Skocz do zawartości

Panther G "WP" 1:48


Keisyzrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przyłączam się do projektu grupowego

Model ze stajni Tamiya dodatkowo siatki od Haulera. Model ma przedstawiać ten mniej sławny pojazd z powstania z wywrą w wieży.

Więcej? w krotce :P Najpierw wymiana sprzęgła w motocyklu.

Mam zamiar wyrobić się do czerwca i zawieść do Warszawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie ja swoją już ukończyłem. Czekam na pierwsze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zacząłem coś tam składać, niewiele, czas powoli myśleć nad zimmeritem który prawdopodobnie będzie z milliput tylko muszę jakiś dobry wałek sobie znaleźć. Za bardzo pośpieszyłem się z tylną płytą teraz będzie średnio fajnie tam zimmerit upychać.

DSC_1137_zps3118cd55.jpg

DSC_1134_zpsf8ee74ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee Tamke poskładasz w mig, co do zimmu to placki z Milliputa sa dość elastyczne, więc powinieneś dać radę położyć go na tylnej płycie.

PS. Jakim moto jezdisz? Ja również walczę z serwisem swojego. Jeszcze regulacja wtrysków i zaworów i będzie można męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee Tamke poskładasz w mig, co do zimmu to placki z Milliputa sa dość elastyczne, więc powinieneś dać radę położyć go na tylnej płycie.

PS. Jakim moto jezdisz? Ja również walczę z serwisem swojego. Jeszcze regulacja wtrysków i zaworów i będzie można męczyć

Jak ostatnio robiłem zimm to gruby strasznie mi się wydawał, spróbuje jeszcze mikstionem akrylowym go pomocować na plastiku, w wolnym czasie porobię próbki.

Motocykl to Honda VT600 shadow z '91 a sprzęgło już wymieniłem i tyle jak na razie z serwisowania

 

Tez mam w planach ten woz ale narazie tylko lufe do niego posiadam. Kibicoje

A ja metalowej w 1:48 jakoś nie mogłem znaleźć będę plastik szlifować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż trochę fotek w trakcie produckcji tego zimmu.

Jak tylko znajdę na to czas bo jak na razie trochę części pokleiłem a weekendy królują w jazdę motocyklem..a prace kumulują się niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_1218_zpsb1c8b5af.jpg

DSC_1222_zpsf08d044e.jpg

 

Tak to wygląda, całe partie złożone na sucho, czeka na zimmerit. Coś się dzieje, skrzynkę na wino skończyłem trochę więcej czasu mam na model. Problemem okazuje się wyrwa na wieży.. za cholerę nie mogę sobie uzmysłowić jak to mogło wyglądać, bo zdj, jakie mam mało pokazuje.. ale coś wymyślę o ile mnie wyobraźnia nie poniesie Najważniejsze nie spieprzyć zimmeritu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sobie jakieś narzędzie przygotujesz - cos jak stempel. Może będzie łatwiej.

Mam takie stemple od Trumpetera do zimmeritu i tym będę kombinował Cały jutrzejszy dzień a raczej wieczór na to przeznaczyć chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze koty za płoty jak to mówią. Prace idą powoli zrezygnowałem z dalszego nakładania zimmeritu bo jak nie piję wina/piwa to staję się strasznie nie uważny i po odbiciu palucha i naprawie wzoru zdecydowałem, że poczekam aż zastygnie masa. Wzór słabo widoczny na zdj. zapewne po podkładzie ładnie wyjdzie..chyba Nie przepadam za zimmeritem chyba zacznę go unikać

DSC_1232_zps695bfa8d.jpg

 

DSC_1230_zpsc5286ca9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Masz może jakieś zdjęcia oryginału ?

Wujek google nie działa? Wpisz Pantera WP, albo Pantery Powstania Warszawskiego i wychodzą chyba wszystkie znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Masz może jakieś zdjęcia oryginału ?

Wujek google nie działa? Wpisz Pantera WP, albo Pantery Powstania Warszawskiego i wychodzą chyba wszystkie znane.

Zdj. są dość dostępne. W militaria XX wieku jest cały artykuł ze zdjęciami.

Trochę braki w czasie i przestrzeni ale do przodu projekt brnie jak lodołamacz po afryce

Wszelakie uwagi i czujne gałki oczne mile widziane.

DSC_1358_zpseeb2a0ed.jpg

 

DSC_1350_zps0e09d6c4.jpg

 

DSC_1354_zps35af9360.jpg

 

DSC_1351_zps33d27664.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś jeszce zębyw ogniwach zapasowych które sa na burtach poprzewiercać. Całkiem fajnie już wyglada.

Okrągły otwór wyglądałby słabo a nie wiem czy mi kańciaczki ładne i równe wyjdą ale pomyślę jeszcze nad tym. Podoklejam brakujące elementy, położę podkład i wtedy będę może więcej widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens wiercenia otworów w ogniwach zapasowych jeśli w gąsienicy zęby zostaną pełne? lepiej zostawić tak jak jest, chociaż uproszczenie jest widoczne (to krytyka Tamki a nie Ciebie, Krzysiek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens wiercenia otworów w ogniwach zapasowych jeśli w gąsienicy zęby zostaną pełne? lepiej zostawić tak jak jest, chociaż uproszczenie jest widoczne (to krytyka Tamki a nie Ciebie, Krzysiek).

Zrobiłem próbkę otworów w zębach i doszedłem do podobnych wniosków. Ogólnie sporo jest niedociągnięć, których nie chce mi się przerabiać. Do Warszawy pewnie i tak nie zawitam z modelem mimo takich planów, wiadomo plany się zmieniają.

 

DSC_0148_zpsa1e06dbe.jpg

 

DSC_0151_zps19354db1.jpg

 

DSC_0152_zps0e72b2b2.jpg

 

DSC_0165_zps54d11258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. W relacjach jest że ubytek pancerza wieży wyrwany w wyniku eksplozji pocisku PiAT-a został następnie załatany, sam otwór po tej eksplozji też do mnie nie przemawia, wygląda jakby go myszy wygryzły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. W relacjach jest że ubytek pancerza wieży wyrwany w wyniku eksplozji pocisku PiAT-a został następnie załatany, sam otwór po tej eksplozji też do mnie nie przemawia, wygląda jakby go myszy wygryzły

Dziurę będę jeszcze przeszlifowywał a model ma przedstawiać pojazd przed spawaniem, wspomniałem o tym już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.