Skocz do zawartości

63 Chevy Lowrider


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój najnowszy nabytek - 63 Chevy Lowrider- Revell-Monogram, skala 1:25. Nie przepadam specjalnie za osobówkami, ale potrzebuję kilka sztuk do zestawu Peterbilta z lawetą, więc chciał - niechciał trzeba się w końcu za nie wziąść.

A tak to mniej więcej wygląda:

sze7d3zd2ke60wxe.jpg

ign6e8cnzpvety2z.jpg

crg1wbpwrb1cvksf.jpg

n1etfwh465o3cevn.jpg

w7qtrih9zi6rb2wj.jpg

 

A tak wygląda oryginał, jednak jeszcze nie jestem przekonany co do kolorystyki malowania:

v4pgbx4csgyt08vv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się całkiem niezła relacja, lowrider w Twoim wykonaniu tornado, no to może być coś Więc biorę popcorn i siadam w pierwszym rzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Peterbilcie będą stały nówki, nieśmigane, czy lekko złomowane samochodziki, na handel?

No to żeś zadał mi ćwieka Wzasadzie to jest truck amerykański, pewnie gdybym zrobił euro np. UK, to pewniakiem osobówki byłyby używane

Od rana działam ( pisze działam, bo dalej sklejam ) przy podwoziu, wzasadzie jest już gotowe, zostało wstawić silnik i chłodnicę.

sbeboe9g95dyknuym.jpglj8swkta5tx2rhvim.jpgnv18n58qdnqky7x5m.jpg

ncpip3cvfapvxp4nm.jpgv35kcxj91vvn2sx1m.jpg8h266y4bn5clbqtim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Then Lowraiders to jest ten przedział lata 60 i 70 lecz sam wymysł i pordukcja podrasowanych i podnoszonych zawieszeń to wymysł amerykański początku lat 90-ych.

 

Naprawdę Andrzeju klawo Ci to idzie... a co ja piszę czego się nie dotkniesz to Ci wyłazi super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Then Lowraiders to jest ten przedział lata 60 i 70 lecz sam wymysł i pordukcja podrasowanych i podnoszonych zawieszeń to wymysł amerykański początku lat 90-ych.

 

Naprawdę Andrzeju klawo Ci to idzie... a co ja piszę czego się nie dotkniesz to Ci wyłazi super.

 

Czyli, raczej nie ma szans, by na ciężarówce były nowiutkie samochodziki?

 

Trzeba je przerobić na używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, nie znam się na ciężarówkach. Czy Peterbilt i te samochody osobowe, to ten sam okres historyczny? Przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych?

Pierwszy Peterbilt seri 359 został wybudowany w 1967r. Osobówki pochodzą też z lat 60 ( 63 i 69 rok), tak więc chyba mozna zaliczyć je do tego samego okresu historycznego. Poza tym maluchy robię w wersji seryjnej, czyli wyrzucam z bagażnika pompy hydrauliczne i dodatkowe akumulatory i wszystko co jest związane z późniejszymi przeróbkami.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobówki jak i sam Truck z naczepą sa z przeomu 60-70 lecz nie oznacza to że na naczepie nie mogą stać lśniące i ociekające przepieknym połyskiem lakieru.

Ba nawet jest to wskazane przy pojazdach typu LowRider. Kiedyś oglądałem program o firmach które się zajmują przerubkami strarych bryk na cacka wyglądajace jak by co dopiero z salonu wyjechały. Ale jak wiadomo jakośc idzie w cene. Niekiedy te cacka kosztują po 300-500 tyś zieonych.

 

Więc jak najbardziej pasują odpicowane pojazdy na lawecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Peterbilt seri 359 został wybudowany w 1967r. Osobówki pochodzą też z lat 60 ( 63 i 69 rok), tak więc chyba mozna zaliczyć je do tego samego okresu historycznego.

 

To rób nieśmigane, są takie śliczne, że żal byłoby je uszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik i chłodnica zamontowałem juz na stałe, a także pomalowałem elementy karoserii, narazie jest tylko jedna powłoka bezbarwnego. Jak zwykle zrobiłem przymiarkę:

 

y033gqxzraj39ddr.jpg

3khu0hd1ukqzkquh.jpg

37fet8oytn8k19ro.jpg

bp107enyq7lbvnck.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miiiiiooooooooooooooooooooodzzzzzzzzzio Wsadź do niego dwóch meksykańców w białych podkoszulakch i okularkach p/słonecznych i zrób diorkę "L.A. Lowriders"

Nic z tego, na Chawroleta czeka już naczepa i tam powędrują wszystkie osobówki które skleję.

 

peterbilt359cartransporter0037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tych aukcjach, ba nawet rozważam ich kupno. Jednak wolałbym jakieś większe kążowniki szos, nawet pisałem do tego gościa od aukcji czy ma jakies inne amerykańce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tych aukcjach, ba nawet rozważam ich kupno. Jednak wolałbym jakieś większe kążowniki szos, nawet pisałem do tego gościa od aukcji czy ma jakies inne amerykańce.

 

 

 

Andzrzej to twoja sprawa jaki cišgnik będzie przy lawecie ale według mnie ładniej wyglšda z niš twój kenworth K100 aerodyne niż ten peterbilt 359

 

http://img110.imageshack.us/my.php?image=ken1if.png

 

ach to by był zestaw K100 + laweta i te osobówki na niej wygrał by tym zestawem wszystko co w polsce może być

 

a peterka 359 mozna zawsze podłšczyć do cysterny amoco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys mial okazje, to kup Mustanga Shelby GT500. Piekna fura.

http://motomania.h-fans.cz/mustang_shelby_gt_500.htm

 

Jak generalnie amerykanskie fury sa mi raczej obojetne, tak zakochalem sie tym samochodzie po obejrzeniu "Gone in 60 seconds"...

Właśnie kupiłem kolejne dwa modele - Mustanga Shelby GT500 69r , a także Chevrolet BEL AIR 57r.

llvws208zdxo8zgnm.jpgh1jkdkbugo61r738m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.