Skocz do zawartości

Chłodnia Schmitz 1:24 Italeri 3813 ''Reefer Trailer''


fpatryk99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po Scanii i Volvie zaczynam naczepę Italeri a konkretnie chłodnię którą nie złoże w wersji pudełkowej ;). Ponieważ nie będzie żadnych naklejek tylko cała biała, ramę zaszpachluję przy łączeniach i psiknę czarnym ale nie będę się rozpisywał daje fotki ramy

a909b4a1cdb5f4f5gen.jpg

178c5d79e46bf567gen.jpg

f164f9225631d67dgen.jpg

Doradzajcie coś jak coś jest lepiej zrobić czy coś każda pomoc się liczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. To może ja coś powiem... Jak narazie to nie ma co do omawiania, ze zdjęć nic nie widać po za jednym, widać że model nie będzie malowany wiec nie można powiedzieć abyś przetarł papierem ściernym rame bo skoro nie będzie malowana to będą widoczne ślady po szlifowaniu. Model jest sklejany prosto z pudełka wiec sklejasz krok po kroku z instrukcji nic własnego nie wnosisz. Pomysl o elektryce ramy, o malowaniu, wtedy można coś podpowiedzieć a tak co można powiedzieć.... Jeszcze zdjęcia strasznie ciemne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybciutko to idzie ;D

Szybko nie znaczy dobrze.

Nie wiem dlaczego zdecydowałeś się na sklejanie naczepy bez malowania jej elementów. Ciężarówkę też budowałeś bez użycia farb ? Chyba nie a w naczepach zasada jest ta sama. Przede wszystkim usunięcie nadlewek, szwów, śladów po wypychaczach. Te elementy występują w każdym modelu do sklejania i strasznie rzucają się w oczy. Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko nie znaczy dobrze.

Nie wiem dlaczego zdecydowałeś się na sklejanie naczepy bez malowania jej elementów. Ciężarówkę też budowałeś bez użycia farb ? Chyba nie a w naczepach zasada jest ta sama. Przede wszystkim usunięcie nadlewek, szwów, śladów po wypychaczach. Te elementy występują w każdym modelu do sklejania i strasznie rzucają się w oczy. Przemyśl to.

 

Nic dodac, nic ujac...mozna pisac sto razy, a i tak robisz po swojemu, chocby na przyklad zdjecia - pisalismy juz o tym w jednym z Twoich tematow. Wysil sie troche, a zobaczysz lepsze efekty swojej pracy. Zajzyj do warsztatow innych uzytkownikow, czytaj posty i pytaj jak czegos nie wiesz.

 

Przede wszystkim zwolnij tempo pracy, bo w modelarstwie pospiech nie wychodzi na dobre.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to teraz pojechałeś po bandzie...swój model zacząłeś tak jak byś zaczną budowę domu od dachu..Najpierw się szlifuje nadlewki,szpachluje,skleja i szpachluje i szlifuje, maluje na końcu jak już masz wszystko wyszlifowane ,jak rama jest sklejona . A ty zabierasz się od du....strony...(sorki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to teraz pojechałeś po bandzie...swój model zacząłeś tak jak byś zaczną budowę domu od dachu..Najpierw się szlifuje nadlewki,szpachluje,skleja i szpachluje i szlifuje, maluje na końcu jak już masz wszystko wyszlifowane ,jak rama jest sklejona . A ty zabierasz się od du....strony...(sorki)

 

Nie rozumiem cie. Wszystko było wyszlifowane ładnie zadziory nie zadziory na końcu zaszpachlowałem i dopiero pomalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co kola przykleiłeś??skrzynia po co?? pamiętaj o jednym ze zanim zaczniesz cokolwiek kleić przestudiuj dobrze instrukcje, bo to że w instrukcji jest ze masz teraz kola przyklej nie jest właśnie dobrym rozwiązaniem ,trzeba pomyśleć samemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w pierwszym poście aby ci mówić co i jak ...wiec pisze ale Ty i tak robisz po swojemu, wiec teraz pewnie" bo chce" przyklej kalki na chłodnie a później dopiero maluj...czy nie widzisz ze sam sobie robisz pod górkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum tak mi było wygodniej malować na kołach jak stała bo

1. nie miałem gdzie położyć, żeby się nie pobrudziło i wyschło

2. Tak mi po prostu było wygodniej

3. Koła tylko zakleiłem i po sprawie

4. na budę tył zalepię albo od nowa pomaluję bo nie ładnie mi wyszło a jak 2 raz bd robił to mi wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, a szczerze mówiąc to tylko podpiąłem do foty

Ale jak sobie utrudniam ? bo moim zdaniem to sobie ułatwiam robię tak żeby mi było łatwo ;)

Rama pomalowana mi się podoba można powiedzieć, że bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wieki tłumaczymy ludziom żeby się nie spieszyć z robotą. Jeśli to nie tajemnica --to ile Ty masz wiosen? Może warto jeszcze podrosnąć trochę , aby pojąć to co radzą Ci stare wygi modelarskie. Zasadnicze pytanie---- po co pytasz kiedy i tak zrobisz po swojemu ? Chyba szkoda naszego czasu . Moja rada--- trenuj, trenuj, a jak będziesz miał COŚ co w końcu uznasz za wartościowe to wal na forum. Tyle rekolekcji na dzień dzisiejszy. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wieki tłumaczymy ludziom żeby się nie spieszyć z robotą. Jeśli to nie tajemnica --to ile Ty masz wiosen? Może warto jeszcze podrosnąć trochę , aby pojąć to co radzą Ci stare wygi modelarskie. Zasadnicze pytanie---- po co pytasz kiedy i tak zrobisz po swojemu ? Chyba szkoda naszego czasu . Moja rada--- trenuj, trenuj, a jak będziesz miał COŚ co w końcu uznasz za wartościowe to wal na forum. Tyle rekolekcji na dzień dzisiejszy. Amen.

 

Chcesz wiedzieć. okej mam 15 lat nie ukrywam tego modelarstwem się dopiero zacząłem i cały czar trenuję nie chwalę się swoimi modelami tylko pokazuję jak komuś się nudzi tak jak mi czasami to może sobie wejść popatrzeć. ale nie rozumiem o co wam chodzi z tym malowaniem ? jak mówię, że jakbym nie przykleił kół to cały brud byłby na spodzie ramy. Koła obkleiłem taśmą i Jest okej ani żadnych zacieków, ani zadrapań lakieru. Wyszła tak jak powinna wyjść.

A to, że całej nie oszlifowałem przed malowaniem to tylko brak doświadczenia i materiału. Ale teraz jak już bydę będę malował to przytrę jakimś papierem ściernym lekko i będzie okej ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
jakbym nie przykleił kół to cały brud byłby na spodzie ramy.

Jak byś się zapytał, to byś wiedział że, robi się hak z drutu, wiesza się ramę na jakiejś rurce czy gdziekolwiek, wtedy maluję. Nie leży ci ona i nie ma brudu na spodzie, tylko wisi i schnie. Następnie ściągasz z haka i rama jest gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.