Skocz do zawartości

UH-60/MH-60 Black Hawk 1:48 ITALERI


Hamman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie patrz do końca na instrukcję, bo są w niej pewne błędny, między innymi odnośnie kolorów. Ja wszystkie kolory brałem ze zdjęć oryginałów, i z tego co widziałem nawet klasyczny blackhawk ma fotele szare lub właśnie zielonkawe - olive drab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy na podłodze wyszły trochę za szerokie, ale to detal pozniej nie rzucający sie w oczy. Mam dwie drobne podpowiedzi, rozcienczaj trochę farbę, bo zostają Ci w jednych miejscach ślady po pedzlu a w innych przebija plastik, jak troszkę rozcienczusz farbę i płynnym ruchem pomalujesz element to wyjdzie ładnie. I druga kwestia to malowanie w ramkach a pozniej wycinanie gotowego elementu. Unikaj tego bo pozniej to widać o cieżko jest to dosztukowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pasów to się zastanawiałem czy ich nie poprawić, a elementy które są podparciem foteli są jeszcze nie pomalowane wcale tylko spasowane z podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo myślałem ze są juz pomalowane i zostały kropki po odcieciach od ramek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę hh-60h rescue hawk (zdjęcia są w temacie mh-60 armed hello) i przebudowie od podstaw hh-60h sea hawk. Następny w pudełku czeka ah-1 super cobra i pokład lotniskowca na którym staną wszystkie jako całość zalozenia które buduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka nadzieje zrobiłem cos podobnego w skali 1:72 i znalazłem pozniej zdjęcia mojej pracy na rożnych stronach w necie wklejanie przez ludzi wiec chyba sie spodobało i postanowiłem zrobić cos podobnego tylko w skali 1:48 i z większa ilością maszyn i sprzętu. W tym celu miedzy innymi wszędzie szukam obsługi podkładowej i ciągnika pokładowego w tej skali, ale w polskich sklepach to ciężki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio szukałem figurek pilotów/obsługi do MH-60 ale nic co by mnie zadowalało to nie znalazłem i faktycznie na polskich stronach to "słabo" jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się prezentuje czekam na etap mój ulubiony, czyli składanie kadłuba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kadłub złożony ale tylko na sucho bo czekam wciąż na wyposażenie kabiny:

 

MH-60_14.jpg

 

MH-60_12.jpg

 

MH-60_13.jpg

 

MH-60_11.jpg

 

złożone części na sucho pasują do siebie dość dobrze, choć w pewnych miejscach bez szpachli to się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez szpachli na 100% się nie obejdzie, będziesz musiał poszpachlować nos, tą trójkątną część za silnikami, jak zaczyna się ogon, i prawie cały spód. Części ładnie się dopasowują bo nie ma żadnej szpary, ale jest różnica "wysokości" plastiku na łączeniach i bardzo to widać, szczególnie po pomalowaniu. A jakie elementy wnętrza zamówiłeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda, bo producent do wnętrza to daje jedynie kalkę, która jest połowę mniejsza niż panel środkowy Efekt z tego co zamówiłeś na pewno bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no mam ogromną nadzieję iż będzie to 100% lepsze od tej nie wymiarowej kalkomanii,

a dodatkowo zakupiłem sobie jeszcze dziś takiego pomocnika

 

2.png

 

W zestawie:

Wiertła, frezy, szczotki,tarcze ścierne, ściernice trzpieniowe, tarcze polerskie

Funkcje:

Cięcie, szlifowanie, ścieranie, polerowanie, odrdzewianie, rzeźbienie, grawerowanie i żłobienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dużo szlifowania to na szczęście nie będzie ;) Zestaw super, fajna sprawa, tylko uważaj przy modelach z tym bo to ma bardzo duże obroty i czasem zamiast szlifować czy polerować to stopi plastik, który przy modelach jest dość cienki... wiem z własnego doświadczenia z tym sprzętem że chwila nieuwagi przy modelu i ma się później dwa razy więcej roboty żeby naprawić uszkodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dużych prędkościach tego urządzenia wiem i zdaję sobie sprawę z tego że bardzo łatwo można model popsuć. Ale na szczęście urządzenie będzie używane z głową i tylko tam gdzie będzie to bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.