Skocz do zawartości

Chłodnia Schmitz 1:24 Italeri 3813 ''Reefer Trailer''


fpatryk99

Rekomendowane odpowiedzi

...tylko pokazuję jak komuś się nudzi tak jak mi czasami to może sobie wejść popatrzeć.

Ale teraz jak już bydę będę malował to przytrę jakimś papierem ściernym lekko i będzie okej ;)

 

A.d.1 - Uwierz mi może i ludzie wchodzą tutaj trochę z nudów, choć raczej z ciekawości. No i żeby sobie na coś popatrzeć, to trzeba wiedzieć, że ktoś ma cos do pokazania. Ok...można i tak potraktować twoje wątki ale bardziej w kategorii "jak nie powinniśmy postępowac podczas budowy modelu".

W tym kawałku wypowiedzi przebija sie przez Ciebie tzw. pokolenie youtube, facebooka i innych tego typu "zabawek internetowych", które niestety dewaluują role młodych umysłów do mechanizmu zombie. Zjeść, patrzec nieco bezmyślnie w nie zawsze sensowne rzeczy, zjeść, spać, szkoła/praca/zjeść i tak w kołko. Świetnym przykładem jest choćby to, że negujesz dobre rady "bo ci tak wygodniej".

-"wyrzuce granat 10 sek. po wyjęciu zawleczki bo mi tak lepiej wyjdzie"...mhm

Większość ludzi tutaj chyba jednak traktuje internet i materiały w nim znajdywane w sposób zgoła odmienny...jako bazę - wiedzy, informacji, sposobów na rozwiązanie napotkanych problemów.

 

A.d.2 - Potwierdzenie tego co wyżej. Naprawdę...nie musisz pisać co zrobisz nastepnym razem...ważniejsze jest yś sam wiedział, że powinieneś to zrobić i nie jakimś i nie trochę - tylko znajdź tu informację jakim papierem i jakimi sposobami i jak powinno to być zrobione żeby było dobrze.

 

Tak dla uzmysłowienia ci jaka to jest praca...ty zdazyłeś skleić, wyszpachlować, wyszlifować i pomalowac ramę naczepy. Ja...4 dzień pracuję nad nadwoziem mustanga i jakoś...dyby ktoś to obserowwał dzien po dniu stwierdizłby że nie posuwam sie ani ciut do przodu, choć ja wiem, że jest inaczej.

 

Nie ziechęcaj się wieloma tutaj gorzkimi słowami ale musisz zrozumieć...tak "jak ci wygodniej" decyduje o niskiej jakości wyrobu, to "jak jest właściwie" moze zmienić ten obraz o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jakbym nie przykleił kół to cały brud byłby na spodzie ramy.

Jak byś się zapytał, to byś wiedział że, robi się hak z drutu, wiesza się ramę na jakiejś rurce czy gdziekolwiek, wtedy maluję. Nie leży ci ona i nie ma brudu na spodzie, tylko wisi i schnie. Następnie ściągasz z haka i rama jest gotowa.

 

Jestem początkujący nie wiedziałem, mogłem tak zrobić przyznam się no ale jak na kołach stała to też było ok następnym razem zrobię tak jak mówisz

 

 

 

 

Kolego Thombike Przyjąłem sobie to co napisałeś i następnym razem tak będę robił jak mówisz i trzymał się tego co mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah...

działaj ino spokojniej. Modelarstwo może nie jest wedkarstwem, bo mimo wszystko jest ciekawsze ale...wymaga tyle samo a mozei iwęcej cierpliwości i sporej wiedzy. Jak ise jej nie ma to sie szuka..tutaj...albo pyta, bo to nie wiedza tajemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończona już wszystko starałem się żeby było idealnie no i powiem że podoba mi się to i to bardzo ;)

z Volvem macie ;)

Nie wiem czemu ale Volvo na zdjęciach wygląda..... no wiecie jak ale w realu ładnie wyglądna ten akier nie wiem o co kaman :/

9f0960777a255c04gen.jpg

92b76951c9a33ea7gen.jpg

e93b6607e978e2fagen.jpg

23bc18bde34802a7gen.jpg

1c48da115bdc9c76gen.jpg

c27b8a41c405add5gen.jpg

Nie pomalowane lampy na czerwono ponieważ mam tylko olejną farbę czerwoną a nie będę brudził pędzla dla takiego czegoś przy następnym zakupie kupię czerwony kolor model mastera i może jakieś pędzelki

fc301c4399177324gen.jpg

9fbfa74cf305dc29gen.jpg

To by było na tyle

Pozdrawiam.. fpatryk99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że podoba mi się to i to bardzo ;)

A ja nigdy nie jestem do końca zadowolony ze swojej pracy; zawsze uważam, że można było coś zrobić lepiej.

 

Nie pomalowane lampy na czerwono ponieważ mam tylko olejną farbę czerwoną a nie będę brudził pędzla dla takiego czegoś

 

Z lamp też jesteś zadowolony i to bardzo? A poza tym pędzel można umyć, np. w rozpuszczalniku wamodu, więc o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny post będzie już z gotową naczepą?

Dużo się kolega nie pomylił

Ręce opadają

 

No ręce opadają na prawdę.... wszystko co trzeba było zrobiłem zaszpachlowałem malowałem co jeszcze źle zrobiłem ?

mogłem dodawać foty jak co po kolei robię ale po co a poza tym nie miałem czasu na wstawianie fotek

nie rozumiem co jeszcze źle robię ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że podoba mi się to i to bardzo ;)

A ja nigdy nie jestem do końca zadowolony ze swojej pracy; zawsze uważam, że można było coś zrobić lepiej.

 

Nie pomalowane lampy na czerwono ponieważ mam tylko olejną farbę czerwoną a nie będę brudził pędzla dla takiego czegoś

 

Z lamp też jesteś zadowolony i to bardzo? A poza tym pędzel można umyć, np. w rozpuszczalniku wamodu, więc o co kaman?

 

tylko że z tego co nie jestem zadowolony to poprawiam w następnym modelu.

Nie wiesz jaka to farba to jest śnieżka olejna taka prawie bordowa więc nie nadaje się na lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że z tego co nie jestem zadowolony to poprawiam w następnym modelu.

Nie stać by mnie było na takie podejście... Dobra, to za 15 lat, przy Twoim 749 modelu chyba już wszystko będzie jak należy zrobione? Właśnie po to są warsztaty, żeby na bieżąco poprawiać, konsultować, pytać.

 

Nie wiesz jaka to farba to jest śnieżka olejna taka prawie bordowa więc nie nadaje się na lampy.

Ja nią ścianę raczej bym malował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest czarny klosz więc nic nie widać jak flamastrem przejechałem

 

Jakbyś prowadził warsztat jak należy i zapytał, dowiedziałbyś się, że pod spodem można pomalować na srebrno. No ale następny Twój model tylne lampy będzie miał już jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To jest czarny klosz więc nic nie widać jak flamastrem przejechałem

Znowu napiszę, trzeba było zapytać kolegów z czego zrobić klosze a nie dawać tych czarnych imitacji. Ja swoje wykonywałem z "boku pudełka Na CD" jest ono tam takie paskowane. Wycinasz odpowiedni rozmiar i malujesz.

Tylko nie pisz że mogłem zapytać, lub zrobisz to przy następnym modelu, bo następny będzie lepszy, to już się nudne robi.

Dziwisz się, że czepiają się Ciebie wszyscy, jak ty relacje prowadzisz robiąc 3 zdjęcia z 5 metrów i ostatnie zdjęcie przedstawia już ukończony model.

 

Tutaj kolega też buduje chłodnie, przyglądnij się jak wyglądają jego zdjęcia i porównaj sobie sposób prowadzenia jego relacji a twojej.

viewtopic.php?f=88&t=42516

 

Nic do Ciebie nie dociera, nie korzystasz z rad kolegów i ty się jeszcze dziwisz co robisz źle.

 

PS.

A o tej olejnej śnieżce to już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem początkującym modelarzem i tak jak ty popełniam dużo błędów,ale twoje podejście do tego hobby jest lekko irytujące ponieważ totalnie olewasz porady doświadczonych w tym fachu.Chłopaki chcą pomóc a ty marnujesz ich czas.Na twoim miejscu szkoda by mi było wydawać kasę na model i wykonać go w jedno popołudnie byle jak lepiej, usiąść spokojnie poczytać inne warsztaty lub przejrzeć filmiki na YouTube a dopiero potem zasiąść do klejenia.Co do farbek to wydaje mi się ze koszt nie jest aż tak duży i lepiej by było co jakiś czas zainwestować chociażby w spraye niż paprać model farbą do kaloryferów.Jeżeli nie masz ochoty na dłubanie to odstaw prace chociażby na tydzień i jak najdzie Cie ochota to wtedy zabierz się za robotę.A tak po za to z nudów raczej nikt nie wchodzi na kogoś warsztat tylko po to aby zaczerpnąć nowych pomysłów lub uniknąć błędów w swoich pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej nie madnuje pjeniedzy ani swojego czasu bo chcialem zeby te pierwsze modele takie byly. zauwaz ze w scanii nic nie malowane tylko inter w volwie juz wiecej a w naczepie juz wszystko nie chcialem od razu wszystkiego robic teraz zbieram pieniadze na magnumke i postaram sie ja zrobic jak najlepiej a co do farbek to jak kupuje model to z nim 2 farbki na ile mi pieniedzy starcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tańszy? jaki masz na myśli podaj linka. mógłbyś

mam pytanie co do Aerograów... jestem zainteresowany kupnem właśnie aerografu ale takiego taniego http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-EW-6000B-0-2mm.html tego np. i mam pytanie czy nadaje on się bo są po prawie 500 zł a ten 90 nie znam się na tym więc pytam czy nadaje się ona do malowania modelu lub wzorków na modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tańszy? jaki masz na myśli podaj linka. mógłbyś

mam pytanie co do Aerograów... jestem zainteresowany kupnem właśnie aerografu ale takiego taniego http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-EW-6000B-0-2mm.html tego np. i mam pytanie czy nadaje on się bo są po prawie 500 zł a ten 90 nie znam się na tym więc pytam czy nadaje się ona do malowania modelu lub wzorków na modelu

 

Nadaje sie, bo jest dwufunkcyjny, sam regulujesz przeplyw farby przez dysze. Nie kupuj aerografow jednofunkcyjnych szczegolnie z mala dysza - malo uzyteczne i dysza ma tendencje do zapychania sie, wiecej z nimi problemow niz pozytku. Na twoim miejscu to nie zawracalbym sobie tym szczegolnym modelem aerografu glowy, czemu nie zaopatrzysz sie w Iwate, czy cokolwiek z tej klasy? To, to nie wiadomo co to jest..... I przede wszystkim moglbys najpierw pocwiczyc uzywajac zwyklych sprayow (Motip, Dupli Color), zanim wydasz kupe kasy na aerograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim moglbys najpierw pocwiczyc uzywajac zwyklych sprayow (Motip, Dupli Color), zanim wydasz kupe kasy na aerograf.

 

O, bardzo dobra rada. Ja ze swojej strony polecam EW-550A z dyszą 0,3mm. Za 50zł, Marpol. No i jest super, krótko mówiąc Nie do zajechania. Ma śrubę regulacyjną. Na początek fajniejszego sprzętu nie trzeba, a szczególnie w tej kwocie. Z tym że gdy ostatnio takiego zamawiałem, przysłali mi w zamian ew-440b, a on już taki super (konstrukcyjnie) nie jest... Być może aktualnie w Polsce nie ma tego konkretnego modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha: Proszę odpuść wzorki...

Widzę, że kolega mnie nie zrozumiał... nie wzorki że wzorki tylko jakieś malunki jak np na jakiś ciężarówkach na wystawach jeśli rozumiesz o co mi chodzi to dobrze... a jak nie to domyśl się.

 

Też właśnie myślałem że jednofunkcyjne są takie lipne dlatego znalazłem taki dwu funkcyjny a 85 zł to nie pieniądze ;D nie no żartuje najpierw trzeba mieć te 85 zł ;D tak myślałem że najpierw kupię jakiś model a potem ten aerograf ale chyba uzbieram na całość wiem żeby zacząć prace spreyami ale chyba wszystko razem kupię więc nie bd spreyów kupował ;)

 

AAA i jeszcze jedno pytanie wiem że nie można butlą z gazem go podłączyć ale w takim razie czy jakaś sprężareczka musi mieć duże ciśnienie do tego. bo mam samochodową taką małą zwinną fajną nie za niskie ma ciśnienie bo samochodowa koło się napompuje więc nwm powiedzcie co o tym sądzicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.