Skocz do zawartości

Druk kalkomanii


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Kalki kupione, da się na nich nieźle drukować, teraz szukam tego co chcę wydrukować.

Czy są gdzieś w sieci miejsca, gdzie znalazłbym pliki z grafikami dotyczącymi napisów eksploatacyjnych amerykańskiego uzbrojenia?

Chcę dorobić sobie takie do moich rakiet Falcon, ale nie za bardzo mogę coś znaleźć jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od producenta... ( mam na myśli czyste )

Czy na pewno o to chodzi?

Papiery występują w sumie w czterech rodzajach

1. do laserowych bezbarwne; 2. do laserowych z białym podkładem; 3. do atramentowych bezbarwne; 4. do atramentowych z białym podkładem.

O ile druk w atramentówce na złym papierze grozi tylko zamazaniem tuszu to druk w laserówce na niewłaściwym papierze grozi przyklejeniem do wałków i to już jest kosztowne.

 

Do Solo - tak małe napisy wymagają drukarki o rozdzielczości 2400 dpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo takie rzeczy to tylko w corelu. Gdzieś na forum była chyba ta czcionka, jak znajdę to wrzucę bo też by mi się przydała. I fakt aby było cokolwiek widać zamiast czarnych pasków sprzęt musi być dobry, i pamiętaj że kolor ma zawsze mniejszą rozdzielczość niż druk w czernii.

EDIT Czcionka nazywa się Amarillo USAF font, wystarczy ściągnąć wrzucić do Corela i zrobić tabliczki. Ew. pobawić się w Wordzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od producenta... ( mam na myśli czyste )

Czy na pewno o to chodzi?

Na pewno - Techmod robi czyste arkusze kalkomanii które mogą być użytew drukarce laserowej.

Poza tym, że tak twierdzi Techmod, przetestowałem to wielokrotnie, osobiście, na własnej drukarce laserowej - bez większych dla niej problemów ...

 

Papiery występują w sumie w czterech rodzajach

1. do laserowych bezbarwne; 2. do laserowych z białym podkładem; 3. do atramentowych bezbarwne; 4. do atramentowych z białym podkładem.

Masz stu procentową rację - tyle że wspomniany na początku wątku Techmod obecnie (od kilku już ładnych lat) robi do laserwowych - bezbarwne (a o tych z białym podkładem nawet nie informuje na swojej stronie...)

 

O ile druk w atramentówce na złym papierze grozi tylko zamazaniem tuszu...

Z tym bym polemizował... nigdy na plujce HP nie udało mi się w zadowalający sposób wydrukować kalkomanii nawet na specjalnym podładzie do "ink printers" firmy Bare-Metal.

Problem zniknął po przesiadce w domu na drukarkę laserową

 

druk w laserówce na niewłaściwym papierze grozi przyklejeniem do wałków i to już jest kosztowne.

W obecnych czasach jakakolwiek naprawa jest nieopłacalna - taniej kosztuje nowa drukarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.