owego śmigłowca w skali 1:1

dlatego napisze jeszcze raz bo widzę ze masz problemy z czytaniem - bez urazy stwierdzam fakt...

odbiega od oryginału (6012) , ale ok

pierwszy post

 

Żałośnie wygląda stwierdzenie o poszanowaniu ludzi u kogoś, kto trzy zdania później obraża mnie niedorzecznym stwierdzeniem, że nie umiem czytać!! I tak, CZEPIASZ SIĘ!!!, bo jak widać tylko tobie przeszkadzają jakieś kalki i zgodność 100% z oryginałem, wytykasz błahostki, wyciągając je ponad wszelkie pozytywy ,chyba musiałeś mieć trudne dzieciństwo - "bez urazy stwierdzam fakt..." .Widzę że spać przez to nie możesz, bo już z czwarty raz o tym wspominasz. ORYGINAŁ, ORYGINAŁ, ORYGINAŁ... tak jak by kogoś poza tobą to obchodziło w takim stopniu. Rozumiem, złe kolory, zła budowa, ale nie, ty zafiksowałeś się na numerze bocznym. Brawo Sherlocku, dostrzegłeś rażący błąd i teraz będę musiał spalić na stosie cały model i wszystko z czym miał styczność, bo przecież taka obelga w świecie awioniki, że nie wspomnę o gronie modelarzy nie przejdzie bez echa...

 

Oficjalnie ci powiem, że urywam dalsze przekrzykiwanie się z tobą na tym forum, bo jest to idiotyczne, i niczemu to nie służy, ty masz swoje zdanie, ja mam swoje i nikt jak widać nie odpuści. Jeśli uważasz że moje modele nie spełniają twoich oczekiwań to po prostu ich nie oglądaj i oszczędź i mi i sobie nie potrzebnych wytyków i docinek. Forum ma tyle tematów i postów, że spokojnie uda ci się śledzić prace innych bez narażania swojego wzroku na moje modele. A tak na marginesie bardzo chętnie zobaczył bym jakieś twoje modele, bo jakoś nic na forum nie znalazłem... no bo chyba nie powiesz mi że będąc Alfą i Omegą świata modelarstwa sam nie masz się czym pochwalić? No chyba, że ta sentencja przy twoim profilu na dole przy zdjęciach tyczy się właśnie modeli, to nie było pytania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii fochów - Adam ma rację. Jak bierzesz się za samodzielne przerabianie modelu, żeby odwzorować coś z rzeczywistości a w innych sprawach puszczasz wodze fantazji to jest dysonans jak cholera. Tym bardziej, że jeśli pamiętam kalki drukowałeś samodzielnie, więc miałeś i czas i możliwości wydrukować je zgodnie z oryginałem (nie tylko Adam zwraca uwagę na "zgodność z oryginałem" ;) ). Kwestia konsekwencji.

 

Co do spraw technicznych wykonania modelu, wykonany jest na podobnym poziomie, co Twój drugi model więc powtarzanie uwag było by bezcelowe. Nie o to biega, żeby kogoś deptać. Fajnie,że Ci się chce, przerabiać, ćwiczyć nowe sztuczki itd, ale największym błędem, jaki można w modelarstwie zrobić to uwierzyć w to, że jest się najlepszym na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie twoją galerie po raz drugi i nadal mi sie twój model podoba. Są oczywiscie pewne braki i niedoróbki (naprawde niewielu modelarzy na tym swiecie buduje bez zarzutu), ale nie psuja (przynajmniej mi) ogólnego odbioru tego modelu.

Jeszcze jedna rzecz która przychodzi mi na myśl, (ale mogę się mylic), w obydwu twoich modelach mogłeś przyciąć golenie podwozia głównego (przedniego), tycio lepiej by siedziały.

 

p.s. pamiętaj ze to ty płacisz za swoje modele i na twojej półce stoją, wiec tylko tobie muszą się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepsi_adam - Czekamy aż zaprezentujesz nam jakikolwiek ze swoich modeli, widać że jesteś naprawdę doświadczonym modelarzem sklejającym najdoskonalsze modele na świecie, gdzie każda śrubka się zgadza z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.