Jump to content

P-38 California Cutie 1/48


skell
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

zawsze chciałem mieć w mojej kolekcji Lightninga...

Czy posiadacie, koledzy, modele, których budowa ciągnęła się latami? Projekty z wielomiesięcznymi albo wieloletnimi (jak w tym przypadku) przerwami, aż w końcu projekt kończyliście w zaskakująco krótkim czasie, gdy jego pora nagle nadeszła? Czy chęć ukończenia była na tyle silna, że pozwalaliście sobie na uproszczenia, niedociągnięcia itp - tylko po to, aby gotowy model jak najszybciej wstawić do gabloty?

Tak właśnie powstawał mój Lightning.

Model rozpocząłem 12 lat temu - zestaw - prezent od żony - to Hasegawa (btw. mój pierwszy model tego producenta). Sklejało się go (z tego co pamiętam) bardzo dobrze, około roku zajęło mi złożenie całej bryły maszyny do kupy, z extrasów jedynie cockpit modelu został wzbogacony blaszkami Eduarda. Model przeleżał 10 lat, zabezpieczony folią, aby zbytnio się nie kurzył. Zaliczył przeprowadzkę do nowego mieszkania i dwa remonty. Niepomalowany i niedokończony sprytnie unikał kosza, chociaż kilka razy zastanawiałem się nad spisaniem go na straty.

W zeszłym roku, podczas AIRSHOW w Radomiu nabyłem publikację "P-38 Lightning at War part II", z kalkami Cartografa.

Wybrałem obdrapaną maszynę - California Cutie, z pasami inwazyjnymi i w oliwkowym, znoszonym malowaniu - dokładnie TAKIEGO Lightninga chciałem w mej kolekcji.

W zeszłe Boże Narodzenie model trafił ponownie na warsztat i tak po ok 20 dodatkowych godzinach prac nad modelem (czyli ok 3 miesiącach) ukończyłem model, który przedstawiam poniżej.

 

IMG_0539.jpg

 

IMG_0553.jpg

 

IMG_0560.jpg

 

IMG_0561.jpg

 

IMG_0545.jpg

 

IMG_0552.jpg

 

IMG_0543.jpg

 

Pozdrawiam Skell.

Link to comment
Share on other sites

Tematyka nie moja więc merytorycznie się nie wypowiem, ale model bardzo mi się podoba. Jest fajnie styrany i pomalowany. Pin upki na samolotach bardzo lubię więc jest gicior! Zużycie farby przy kabinie wyszło bardzo dobrze.

Jedna moja subiektywna uwaga: przy całym tym zużyciu samolotu spód tzn. to co widać wygląda trochę na zbyt dziewicze - najbardziej rzucają się w oczy klapy komór podwozia - ja bym je łoszem jeszcze potraktował.

Ogólnie bardzo efektowny model! Gratulacje!

Link to comment
Share on other sites

Fajny rasowy lightning !! Foty mogły by byc lepsze, To piekny samolot. I zdjęcia tego piekna pokazuja mało. Niemniej model elegancki, obicia odważne. Okopcenia konkretne. Słowem podoba się.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za uwagi Panowie.

 

xmald Faktycznie - klapy podwozia - do poprawy weatheringu... jakos ostaly sie bez "brudzenia"...

 

Poprawię i postaram sie zrobić lepsze fotki.... BTW ktos pisał, jak ciężko fotografuje się właśnie Lightninga - potwierdzam w każdym calu!

 

Pozdrawiam

skell

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.