Skocz do zawartości

[R] Pancernik Bismarck - 1:700 Dragon


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zdemontować kutry i troszkę je waloryzować bo straszne klocki są z nich

 

Według planów zrobiłem 2 na 2 tzn. dwa kutry będą mieć rusztowania na których później rozwieszę brezent.

Do waloryzacji użyłem wszystkiego co miałem pod ręką tzn. stare elementy fototrawione , plastikowe profile oraz papier ksero.

 

P7050001_zps0e587d7d.jpg

P7050003_zps309f5a59.jpg

P7050004_zpsbe1d5842.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Czy ktoś wie jakiego koloru mógł być brezent na kutrach ??

Zamieszczam fotkę. Według niej ciemniejszy niż jasno szary ale jaśniejszy ciut niż ceglasto czerwony dna kutra.

 

Bundesarchiv_Bild_193-06-7-16_Schlachtschiff_Bismarck_zpsa793ef97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione elementy wylądowały na pokładzie. Jeszcze tylko przymocować kutry z rusztowaniem i położyć brezent

Liny mocujące wykonane z dwóch drucików 0,07 splecionych ze sobą.

 

P7070005_zps82f7dacc.jpg

P7070004_zps23a3a94b.jpg

P7070003_zps42b64769.jpg

P7070002_zpsbbd77a59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie łodzie i kutry na swoich miejscach

Demontaż i poprawienie było dobrym pomysłem. Do tego doszedł bardziej realistyczny kolorek i jest tak jak powinno

Dzisiaj pierwsze przymiarki do klejenia relingów oraz montażu olinowania.

 

P7090002_zps36fe8057.jpg

P7090003_zpse9fff6d7.jpg

P7090004_zps5c7567c0.jpg

P7090005_zps4f576bea.jpg

P7090006_zps2900816f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie posiadasz??

Jeżeli takie jak w Wichrze czyli klejenie każdego słupka to polecam kleić przed malowaniem. Jak? Najpierw najdokładniej na sucho przyginamy do kształtu kadłuba przykładamy i sprawdzamy. I tak aż do momentu gdy będzie leżał idealnie Potem przykładamy najdokładniej lekko przytrzymujemy i punktowo łapiemy kilka słupków i czekamy aż dobrze wyschnie. Potem to już kleimy każdy po kolei. Po przeschnięci sprawdzamy wygląd i jak jest taka potrzeba to delikatnie szlifujemy lub używamy Debondera. No i malujemy. Tak robię jak okręt ma malowanie jednolite i nie ma drewnianego pokładu.

 

Przy relingach takich jak 1:700 czyli klejenie relingów jako ramka sprawa podobna tyle że łatwiej złapać klejem. Przy różnicy kolorystyki pokład burty relingi maluję przed przyklejeniem ,a wszelkie ubytki farby po klejeniu poprawiam pod koniec prac. Można też delikatnie matowym lakierem pociągnąć po spoinie na koniec aby nic się nie błyszczało.

 

PS. Polecam dobry klej. Osobiście polecam Tamki plus przyspieszacz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Najpierw najdokładniej na sucho przyginamy do kształtu kadłuba przykładamy i sprawdzamy. I tak aż do momentu gdy będzie leżał idealnie ...

 

Czyli paluchem wzdłuż pokładu dogiąć tak? Chodzi mi o te nieszczęsne wichrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście doginam w rękach wspomagając się wiertłem o średnicy 3-5 mm. Wiertło jest dobre przy kształtach obłych. Tzn. rubensowskich Tak robiłem przy Wichrze. Ważne aby kształt relingów odpowiadał krzywiznom pokładu.

Potem przykładam i łapię klejem SG najlepiej jakimś gęstszym bo można korygować i już. Potem rzadkim punktuje po całości jak jest OK.

 

W Wichrze masz dobrze bo relingi mają podpórki tak że nie będzie się gibać reling na prawo i lewo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby inaczej Tylko jest mały problem bo Bismarck posiadał ok.14 różnego rodzaju grubości olinowania. Ja zamierzam poprzestać na dwóch. I tutaj brakuje mi druciku o rozmiarze 0,8 mm do wykonania lin podtrzymujących maszt główny Poszukuje drutu mosiężnego , molibdenowego lub innego dość sztywnego. Ktoś ma pomysł gdzie szukać??

 

Właśnie przed chwilą wykonałem relingi na lewej burcie plus trapy. Oczywiście nie obeszło się bez zonka w postaci otworów które zostawiłem w kadłubie a przeznaczonych pod plastikowe trapy. Trawione elementy nie zasłaniały ich więc za pomocą SG i plastikowych profili 0,5mm pozatykałem je i delikatnie ściąłem żyletką. Wyszło nawet nawet. Zobaczę jak jutro podmaluję te miejsca

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śliczny.. Będziesz malował matem po otaklowaniu, czy przed? Jeśli po, to nie porobią sie na linach takie forfocle malując sprajem lub aero?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wiem. Słabo się na tym znam....

Ale zauważyłem - może to tylko złudzenie, że akryle (używam Gunze), normalnie rozcieńczone rozpuszczalnikiem Gunze - jak do malowania - potraktowane dodatkowo malutką kropelką nitro jakby lepiej trzymają....

dają też lepszą ( to też subiektywnie oceniam) powierzchnie przylegania na plastiku - jakby się farba nieco wżerała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam farb Tamiya. Nie wiem czy tak samo będą reagować jak Gunze.

 

Ukończyłem relingi na całym obwodzie okrętu i powiem że położyły się bardzo dobrze. Udało się idealnie zgrać z linią pokładu. W trakcie prac opatentowałem jak dla mnie nowy sposób z użyciem drobnych skrawków taśmy maskującej. Na początek doginałem relingi do mniej więcej kształtu pokładu potem przykładałem i przyczepiałem taśmą wzdłuż burt tak w 3-4 miejscach. Potem igłą i rzadkim SG delikatnie zalewałem łączenie reling kadłub. Oczywiście pomijając miejsca gdzie była taśma Te miejsca podlewałem po zdjęciu taśmy.

 

Zawiesiłem kilka linek których i tak prawie nie widać na fotkach linki wykonałem z druciku 0,04mm i tu ukłon w stronę Grzegorza dzięki któremu go mam

 

Linkę pod banderę wykonałem z żyłki 0,04mm bo chciałem aby była wygięta.

Dorobiłem łańcuch kotwiczny z kotwicami. Wiem wiem powiecie że przeskalowany i trzeba było wykorzystać fototrawiony. Próbowałem zamocować fototrawiony ale bardzo ładnie pękał za każdym razem i był hmmm za płaski. Więc użyłem najmniejszego łańcuszka jaki znalazłem. Jest pewnie większy niż oryginał ale jak dla mnie może być

 

P7120001_zpsf6fcac89.jpg

P7120002_zps9bd36a56.jpg

P7120003_zps60b9125c.jpg

P7120005_zps6e323035.jpg

P7120006_zps4bcc3af0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko jest wykonać to olinowanie tylko na podstawie szczątkowych informacji. Co ja się nakopałem w necie , nawet modele kartonowe Halińskiego i GPM przeglądałem. Wszędzie to samo. Jest rozrysowane że się zaczyna ale gdzie i dokąd ta linka biegnie to już nie. To co wykonałem do tej pory to tylko na podstawie zdjęć.

 

IMG-20140714-00108_zpscd86de0f.jpg

IMG-20140714-00110_zps3cdb0c52.jpg

IMG-20140714-00112_zps4619c834.jpg

 

Zostało jeszcze trochę linek do przyklejenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że bym bardzo chciał Podeślij jakiś skanik to będzie się na czym wzorować

Jak na razie walczę na podstawie zdjęć. Niektóre linki wykonałem z żyłki 0,04 mm żeby wyglądały na luźne sznurki tak jak na zdjęciach.

 

Mały upgrade

 

IMG-20140715-00114_zps6af685ca.jpg

IMG-20140715-00115_zpsd498f5b7.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bismarck jako okręt ukończony. Bandera powieszona, teraz czas zabrać się za dwa samolociki Arado 196 które trzeba troszkę ulepszyć

Troszkę zdjęć ukończonego "prawie" Bismarcka

 

IMG-20140719-00146_zps9adc86dc.jpg

IMG-20140719-00149_zps2a620958.jpg

IMG-20140719-00150_zps2872d6b4.jpg

IMG-20140719-00151_zps62c0d9b1.jpg

IMG-20140719-00152_zps5316f5ac.jpg

IMG-20140719-00154_zps1c83aced.jpg

IMG-20140719-00159_zps27911bdc.jpg

IMG-20140719-00160_zps8b2871a5.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.