Skocz do zawartości

T-34/76 1:35 Dragon


jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny. Tym razem wracam do korzeni, czyli dziadka, który mógłby być dymny, że składam jego czołg . Model świetnie wykonany, no bo to przecież Dragon... Model robię prosto z pudła, bo nie ma raczej żadnych błędów.

Koła, bardzo ładnie odlane:

dfed2cd7ccd01982med.jpg

Jak na razie wanna, złożona na sucho:

929ca7b6210c32a2med.jpg

a876b981ab3dfb56med.jpg

03f50d1a7e39bc00med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Figurek nie będzie, ale jak tylko się nauczę malowania twarzy, rąk itp. to dodam, bo niedługo (jak skończę obecny) będę kleił T-34/85 z figurkami z cyber-hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Model świetnie wykonany, no bo to przecież Dragon... Model robię prosto z pudła, bo nie ma raczej żadnych błędów.

 

Z tą świetnością i brakiem błędów to leciutka przesada. Owszem model jest znakomity, ale Dragon strzelił kilka poważnych baboli. Jeden który pamiętam; sprawdź odległość pomiędzy ostatnim kołem jezdnym, a kołem napędowym. Koła praktycznie są w kontakcie. Między nimi jest szczelina około 1 mm. Jak by tak było w oryginale, to przy jakimkolwiek ugięciu na wyboju, dołku itp, koła by się blokowały. Sprawdź na rysunkach technicznych lub po porostu na zdjęciach, ta odległość jest zdecydowanie większa.

Reszta wpadek Dragona wyjdzie w trakcie lepienia. Będą lekkie problemy z jarzmem armaty i takie tam duperele....

 

Nie ma idealnych modeli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za poinformowanie, ale z tym kołem to sam zauważyłem, jak przymierzałem. Fakt, około 1 milimetr, spróbuję jakoś przesunąć w tył, żeby był większy odstęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Model świetnie wykonany, no bo to przecież Dragon... Model robię prosto z pudła, bo nie ma raczej żadnych błędów.

 

Z tą świetnością i brakiem błędów to leciutka przesada. Owszem model jest znakomity, ale Dragon strzelił kilka poważnych baboli. Jeden który pamiętam; sprawdź odległość pomiędzy ostatnim kołem jezdnym, a kołem napędowym. Koła praktycznie są w kontakcie. Między nimi jest szczelina około 1 mm. Jak by tak było w oryginale, to przy jakimkolwiek ugięciu na wyboju, dołku itp, koła by się blokowały. Sprawdź na rysunkach technicznych lub po porostu na zdjęciach, ta odległość jest zdecydowanie większa.

Reszta wpadek Dragona wyjdzie w trakcie lepienia. Będą lekkie problemy z jarzmem armaty i takie tam duperele....

 

Nie ma idealnych modeli.....

 

Jesteś pewny? Z wieloma 34-kami mam do czynienia i ta odległość to zwykle mniej więcej grubość palca a przy nowych tulejach koła ze dwa palce się zmieszczą.

DSC_0402.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło napędowe w T-34 jest łożyskowane łożyskiem stożkowym które się reguluje skręcając i tuleją ślizgową która po prostu się wyciera więc odległość się zmniejsza aż w końcu faktycznie zaczynają koła o siebie obcierać, wtedy trzeba wymienić tuleje i dociągnąć łożyska. W egzemplarzu ze zdjęcia nie dam rady włożyć palca między koła

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms, dzięki że będzie zaglądać, czasu nie tracę, bo jak jest to trzeba wykorzystać . Wszystko złożone na sucho, km z przodu jest jeszcze wsunięty i go wysunę po malowaniu, żeby go nie zamalować.

75e4e46e6fd9cc6amed.jpg

357d199f1dcafac9med.jpg

Praca z blaszkami to mój najsłabszy punkt :(

9b2ddab252995cd3med.jpg

6413338bc70f91c8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, model praktycznie złożony, jutro postaram się o gąski. Szkoda, bo model bardzo przyjemny, jak pamiętam gdy kleiłem zvezdę to mi zajął prawie miesiąc, tutaj ładnie spasowane części itp...

Musiałem zastąpić uchwyty zestawowe na własne, bo przy obrabianiu się połamały.

4012c273a81860e9med.jpg

8f237b1471d35811med.jpg

83b46b722976455bmed.jpg

5dab36de92f54904med.jpg

Zmieniłem również siatkę z tyłu (też dragon-owska) a poprzedniej użyję do kolejnego teciaka ze zvezdy.

18064eb1ab5a314fmed.jpg

3004edc671095a92med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.