Skocz do zawartości

[R] Pancernik Bismarck - 1:700 Dragon


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Rozpoczynam kolejny projekt w skali 1:700 tym razem będzie to przedstawiciel państw Osi.

Pancernik Bismarck chyba jeden z najbardziej znanych okrętów wojennych.

 

P2280008_zpsc05fae2f.jpg

 

Wracając do modelu to co mam zamiar wykorzystać:

-model Dragona Bismarck Premium 1:700

-zestaw fototrawiony Eduarda do Bismarcka

-drewniany pokład WoodHuntera

-lufy metalowe Mastera i RB

-od FlyHawka działka 20mm, 37mm oraz poczwórne 20mm, metalowe maszty.

 

Prace będę wspierał zdjęciami i rysunkami z opracowań Encyklopedia Okrętów Wojennych Pancerniki Bismarck i Tirpitz cz.1-5

Z chemii użyję farb i klejów Tamiya.

 

Na początek to wszystko i jak czas pozwoli będę pomału działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem,wiem

Ostatnio przez przypadek nabyłem książkę Bismarck i zacząłem czytać co podziałało że zechciało mi się go wykonać

A co najważniejsze jest to okręt bardzo dobrze obfotografowany czego dowodem są monografie z których korzystam.

No i to że w porównaniu z HIEI jest BIG, VERY BIG można śmiało powiedzieć kawał modelu i do tego malowanie inne niż tylko szaro - czerwone

 

Moim zdaniem jest łatwiejszy w wykonaniu niż HIEI.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna płytka. Teraz do tej płytki powinieneś zakupić dwa zestawy AK interactive Naval 1 i 2. W prezentacji są jeszcze wykorzystane bodajże trzy oleje AK. To nie jest lokowanie produktu z mojej strony. Tak z ciekawości jaki koszt w moim rodzinnym trójmieście tej płytki? Ja płaciłem 11 ciurlików wielkobryfańskich. A za dwa zestawy Naval ok.20. Co z tego jak mam dwie lewe ręce i tak mi to nie wychodzi jak na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na start relacji, kolejny maluszek z (pełnym kadłubem?), zaczynam powoli przekonywać się coraz bardziej do tej skali,może w niedalekiej przyszłości spróbuje swoich sił z 700tką

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie staram się złożyć kadłub do kupy i przygotować go do szpachlowania. Podział technologiczny trochę nie przemyślany. W Arizonie był lepszy i prostszy w montażu. Tutaj pójdzie sporo szpachli i kleju.

 

P3010001_zps2ceae9bf.jpg

P3010002_zps289fdf25.jpg

 

Co do płytki to cena 55zł . Zestawy AK już mam , oprócz olejnych bo zamiast nich kiedyś kupiłem zwykłe oleje dal plastyków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie inne niż tylko szaro - czerwone

 

Jeśli mowa o malowaniu, to było brać na warsztat Tirpitza, ten to miał fajne schematy kamo

Sam zrobiłem go głównie dla nietypowego malowania w plamy...

Będę patrzył z ciekawością na Twoje poczynania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zastanawiałem się nad Tiripitz -em nawet znalazłem w HobbyEasy wydanie Trumpka oraz blachy Voyagera dedykowane temu zestawowi.

Ale malowanie to za duże wyzwanie jak dla mnie. Może innym razem podejmę rękawicę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale malowanie to za duże wyzwanie jak dla mnie. Może innym razem podejmę rękawicę

 

To racja, wykonać takie kamo to jest wyzwanie... ale tu z pasami na nadbudówkach też będzie trochę zabawy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pamiętam ile razy szpachlowałem , potem kładłem podkład i znów szpachlowałem i znów podkład ehhhh dwa dni tylko szlifowania polerowania i szpachlowania. Kadłub już ukończony. Przygotowałem otwory pod podstawki oraz zabrałem się za golenie pokładów pod drewniany zamiennik

 

P3030001_zps321b2a41.jpg

P3030002_zpsa4c90871.jpg

P3030003_zpsffb90c64.jpg

P3030004_zps54ed17f4.jpg

P3030005_zpsfcfea806.jpg

P3030006_zps89c90bdf.jpg

 

Dzisiaj zamówiłem farbkę Lifecolor UA606 czerwony na spód okrętów Krigsmarine. Niestety Tamka nie posiada takowego koloru a Red Hull Tamki jest zdecydowanie za ciemny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego wykonać osłony skórzane przeciw rozbryzgom na lufy. Mam na myśli wieże 380 mm i 150mm??

 

Krótko mówiąc pokrowce Są tacy co odlewają w żywicy ale są też tacy co kombinują z różnymi masami etc. ja osobiście robię to z szpachli w płynie.....Scharnhorst takowe ma.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Witku przeglądałem Twoją relację i zauważyłem te pokrowce

 

Co do farb LifeColor na razie pozostanę przy tej jednej , drogo wychodzi Przetestuję i zobaczę może się spodoba

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że relacja zamiera

Czasu niewiele i fotek żadnych ale progres też mierny. Jak na razie dłubię wieże Art.głównej . Pościerałem pancerne nity , po szpachlowałem przesunięcia form i zabieram się za zrobienie nowych nitów starą igłą od areo. Nity pociągnę na podstawie zdjęć.

Dzisiaj dotarła do mnie książeczka Kirgsmarine Colors vol1. Dzięki wzornikowi kolorów w niej zamieszczonemu dobrałem nowe kolory z palety Tamki.

Spód zostanie Lifecolor UA606 , kadłub i nadbudówki Tamka XF-12 oraz XF-75. do tego czarny i biały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kadlob I nadbubowki malowane byly dwoma innymi kolorami. Po drugie wudaje mi sie ze kolory ktore dobrales beda za jasne. Przejrzyj watek skell w sprawie malowania temat byl poruszony wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem różne relacje i tak na prawdę malowanie kadłub i nadbudówki były w tym samym kolorze. Większość przemalowywania Bismarcka odbywała się na morzu więc jaki jest sens używać różnych odcieni szarego. Poza tym przejrzałem wiele zdjęć i sądzę że moje malowanie jest właściwe.

Co jasności szarego to jest błędne rozumowanie gdyż Kriegsmarine przed wojną używała ciemniejszych odcieni , a po wybuchu wojny został zmieniony standard co do jasno szarej.

Podawane malowania w instrukcji modeli Dragona i Revella to fikcja jeżeli chodzi o dobór kolorów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie kzugaj dały mi do myślenia i zweryfikowałem kolorystykę z palety Tamki. Spód miła być malowany farbą Lifecolor i powiem szczerze nie przypadła mi ona do gustu. Starałem sie ją rozcieńczać wódką, wodą rozcieńczalnikiem Vallejo i nic. Areo pluł glutkami i koniec.

W akcie rozpaczy dorobiłem kolor sam za pomocą farbek Pactra. Zmieszałem kolor A51 i A 26 (rdzawy i czerwony) oraz dodałem odrobinkę PanzerBrown. Wymieszałem i otrzymałem cały słoiczek 10ml koloru identycznego jak Lifecolor. Malowanie Pactrami jak zawsze super.

 

Co do kolorystyki pozostałej to : Jasny szary XF-20 , ciemny szary XF-63 German Grey , pas linii wodnej XF-85 Rubber black. Pasy kamuflażu belkowego to czarny i biały.

Zostaje przy swoim że kadłub i nadbudówki miały ten sam kolor.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm fajnie jest zademonstrowane krok po kroku jak realistycznie wykonać zmęczony kadłub i cały okręt Kriegsmarine.

Ale czy warte tych 55zł to nie wiem. Drugi raz jak bym wiedział bym nie płacił. Moim zdaniem trochę za drogo.

Jak jesteś zainteresowany pisz na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem różne relacje i tak na prawdę malowanie kadłub i nadbudówki były w tym samym kolorze. Większość przemalowywania Bismarcka odbywała się na morzu więc jaki jest sens używać różnych odcieni szarego. Poza tym przejrzałem wiele zdjęć i sądzę że moje malowanie jest właściwe.

Co jasności szarego to jest błędne rozumowanie gdyż Kriegsmarine przed wojną używała ciemniejszych odcieni , a po wybuchu wojny został zmieniony standard co do jasno szarej.

Podawane malowania w instrukcji modeli Dragona i Revella to fikcja jeżeli chodzi o dobór kolorów.

Pozdrawiam

Masz na to kwity?? Dlaczego nie poszukac na http://www.kbismarck.com/ skarbnica wiedzy na temat B. Ja ze skell-em przerabialismy temat malowania i wychodzi ze informacje zawaret na tej stonie sa jak najbardzie zgodne z rzeczywistoscia. Jak poszukasz dobrze to znajdziesz nawet listy zaloganta B.

Ja trzymam sie tej wersji http://www.kbismarck.com/bism41fiord.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Kwity w postaci czarno białych fotek

Kupiłem nitowadło o kółeczkach z rozstawem ząbków 0,55mm. Za pomocą niego będę wykonywał połączenia nitowane na wieżach i nadbudówce.

P3220002_zpsf0787cd6.jpg

 

Próbowałem na plastiku robić nity i wychodzą bardzo delikatne więc będę wykonywał je po pomalowaniu.

Jak na razie muszę odpokutować nieprzemyślane malowanie kadłuba. Koniec końców kadłub poszedł do mycia w Wamodowskim zmywaczu do akryli.

Malowanie zacząłem jeszcze raz.

 

P3220003_zps8b5e0a4c.jpg

P3220004_zps24c08cb2.jpg

 

Na podstawie monografii Kiregsmarine Colors 1. obliczyłem szerokości poszczególnych kolorów i tak: spód malowany był do wysokości 8m ( 11mm) pas wodny nie był czarny tylko ciemnoszary u mnie jest to RubberBlack Tamki. Szerokość 2,5m ( ok.3mm) Reszta kadłuba to XF-20 Tamki oraz dojdzie ciemno szary Xf-63 oraz pasy biało czarne.

 

O pomstę do nieba woła niedopasowanie drewnianego pokładu.

Jest za długi w części środkowej o ok.1-2mm

P3220005_zps8569d5ee.jpg

 

Trzeba będzie go troszeczkę przeciąć na środku.

Planuję wykonanie relingów na kominie z blaszki przeznaczonej na okna okrętów japońskich IIwś. Są bardzo delikatne więc powinny się nadać.

 

P3220006_zps0c7886cd.jpg

 

A na koniec miła wiadomość dotarły do mnie dodatki od FlyHawka

P3220001_zpsecaf7691.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace się ślimaczą. Jeszcze nigdy chyba tak wolno nie szedł mi żaden model.

Cierpię na chroniczny brak czasu wolnego.

To co wydłubałem woła o pomstę do nieba ze względu na ilość i pewnie jakość.

W Dragonowskim Bismarcku pokutuje słabe spasowanie jak i niezbyt dokładne współgranie z elementami fototrawionymi które wymagają w miejsca

łączenia szpachli i szlifowania.

Ze względu na sporą ilość drewna na nadbudówkach malowanie jest uciążliwe. Trzeba planować co po czym przyklejać aby móc spokojnie kilka rzeczy pomalować na raz.

P3300001_zps4abf67ae.jpg

P3300002_zps1031827b.jpg

 

Nadbudówka w trakcie szpachlowania i szlifowania

P3300003_zps540f7dac.jpg

 

Na dziobowym stanowisku kierowania ogniem wykonałem nitowanie. Podobne będzie na wieżach artylerii.

P3300005_zps74a3de83.jpg

 

Komin przygotowany do obklejania relingiem. Z przodu była nieciekawa szpara więc posiłkowałem się kawałkiem plastiku.

P3300004_zps616427bf.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.