Skocz do zawartości

Dwa kroki do przodu czyli F-100D Italeri 1:72


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Kalki zalane solem miękną.

 

20140709_214224.jpg

 

Jeszcze trochę i końcówa. Może jutro go skończe jak jakaś bomba atomowa nie wybuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę schodzi z tymi kalkomaniami. Nie chcę się, aż tak spieszyć aby koniecznie dziś go skończyć.

Bo jak skończę to będę chciał wrócić do tego co nie zostało zrobione zbyt starannie i rozgrzebie gotowy model a po takich działaniach model najczęściej ląduje w śmietniku. A ja mam zamiar utworzyć chociaż małą kolekcję "USAF w czasie Zimnej wojny"

 

20140710_172959.jpg

 

Teraz to wygląda tak.

 

PZDR

 

Focus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu się nie podoba?

Zestawowe kalki na ukończeniu ale mam jeszcze napiski eksploatacyjne od najnowszego wypustu italerki.

SETem i SOLom go przywitałem .

 

20140711_160717_1.jpg

 

20140711_195322.jpg

 

20140711_195421_2.jpg

 

Pozdrawlaju ludu roboczy czyli ten co coś modelworkuje.

 

Focus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spowolnienie straszne. Wyklejiłem napisy eksploatacyjne, ale mam mieszane odczucia czy było to potrzebne już są i zostaną.

 

20140716_144454_1.jpg

 

Górna część statecznika pionowego została przemalowana na biało.

 

20140716_144549.jpg

 

No i dysza wylotowa przedłużona do środka.

 

20140716_144603.jpg

 

20140716_144659.jpg

 

Zacząłem grzebać przy podwoziu ale golenie mają przesunięcie i to szlifowaniw nie jest najlepszym rozwiązanie a przerabianie robienie od podstaw to na to mnie mentalnie nie stać, może nie dziś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już tak jest, że model wygląda jak suma podjętych decyzji, niektóre nie były optymalne.

Dorabianie rurki Pitota sporo czasu zmarnowane na zamocowanie elementu do kadłuba a wystarczyło przeszczepić do części plastikowej tylko rurki.

a tak rzeźba i to co można było w przemyslany sposób zrobić w 30 min zajeło mi 5 godzin efekt mizerny no i efektywność masakra.

Takim tempem to tego potwora mogę rzeźbić do Wielkanocy .

 

No to foty.

 

20140717_134442_3.jpg

 

20140717_134520.jpg

 

20140717_134553.jpg

 

20140717_134603.jpg

 

Mam tak, że po zrobieniu modelu dopiero wiem jak coś bym zrobił.

 

Pozdrawiam

 

Focus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam tak samo często.

Nie najgorzej Ci to wychodzi, ale naprawdę warto było lepiej przepalić komorę kadłuba, to znak charakterystyczny tego samolotu.

To ciężka praca, przed chwilą sam miałem ten problem, ale wyszło chyba nieźle.

U Ciebie wygląda, jakby ten samolot dopiero co wyleciał z fabryki.

 

Zaglądam do Twojego warsztatu i galerii Fka fajnie Ci wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta czy wygięta sonda do tankowania? Producent podaje, że alternatywnie dla mojej wersji malowania taka albo taka. Dorobiłem wygiętą bo trudniejsza .

20140718_095857.jpg

Pozdrawiam

Focus

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz obrazki.

Podoba się mi, że wkońcu uporałem się z tymi maleńkimi klapkami dosyć to orginalne rozwiązanie-kinetyka podwozia głównego.

20140721_170754.jpg

20140721_170810.jpg

20140721_184059_1.jpg

Miłego popołudnia

Focus

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Fajne zdjęcie znalazłem czubki i końcówki dodatkowych zbiorników czerwone i jeszcze z białą obwódką ładnie to wygląda. No i jeszcze hamulec aerodynamiczny. A sam płatowiec jak obszlifowany w wyniku usuwania śladów korozji amelinium,duramelinium :).

cutter_flight_23.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.