Skocz do zawartości

Pokład lotniskowca - z czego najlepiej???


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar wykonać dość prostą podstawę dla śmigłowców, a mianowicie pokład lotniskowca, a w zasadzie jego drobny kawałek. Sam wzór (malowanie) znalazłem w necie, ale podpowiedzcie mi z czego najlepiej wykonać sam pokład??? Z plexi, z pienionego pcv, czy może z płyty gipsowo-kartonowej, bo i takie dioramy widziałem????

Jaki materiał najlepiej się do tego nadaje i najlepiej poddaje obróbce (zagłębienia, wstawianie kratek, wcinanie linii podziału płyt)

Będę wdzięczny za podpowiedzi, bo jeszcze nigdy nie budowałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od obróbki więc od narzędzi jakie posiadasz. Plexi jest twarde, nie będzie się uginać. Twarde znaczy kruche. Spienione pcv, jest miękkie. Łatwe w obróbce podstawowymi narzędziami, sam go mam i użyję jako pokład do mojego projektu. Gips nie dość że miękki w obróbce, to też kruchy. Do rzeźbienia płyt betonowych lotniska idealny. Sklejka posiada włókna, na przemian miękko twardo, krucho elastycznie, jak nie będzie się strzępić to fajny materiał. Staraj się zrozumieć materiał i sposób jego obróbki, do tego dostępne narzędzia. Więc wszystko zależy od Twoich umiejętności i narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia to nie problem, bo posiadam (wydaję mi się) wszystkie które są potrzebne do tego typu pracy. To na czym mi zależy to budowa pokładu lotniskowca, czyli dość gładka i płaska powierzchnia, z wgłębieniami (lekkimi) pomiędzy płytami z których taki pokład w rzeczywistości jest zrobiony. Musze również wywiercić sporo dziur, które stanowią odpływy wody oraz kotwienia do maszyn, przy okazji może ktoś orientuje się czy te okrągłe "kratki" można kupić gdzieś czy trzeba je samemu mozolnie wycinać??

Ja osobiście stawiałem na spienione PCV, bo będzie gładkie, proste i chyba na tyle miękkie aby można było w nim robić lekkie "rysy" stanowiące połączenia płyt. Jednocześnie łatwy produkt do późniejszego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chodzi mi o stworzenie czegoś takiego w skali 1:48, tak aby 3 śmigłowce mogły stanąć blisko siebie

 

jqnmwb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilni modelarze na ogół matują gładką powierzchnię przed malowaniem, farba się lepiej trzyma. A gładką finalną warstwę otrzymują dzięki farbom z połyskiem i polerowaniu. Tak więc materiał jaki użyjesz ma średni wpływ na finalny efekt, chyba że jest mocno porowaty i nie dasz rady tego w podkładzie usunąć.

chyba wiem o jakie fałdy Ci chodzi, naklej folię aluminiową, jakąś grubszą trochę. Powinna oddać takie nierówności, chociaż czy w tej skali powinny być zauważalne? Reszta wymienionych materiałów jest prosta jak stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.