Jump to content

Vallejo Airbrush Cleaner czyTamiya Airbrush Cleaner-który?

Recommended Posts

• Super Moderator

Cześć

Ja używam Vallejo i muszę przyznać, że nie ma z nim najmniejszego problemu. Używam także farb Vallejo - ale rozmawiając z moimi znajomymi z UK to wszyscy używają właśnie tego produktu (co oczywiście nie znaczy, że Tamiya jest gorsza... możliwe, że lepsza - musiałby się ktoś wypowiedzieć kto używa)

pozdrawiam

Christian

To ja proponuję kupić w hipermarkecie "płyn do mycia pędzli i narzędzi".

Np. w Castoramie po podwyżce 7,30 za 1/2 l, a różnicę ceny możesz wpłacić na moje konto.

A ja proponuję zamiast używania farb Tamiya np. kupić zwykłe farby akrylowe również w Castoramie, a zamiast drogich plastikowych modeli, zrobić je z pojemników po jogurtach.

A ja proponuję zamiast używania farb Tamiya np. kupić zwykłe farby akrylowe również w Castoramie, a zamiast drogich plastikowych modeli, zrobić je z pojemników po jogurtach.

Jest między nami jedna drobna różnica. Ja proponuję to co od lat stosuję. Mogę w każdej chwili przesłać zdjęcie mojego aero, który mam już 5 lat i cały czas myję tanim płynem, wszystko jest OK a zaoszczędzoną kasę mogę wydać znacznie sensowniej.

Skoro proponujesz budowę modeli z pojemników po jogurtach to czekam na zdjęcie takiego modelu który zrobisz z pojemnika po jogurcie i pomalujesz farbą z Castoramy. Mam nadzieję, że traktujesz swoje słowa poważnie i zobaczę taki model.

Panowie, proszę się nie kłócić...

Ja pytałem tylko o to który z płynów jest lepszy. A nie o to kto z czego buduje, czym maluje czy jak wygląda jego aero po używaniu płynu z Castoramy... Zaraz ktoś wyskoczy z tekstem, że najlepszy płyn do czyszczenia aero jest w Biedronce...

Proszę, nie odchodźmy od tematu.

Zaraz ktoś wyskoczy z tekstem, że najlepszy płyn do czyszczenia aero jest w Biedronce...

Nie. Ten z Lidla

A dlaczego rozważasz tylko Tamiję i Vallejo? Doskonały czyścik robi Gunze. A tak na marginesie to jakich farb używasz?

Jest między nami jedna drobna różnica. Ja proponuję to co od lat stosuję. Mogę w każdej chwili przesłać zdjęcie mojego aero, który mam już 5 lat i cały czas myję tanim płynem, wszystko jest OK a zaoszczędzoną kasę mogę wydać znacznie sensowniej.

Skoro proponujesz budowę modeli z pojemników po jogurtach to czekam na zdjęcie takiego modelu który zrobisz z pojemnika po jogurcie i pomalujesz farbą z Castoramy. Mam nadzieję, że traktujesz swoje słowa poważnie i zobaczę taki model.

Rozumiem przez to, że próbowałeś płynu Tamiyi i masz porównanie? W takim razie muszę i ja spróbować użyć tego płynu z Castoramy. Mam tylko nadzieję, że nie działa negatywnie na chrom, uszczelki.

Edited by Guest

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o to co się samemu przetestowało i ma z tego jakieś oszczędności proponuję zajrzeć do mojego postu w innym wątku.

Tutaj podam dla porównania aktualne ceny:

Vallejo/Tamiya Airbrush Cleaner — circa 25zł za 0.25 l => 100zł za 1l => 500zł za 5l.

Izopropanol Techniczny — circa 60zł za 5l.

Zmywacz Wamod — circa 10 zł za 0.2l => 50zł za 1l => 250zł za 5l.

Izobutanol Cz.d.a. — 32zł za 1l => 160 zł za 5l.